Mapy.cz | Navigace

Mapy.cz se dotahují na konkurenci. Už umí vyhledat alternativní trasy

Seznam dnes oznámil důležitou aktualizaci webových i mobilních map. Při vyhledání trasy mezi místy A a B nabídne až tři možné cesty. Stejnou funkci již roky nabízí Google Mapy i další navigace.  Seznam novinku testoval od jara, teď je již dostupná všem uživatelům.

Mapy.cz nabídnou nejkratší (myšleno délku trasy), teoreticky nejrychlejší cestu (podle maximálních povolených rychlostí) a prakticky nejrychlejší (podle aktuální dopravní situace). Ta třetí se používá standardně (avšak jen v ČR), ostatní se musí ručně zvolit. Na webu je příslušné tlačítko v hned nad startem a cílem, na mobilech naopak pod tímto blokem. Samozřejmě i nadále zůstává filtr, který z trasy vyjme placené úseky.

Informace plynulosti dopravy Mapy.cz berou od ŘSD, v budoucnu ale po vzoru Googlu chtějí také využívat mobily uživatelů. Řidiči se dále mohou těšit na 3D zobrazení mapy při navigaci a podporu Waze Beaconů pro navigaci v tunelech. Časem se Mapy.cz nejspíš skamarádí i se systémem Android Auto. Vývojáři již podporují Apple CarPlay, ale Google dosud pro mapy třetích stran svůj systém neotevřel. Mělo by se tak stát brzy, vybrané firmy (mezi nimi i slovenský Sygic) již testují nové API.

Diskuze (13) Další článek: Microsoft chystá nový "levný" Surface. Bude se jednat o klasický notebook

Témata článku: Google, Apple, Seznam.cz, Android, Mapy, API, Mapy.cz, Navigace, Mobil, Google mapy, Konkurence, Česká republika, TrasaJupiter Hell: roguelike Doom v novém kabátku | Recenze

Jupiter Hell: roguelike Doom v novém kabátku | Recenze

Boje s rozzuřenými démony na vesmírné základně jsme nedávno zažili ve skvělém Doom Eternal. Nicméně pokud vám nesedí zběsilá akce, třeba vás osloví bojový styl založený na tazích.

Vojtěch Matušinský
HororRecenze
Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost