Mark Zuckerberg | IT Osobnosti

Mark Zuckerberg bilancuje: Jsem pyšný na Facebook

Málokterý rok byl pro Facebook tolik náročný, jako ten letošní. Masivní únik dat, skandál Cambridge Analytica, obvinění že cizí vlády používají síť k šíření dezinformací… nebylo toho málo. Mark Zuckerberg se však domnívá, že Facebook si letos počínal dobře.

Zuckerberg to napsal v příspěvku, ve kterém rekapituluje uplynulé měsíce. Jeho osobním cílem bylo zaměřit se na největší problémy, kterým Facebook čelil, jako pokusy o ovlivňování voleb, zamezení šíření nenávisti a fake news nebo kontrola lidí nad osobními informacemi, čemuž všemu se síť skutečně věnovala.

„Ve všech těchto oblastech jsem pyšný na postup, jaký jsme udělali,“ uvádí Zuckerberg. Zároveň ale dodává, že si uvědomuje, že je to práce na déle než jeden rok. „Aby bylo jasno, bude to trvat déle. Ale u každé té věci máme stanovený plán na několik let, v rámci kterého naše systémy zcela předěláme a jsme na dobré cestě,“ vysvětluje šéf sítě.

Zbytek Zuckerbergova příspěvku se věnuje popisu, jak Facebook vylepšil své algoritmy s umělou inteligencí, které bojují s propagandou, odstraňují nevhodný obsah a dokonce nutí lidí trávit méně času sledováním virálních videí.

„Jeden z cílů, který jsme si stanovili, bylo omezit množství času, který lidé věnují sledování virálních videí o 50 milionů hodin denně,“ píše Zuckerberg. „Samozřejmě máme kvůli tomu menší zisk, ale věříme, že z dlouhodobého hlediska nám to pomůže vybudovat silnější komunitu a lepší obchodní vztahy,“ dodává.

Čemu se chce jeden z nejbohatších mužů světa věnovat v roce 2019, ve svém příspěvku nenaznačil. Vypadá to ale, že těm samým věcem jako letos. Facebook je ještě zdaleka nemá vyřešené.

Diskuze (10) Další článek: Musk chce v příštím roce pokrýt nabíječkami Tesla Supercharger celou Evropu

Témata článku: Facebook, Sociální sítě, Umělá inteligence, Mark Zuckerberg, Sledování, IT Osobnosti, Šíření, Dobrá cesta, Nejbohatší muž, Příspěvek, Milión hodin, Osobní informace, Šíření dezinformací, Osobní cíl, Největší problém, ZCHÚ, Nevhodný obsah, Masivní únik, Dlouhodobé hledisko, Stanovený plán, Virální video, Cambridge, Silná komunita, Cambridge Analytica, Uplynulý měsíc


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu