Seznam.cz | Mapy.cz | Aktualizace

Mapy.cz přinášejí nový způsob sdílení míst a tras ve formě QR kódu

Mapy.cz, spadající pod křídla Seznamu, představily na sociálních sítích a na webu Vychytávky, které nově umíme další novinku. Jedná se o možnost sdílení map prostřednictvím QR kódu, který lze využít nejen na webových stránkách, ale i v tištěných materiálech.

QR kód je pak možné naskenovat pomocí aplikace, využívající fotoaparát v chytrém telefonu. Novinka doplňuje stávající možnosti sdílení prostřednictvím odkazu, sociálních sítí Twitter a Facebook a odeslání elektronickou poštou.

Sdílejte mapu přes QR kód

QR kód má tradiční podobu čtverce s černo-bílými „kostičkami“ a Mapy.cz do něj vkládají své logo v podobě stylizovaného zeleného písmena „M“. Uživatel si ho může stáhnout ve formátu PNG nebo SVG a následně ho použít dle svých potřeb (např. na webových stránkách, v instantním komunikátoru, v prospektech, na vizitce, apod.).

Poskytovaný QR kód obsahuje URL adresu ve formátu https://mapy.cz/s/variabilní_řetězec. K jejímu zobrazení tedy stačí jakýkoli webový prohlížeč, na mobilních telefonech pak lze odkaz otevřít také v aplikaci Mapy.cz.

Funkce sdílení je dostupná nejen pro konkrétní místa, ale i pro naplánované trasy. Uživatelům je k dispozici v pravém postranním panelu pod tlačítkem Sdílet nebo přes tlačítko Nástroje-Sdílet tuto mapu. Kromě výše uvedených možností nabízejí Mapy.cz také vložení zvoleného výřezu mapy do vlastní webové stránky.

Novinky v Mapách.cz

Novinku Mapy.cz prezentovaly slovy: „Máme pro vás další možnost sdílení map. Nyní můžete na mapu jednoduše odkázat pomocí QR kódu, který stačí vyfotit telefonem. Kód lze také stáhnout a použít v tištěných materiálech. Jak vygenerovat QR kód se dozvíte ve videu.“

Funkce sdílení mapy prostřednictvím QR kódu je aktuálně k dispozici pouze ve webové verzi. Z mobilních aplikacích pro Android a iOS lze sdílet místo nebo trasu jen v podobě odkazu, odeslaného přes zvolenou aplikaci.

Seznam neustále pracuje na vylepšování svých map. V průběhu října kromě uvedené novinky například aktualizoval seznam odběrových míst COVID19 včetně prokliků na rezervaci termínu a vylepšil nahrávání fotografií, kde lze jednoduše označit místo odkud jste fotili.

Diskuze (9) Další článek: Microsoft předčil očekávání, hlásí masivní růst zisku. Pomohly Azure i Xbox

Témata článku: Facebook, Android, iOS, Twitter, Seznam.cz, Mapy.cz, Mapy, Aktualizace, Kód, Webová stránka, Seznam, Aplikace, Sdílení, QR kód, Možnost sdílení, Trasa, Mapa, Telefony s Androidem na Heureka.czRusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10