Seznam.cz | Mapy.cz | Mapy

Mapy.cz dostaly další úroveň přiblížení, ukážou čísla popisná, lavičky či popelnice

Seznam oznámil další vylepšení své webové aplikace Mapy.cz. Přibyla další úroveň přiblížení, ve které je vidět více informací – ve městech tak například najdete více popisných a orientačních čísel, ale i další zcela nové informace. 

V nejvyšší úrovni přiblížení přibyly ikonky několika kategorií bodů zájmu. V mapách si tak můžete zjistit pozici automatů na jízdenky, laviček, parkovacích automatů, popelnic na separovaný odpad, poštovních schránek, SOS telefonů, stojanů na kola, telefonních budek a výdejních automatů. Mezi novými body zájmu lze samozřejmě i vyhledávat, a tak na dotaz „Lavička“ najdete nejbližší místo vhodné k usednutí.

Vývojáři odkazují na mapu okolí svého pražského sídla, ve které lze vidět popisná a orientační čísla jednotlivých vchodů, ale i některé z nově přidaných POI – například stojan na kola na nedaleké ulici Stroupežnického.

Nejvyšší úroveň přiblížení funguje zatím pouze na webu Mapy.cz. V aplikacích pro mobilní zařízení lze sice vyhledat polohu nově přidaných bodů zájmu, avšak nejdetailnější „zoom“ zatím není k dispozici. 

Diskuze (28) Další článek: Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Témata článku: Seznam.cz, Mapy.cz, Mapy, Kartografie, Přiblížení, Lavička, Mapa, Úroveň, Popelnice, Automaty, Bod zájmu


Určitě si přečtěte

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 110

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů