Kamera | Bluetooth

Máte doma velkého švába? Přilepte mu na záda kameru a sledujte ho přes Bluetooth

Filmařům se už podařilo přimontovat outdoorovou kameru na těla velkých ptáků, suchozemských i vodních savců, doposud ale chyběla kamera pro hmyz, která by jejich pohledem zaznamenala takový ten běžný den v trávě při souboji s mravenci, biolitem nebo lidskou botou.

Proto nastoupil tým inženýrů z Washingtonské univerzity a vyrobil hmyzí GoPro. Drobná kamera s bluetooth vysílačem, baterií a obslužnou elektronikou má rozměry většího brouka a je dostatečně lehká, aby ji bylo možné přilepit na jeho nebohá záda jako batoh.

No, a pak už jen stačí vyslat hmyz do světa a na mobilu sledovat, kam zrovna míří. Miniaturní kamera má kvůli svým rozměrům a důrazu na co nejnižší spotřebu samozřejmě své technické limity. Obraz je černobílý a obnovovací frekvence klesla na 5 Hz, ale malým zázrakem je už to, že to celé vůbec funguje.

Outdoorová kamera pro hmyz s bluetooth v akci:

Pokud tedy sdílíte domácnost s nějakým větším broukem – ideálně třeba se švábem, s trochou inženýrské píle se můžete vžít do jeho nelehkého života.

Diskuze (3) Další článek: Největší 3D tiskárna v Evropě vytiskla z betonu celý dvoupodlažní dům. Je to rychlejší, levnější a pevnější než z cihel

Témata článku: Kamera, Bluetooth, Hmyz, Rozměr, Boty, Šváb, Záda, Elektronika, Dóm, SLE, Brouk, Kam, Washingtonská univerzita, Batoh40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost