Seznam.cz | Mapy.cz | Navigace

Mapy.cz umí navigovat mezi pruhy a upozorní na překročení povolené rychlosti

Mapy.cz umí navigovat mezi pruhy a upozorní na překročení povolené rychlosti

Seznam oznámil nové funkce ve své mobilní aplikaci Mapy.cz, které potěší hlavně řidiče. Týkají se primárně navigačního režimu a jejich společným cílem je poskytnout motoristům co možná nejvíce informací. Nová verze aplikace je již dostupná pro platformy Android a iOS.

První a patrně nejzásadnější novinkou jsou informace o organizaci jízdních pruhů na křižovatce. Tento údaj je zobrazován ve druhém „řádku“ v horní části obrazovky formou grafických symbolů se zvýrazněnými pruhy, které může řidič použít pro pokračování v cestě.

Abyste neplatili pokuty

Druhou novinkou je zobrazování aktuální rychlosti jízdy vedle indikátoru maximální povolené rychlosti v daném úseku. Aby řidič nemusel neustále sledovat obrazovku, upozorní ho navigace na případné překročení rychlostního limitu zvukem.

Další změny se odehrály v navigačních hlasech, ve kterých přibyly nové pokyny. Vývojáři také přidali nové možnosti nastavení navigace, díky kterým ji lze lépe přizpůsobit představám a požadavkům uživatele.

Klepněte pro větší obrázek
Informace o organizaci jízdních pruhů na křižovatce

U verze pro Android je mezi novinkami uvedena ještě podpora nových souřadnicových systémů MGRS a OLC a vylepšení historie hledání, které má být „více po ruce“ a dostupné všem uživatelům.

Aktuální verze pro Android nese číslo 6.7.2 a funguje na zařízeních s Androidem 4.1 a vyšším. Poslední verze pro iOS má číslo 4.2.0 a je určena pro přístroje s iOS 10.3 a novějším. Jestliže máte aplikaci Mapy.cz nainstalovanou, měla by její aktualizace proběhnout automaticky.

Diskuze (17) Další článek: 7 nejvýkonnějších jaderných elektráren světa: Temelín ani Dukovany si neškrtnou

Témata článku: Seznam.cz, Mapy.cz, Android, iOS, Mapy, Navigace, Novinka, Překročení, Pruh, Aplikace, Verze, Rychlost, Povolená rychlost, OLC


Určitě si přečtěte

Surface Laptop 2: cenově dostupný důkaz, že už to Microsoft umí jako Apple

Surface Laptop 2: cenově dostupný důkaz, že už to Microsoft umí jako Apple

** Nové barvy a rychlejší procesory, jinak je vše při starém ** Alcantara okolo klávesnice výrazně zlepšuje komfort používání ** Displej s poměrem stran 3:2 oceníte při práci na webu nebo aplikacích Office

Tomáš Holčík | 153

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 38

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 17Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test androidů do 6 500 Kč

Tipy na starší foťáky za super cenu

Důkladný test sportovních kamer

Dárek pro každého: první vydání Computeru