Seznam.cz | Mapy.cz | Navigace

Mapy.cz umí navigovat mezi pruhy a upozorní na překročení povolené rychlosti

Mapy.cz umí navigovat mezi pruhy a upozorní na překročení povolené rychlosti

Seznam oznámil nové funkce ve své mobilní aplikaci Mapy.cz, které potěší hlavně řidiče. Týkají se primárně navigačního režimu a jejich společným cílem je poskytnout motoristům co možná nejvíce informací. Nová verze aplikace je již dostupná pro platformy Android a iOS.

První a patrně nejzásadnější novinkou jsou informace o organizaci jízdních pruhů na křižovatce. Tento údaj je zobrazován ve druhém „řádku“ v horní části obrazovky formou grafických symbolů se zvýrazněnými pruhy, které může řidič použít pro pokračování v cestě.

Abyste neplatili pokuty

Druhou novinkou je zobrazování aktuální rychlosti jízdy vedle indikátoru maximální povolené rychlosti v daném úseku. Aby řidič nemusel neustále sledovat obrazovku, upozorní ho navigace na případné překročení rychlostního limitu zvukem.

Další změny se odehrály v navigačních hlasech, ve kterých přibyly nové pokyny. Vývojáři také přidali nové možnosti nastavení navigace, díky kterým ji lze lépe přizpůsobit představám a požadavkům uživatele.

Klepněte pro větší obrázek
Informace o organizaci jízdních pruhů na křižovatce

U verze pro Android je mezi novinkami uvedena ještě podpora nových souřadnicových systémů MGRS a OLC a vylepšení historie hledání, které má být „více po ruce“ a dostupné všem uživatelům.

Aktuální verze pro Android nese číslo 6.7.2 a funguje na zařízeních s Androidem 4.1 a vyšším. Poslední verze pro iOS má číslo 4.2.0 a je určena pro přístroje s iOS 10.3 a novějším. Jestliže máte aplikaci Mapy.cz nainstalovanou, měla by její aktualizace proběhnout automaticky.

Diskuze (17) Další článek: 7 nejvýkonnějších jaderných elektráren světa: Temelín ani Dukovany si neškrtnou

Témata článku: Seznam.cz, Android, Mapy.cz, iOS, Mapy, Navigace, Povolená rychlost, Verze, Pruh, Aplikace, Překročení, Novinka, Rychlost, OLC


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 60

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu