Mapy jako na dlani, pátá premiéra

Dalším z nové řady iDesign, která kompletně nahrazuje dosavadní portfolio Autodeskových produktů, je MapGuide. Pátá verze programu pro vývoj webových CAD a GIS aplikací nepřináší jen „i“ ve svém názvu, ale nabízí o hodně víc.
Dalším z nové řady iDesign, která kompletně nahrazuje dosavadní portfolio autodeskových produktů, je MapGuide. Pátá verze programu pro vývoj webových CAD a GIS aplikací nepřináší jen „i“ ve svém názvu, ale nabízí o hodně víc.

Autodesk MapGuide interaktivním způsobem zpřístupňuje na podnikovém intranetu nebo na internetu projekty, mapy, výkresy a související data a umožňuje komukoliv a odkudkoliv s pomocí webového prohlížeče přistupovat v reálném čase k aktuálním dynamickým informacím. Software mimochodem slouží jako páteř pro Autodesk OnSite, mobilní technologii pro práci s mapami, návrhy a prostorovými informacemi pro práci přímo na staveništi či v terénu.

Kompletní výčet novinek si klidně můžete nalézt třeba zde, je jich docela hodně, mezi ty nejzajímavější patří:

  • Mobilní a bezdrátová podpora řešení na bázi mobilní technologie Autodesk OnSite. Ta umožňuje uživatelům mobilních a příručních zařízení (Palm OS, Windows CE) přistupovat k interaktivním mapám a dalším datům v centrální databázi.
  • Nepotřebujete žádný plug-in, s pomocí nové volby zobrazování, dynamicky posílá uživatelům čistě rastrové mapy, které zobrazí jakýkoli webový prohlížeč bez potřeby instalovat plug-in prohlížeč. Tato schopnost ohromně rozšiřuje počet potenciálních uživatelů, kteří si mohou zobrazovat mapy a návrhy své společnosti, hlavně po internetu. Kromě zobrazování mají uživatelé k dispozici dynamický posun, zoom a identifikaci vlastností a objektů uvnitř inteligentních map a návrhů.
  • Přímá datová podpora. Nový systém Autodesk MapGuide Data Extensions podporuje nativní datové formáty jako Oracle8i Spatial a Autodesk VISION. Přímá podpora formátů DWG a SHP bude v prodeji během podzimu. Kromě těchto datových formátů je Autodesk MapGuide Release 5 plně kompatibilní se softwarem AutoCAD Map 2000i (ještě aby nebyl, když jde o produkt jedné firmy) a řadou dalších standardních datových formátů. Release 5 rovněž obsahuje rozšířenou podporu DWG a umístění kartografických symbolů, takže mapy a výkresy na síti vypadají přesně tak, jak byly vytvořeny projektantem nebo kartografem.
  • Inteligentní vkládání komentářů a poznámek umožňuje nové aplikační rozhraní Viewer API (Application Programming Interface), jež umožní začlenit funkce pro vkládání komentářů a poznámek do nové hladiny prostorových dat. Tato schopnost rozšiřuje funkčnost pro koncové uživatele a pracovní skupiny a podstatně snižuje dobu, která je obvykle potřeba na vývoj takových aplikací.
Váš názor Další článek: Ekonomika se potácí, CAD Studio roste

Témata článku: Windows, Prohlížeče, Mapy, Dosavadní informace, Potenciální aplikace, Přímá volba, DLA, Premiéra, Plug In, Prémie, Nová mapa, Premiér, Zobrazování, Interaktivní způsob


Určitě si přečtěte

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky