Mark Zuckerberg | IT Osobnosti

Mark Zuckerberg bilancuje: Jsem pyšný na Facebook

Málokterý rok byl pro Facebook tolik náročný, jako ten letošní. Masivní únik dat, skandál Cambridge Analytica, obvinění že cizí vlády používají síť k šíření dezinformací… nebylo toho málo. Mark Zuckerberg se však domnívá, že Facebook si letos počínal dobře.

Zuckerberg to napsal v příspěvku, ve kterém rekapituluje uplynulé měsíce. Jeho osobním cílem bylo zaměřit se na největší problémy, kterým Facebook čelil, jako pokusy o ovlivňování voleb, zamezení šíření nenávisti a fake news nebo kontrola lidí nad osobními informacemi, čemuž všemu se síť skutečně věnovala.

„Ve všech těchto oblastech jsem pyšný na postup, jaký jsme udělali,“ uvádí Zuckerberg. Zároveň ale dodává, že si uvědomuje, že je to práce na déle než jeden rok. „Aby bylo jasno, bude to trvat déle. Ale u každé té věci máme stanovený plán na několik let, v rámci kterého naše systémy zcela předěláme a jsme na dobré cestě,“ vysvětluje šéf sítě.

Zbytek Zuckerbergova příspěvku se věnuje popisu, jak Facebook vylepšil své algoritmy s umělou inteligencí, které bojují s propagandou, odstraňují nevhodný obsah a dokonce nutí lidí trávit méně času sledováním virálních videí.

„Jeden z cílů, který jsme si stanovili, bylo omezit množství času, který lidé věnují sledování virálních videí o 50 milionů hodin denně,“ píše Zuckerberg. „Samozřejmě máme kvůli tomu menší zisk, ale věříme, že z dlouhodobého hlediska nám to pomůže vybudovat silnější komunitu a lepší obchodní vztahy,“ dodává.

Čemu se chce jeden z nejbohatších mužů světa věnovat v roce 2019, ve svém příspěvku nenaznačil. Vypadá to ale, že těm samým věcem jako letos. Facebook je ještě zdaleka nemá vyřešené.

Diskuze (10) Další článek: Musk chce v příštím roce pokrýt nabíječkami Tesla Supercharger celou Evropu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,