Marný boj úřadů: Pár měsíců po likvidaci znovu ožila většina slavných pirátských doupat

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 64

Názory k článku

21. 10. 2016 10:14

nemyslím si teda že zásahy policie na pirátské scéně nic nemění, právě naopak. úroveň všech serverů buď rapidně klesla - torrenty jsou buď nekvalitní (hardcoded titulky, kinoripy jako HD, atd.), nebo se objevují s velkým zpožděním oproti privátním trackerům.a i když se některý tracker znovu objeví, tak je to 'mrtvé' zrcadlo bez nových releasů, nebo je dostupnost k ničemu. třeba pirate bay má výpadky jak na běžícím páse, každý pár minut se objeví "database maintenance, server offline".bohužel je smutná pravda, že zátahy na pirátskou scénu jsou HODNĚ znát, a už to není to co před 10 lety, kdy jste na netu sehnali vše.nechci flamovat na autora, že tomu nerozumí, sám to nemám rád, když to tu dělají děcka pod každým článkem. ale spíš si myslím, že autor moc často warez nestahuje, což je pochopitelné. fakt je, že i když se některé servery po zátazích policie znovu otevřely, tak kvalita šla HODNĚ dolů.bohužel je to ale tak jak píše, jediné řešení je kvalitní placený obsah. když sem si chtěl naposled pustit nějaký nový film a prošel placené poskytovatele, tak netflix, google play, alza, atd. nabízely filmy 2-3 roky staré a netflix jako žhavou novinku Back to the future 2, z roku 89. a to ještě na většině ani nejsou k dispozici české titulky !?! dost smutné, že když si pak někdo film stáhne, protože nabídka prostě NENÍ, tak je z něho zločinec.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
21. 10. 2016 09:08

Mnoho věci zde bylo 100x vyřčeno. Já jen doplním, že koupi hry si dokážu obhájit - za několik stokorun získám hodiny a hodiny zábavy (v hospodě bych za stejný počet hodin nechal rozhodně více :D ) U hudby je to tak, že díky projektu VEVO se můžu na YT mrknout na oficiální videa daného autora, popř. zkusit jestli je na Spotify. Spotify si platím, už kvůli té pohodlnosti mít své playlisty i v mobilním telefonu bez připojení k datům.U filmu je to ale jiné - kino je u nás stále událost, online distribuce je drahá a hlavně když se mi v 10 večer "zachce" dívat se na film, tak nepoletím nikam do trafiky shánět nosič. (i kdyby se mi zachtělo v 9 ráno)Přitom mám doma docela obsáhlou sbírku DVD nosičů severských hororů a kriminálek, které jsem postupně nakoupil v levných knihách za pár korun.
(filmy mají v průměru 85+% hodnocení na ČSFD)
Nebyl jsem líný si z těchto DVD udělat (pro mé potřeby dostatečně kvalitní) ripy, které pouštím přímo z nas serveru. Nosiče mám tedy více méně jen do knihovny na okrasu ale jsem rád, že je mám.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
21. 10. 2016 08:46

Má obhajoba warezu je ta že prostě nejsem ochoten platit za ten zastaralý systém nutící uživatele kupovat ony kotoučky které se musí vkládat do mechaniky. Komu se s nimi chce v dnešní avi mkv době ztrácet čas když nelegální formáty jsou daleko pohodlnější než ty za které bych platil.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
21. 10. 2016 08:41

No to se nelze divit, řeknu vám hned několik důvodu:1. Filmy jsou drahé, naprosto stejně drahá digitální distribuce jako fyzický nosič je prostě BLBOST, za to lidi nebudou ochotni solit takový love.2. Mnohdy ani není možné nějaké tituly oficiálně zakoupit, pokud jsou distributoři PAKÁŽ, která úmyslně blokuje díla v určitých částech planety, tak je lidi jednoduše obejdou, co se sakra diví??3. Svazy tzv. autorů nás systematicky okrádají o drobné, i když jejich služby nevyužíváme a sami jsme se nerozhodli je podpořit. Kdo mě začne takto sprostě okrádat, ten už odemně neuvidí ani floka, z principu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (13)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět

Problém je v ceně filmů. Filmy jsou totiž jediná věc, která se nedá koupit ha rozumnou cenu (jak online, tak fyzicky). Hry se v poměru čas/zábava za tu cenu vyplatí. Hudba se dá za směsnou měsíční cenu streamovat. Ale filmy jsou drahé a hlavně špatně dostupné. Ale řekl bych, že dokud budou kina vydělávat dost, nic se nezmění...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (7)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
20. 10. 2016 20:05

Torrentz.eu docela slušně zastoupil server https://torrentz2.eu... Jen je mezi nalezenými torrenty víc reklamních fake řádků.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
20. 10. 2016 19:22

VlastníciVelkéhoObsahu budou muset pochopit, že internet jim nikdy nebude patřit a nikdy jej nebudou moci zcela ovládat. Co miliony lidí vědí selským rozumem, že i nenažranost má své meze, musí parta lakomců řešit celá desetiletí.
Poznámka: Ještě jsem chvíli hledal, abych ukázal jak VVO vypadají:
https://abload.de/img/mx1rplfo.gif...

to jsou oni, lidově se jim říká agenti. V čem je vlastně problém? Oni vidí ve všech lidech podvodníky, lupiče, zločince - předem! Chtějí x-krát vydělat na prodeji jedné věci (produktu) a ohánějí se tzv. licencí. Takže, já licenci chápu trošičku jinak:
1. Jdu do kina a zaplatím, právě jsem si koupil licenci i na stažení z netu nebo v kině dostanu BD nosič pro pozdější možnost shlédnutí.
2. Koupím si nosič nebo stažení z netu, automaticky dostávám i 1x shlédnutí v kině.
2a. Vždy budu mít právo vytvořit si další kopii nosiče pro vlastní potřebu.
3. V případě pouze internetové produkce mám nárok na soubor, který si mohu stáhnout na svůj disk, nyní ani v budoucnu nebude vyžadovat připojení k netu a může obsahovat značku kupujícího (číslo) k pozdější identifikaci v případě nelegálního šíření.
4. Vždy mám za stejnou cenu nárok na právě dostupnou, kvalitou nejlepší verzi proč? Jaký je v případě licence (obsahu díla) rozdíl mezi VHS > DVD > BD případně 4K atd., jednou jsem zaplatil, max. doplatím výrobní náklady (koruny) za nosič.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (33)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor