Mark Zuckerberg | IT Osobnosti

Mark Zuckerberg bilancuje: Jsem pyšný na Facebook

Málokterý rok byl pro Facebook tolik náročný, jako ten letošní. Masivní únik dat, skandál Cambridge Analytica, obvinění že cizí vlády používají síť k šíření dezinformací… nebylo toho málo. Mark Zuckerberg se však domnívá, že Facebook si letos počínal dobře.

Zuckerberg to napsal v příspěvku, ve kterém rekapituluje uplynulé měsíce. Jeho osobním cílem bylo zaměřit se na největší problémy, kterým Facebook čelil, jako pokusy o ovlivňování voleb, zamezení šíření nenávisti a fake news nebo kontrola lidí nad osobními informacemi, čemuž všemu se síť skutečně věnovala.

„Ve všech těchto oblastech jsem pyšný na postup, jaký jsme udělali,“ uvádí Zuckerberg. Zároveň ale dodává, že si uvědomuje, že je to práce na déle než jeden rok. „Aby bylo jasno, bude to trvat déle. Ale u každé té věci máme stanovený plán na několik let, v rámci kterého naše systémy zcela předěláme a jsme na dobré cestě,“ vysvětluje šéf sítě.

Zbytek Zuckerbergova příspěvku se věnuje popisu, jak Facebook vylepšil své algoritmy s umělou inteligencí, které bojují s propagandou, odstraňují nevhodný obsah a dokonce nutí lidí trávit méně času sledováním virálních videí.

„Jeden z cílů, který jsme si stanovili, bylo omezit množství času, který lidé věnují sledování virálních videí o 50 milionů hodin denně,“ píše Zuckerberg. „Samozřejmě máme kvůli tomu menší zisk, ale věříme, že z dlouhodobého hlediska nám to pomůže vybudovat silnější komunitu a lepší obchodní vztahy,“ dodává.

Čemu se chce jeden z nejbohatších mužů světa věnovat v roce 2019, ve svém příspěvku nenaznačil. Vypadá to ale, že těm samým věcem jako letos. Facebook je ještě zdaleka nemá vyřešené.

Diskuze (10) Další článek: Musk chce v příštím roce pokrýt nabíječkami Tesla Supercharger celou Evropu

Témata článku: Sociální sítě, Facebook, Umělá inteligence, Mark Zuckerberg, Sledování, IT Osobnosti, Cambridge, Příspěvek, Dlouhodobé hledisko, Dobrá cesta, ZCHÚ, Silná komunita, Uplynulý měsíc, Osobní informace, Virální video, Nejbohatší muž, Největší problém, Nevhodný obsah, Milión hodin, Malý zisk, Masivní únik, Osobní cíl, Šíření dezinformací, Cambridge Analytica, Stanovený plán


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37

10 nejtragičtějších leteckých nehod od roku 2000. Jedna je stále záhadou

10 nejtragičtějších leteckých nehod od roku 2000. Jedna je stále záhadou

** Letecká doprava patří k nejbezpečnějším způsobům cestování ** Čerstvá aféra s Boeingy Max důvěru v bezpečnost létání narušila ** Připomeňme si největší nedávné letecké nehody. Každá ale přispěje k bezpečnosti dalších letů

Karel Kilián | 32

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 17Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test androidů do 6 500 Kč

Tipy na starší foťáky za super cenu

Důkladný test sportovních kamer

Dárek pro každého: první vydání Computeru