Mapy.cz

Mapy.cz nově zobrazují katastrální mapu. Stačí klepnout na tu třešeň za domem a hned uvidíte vlastníka

ČÚZK zkraje letních prázdnin zveřejnil většinu svých mapových děl pod svobodnou licenci a Jakub Faifer, produktový manažer Mapy.cz, nám v letním speciálním podcastu prozradil, že toho hodlá Seznam co nejvíce využít.

Zdá se, že tu máme první plod několikaměsíční práce, ve webové verzi Mapy.cz totiž mezi dostupnými vrstvami přibyla katastrální mapa. Když ji aktivujete, zobrazí se jako interaktivní bílá maska nad leteckými snímky s uvedením čísla parcely.

Klepněte pro větší obrázek
Komu asi tak patří tento stůl na stolní tenis v Kozojedech? Mapy.cz to uměly zjistit už roky, stačilo se v panelu s detaily posunout níže, nově ale máme k dispozici kompletní mapu
Klepněte pro větší obrázek
Katastrální pohled najdete v nabídce mapových podkladů
Klepněte pro větší obrázek
Katastrální mapa se zobrazí jako maska nad leteckou mapou. Po klepnutí na libovolný pozemek se zobrazí karta ČÚZK s náhledem do katastru nemovitostí

Když na libovolnou parcelu klepnete, otevře se už malé okénku s náhledem do katastru nemovitostí ČÚZK a po vyplnění CAPTCHA také její majitel. Vyhledávání vlastníků parcel je díky tomu velmi rychlé a jednoduché a nebylo by na škodu, kdyby vrstvu Mapy.cz aktivovaly i ve svých mobilních aplikacích.

Na stranu druhou, na mobilech stačí v těchto případech navštívit Mapy.cz opět ve webovém prohlížeči a s plným výčtem funkcí.

Klepněte pro větší obrázek
Katastrální mapa v mobilní webové verzi Mapy.cz

Mimochodem, mobilní aplikaci jsme se v podcastu také věnovali, pokud jste ho tedy ještě neslyšeli, určitě si najděte půlhodinku času, Jakub Faifer nám totiž odpověděl na mnoho dotazů, které trápí komunitu celé roky.

Diskuze (22) Další článek: Země zažila nejteplejší tříměsíční období v historii měření. Klima se hroutí rychleji, než jsme schopni zvládnout

Témata článku: Mapy.cz, eGovernment, Mapy, Kartografie, GIS