Seznam.cz | Mapy.cz | Mapy

Mapy.cz dostaly další úroveň přiblížení, ukážou čísla popisná, lavičky či popelnice

Seznam oznámil další vylepšení své webové aplikace Mapy.cz. Přibyla další úroveň přiblížení, ve které je vidět více informací – ve městech tak například najdete více popisných a orientačních čísel, ale i další zcela nové informace. 

V nejvyšší úrovni přiblížení přibyly ikonky několika kategorií bodů zájmu. V mapách si tak můžete zjistit pozici automatů na jízdenky, laviček, parkovacích automatů, popelnic na separovaný odpad, poštovních schránek, SOS telefonů, stojanů na kola, telefonních budek a výdejních automatů. Mezi novými body zájmu lze samozřejmě i vyhledávat, a tak na dotaz „Lavička“ najdete nejbližší místo vhodné k usednutí.

Vývojáři odkazují na mapu okolí svého pražského sídla, ve které lze vidět popisná a orientační čísla jednotlivých vchodů, ale i některé z nově přidaných POI – například stojan na kola na nedaleké ulici Stroupežnického.

Nejvyšší úroveň přiblížení funguje zatím pouze na webu Mapy.cz. V aplikacích pro mobilní zařízení lze sice vyhledat polohu nově přidaných bodů zájmu, avšak nejdetailnější „zoom“ zatím není k dispozici. 

Diskuze (28) Další článek: Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Témata článku: Seznam.cz, Mapy.cz, Mapy, Kartografie, Automaty, Přiblížení, Popelnice, Bod zájmu, Mapa, Úroveň, Lavička


Určitě si přečtěte

Jak vypadá český revoluční digitální stát. Ministerstvo se chlubilo a ukázalo novinky

Jak vypadá český revoluční digitální stát. Ministerstvo se chlubilo a ukázalo novinky

** Portál občana a a eObčanky za sebou mají skoro rok provozu ** Ministerstvo vnitra se pochlubilo několika čísly ** Prý je to revoluce v digitalizaci státu

Jakub Čížek | 46

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

** Před pár týdny jste si mohli v akci koupit Wi-Fi desku za jeden dolar ** Nám už TTGO T-Display dorazila do redakce ** Připojíme k ní jazýčkový kontakt a vyrobíme bezpečnostní systém

Jakub Čížek | 27Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů