Mapy Google | Navigace

Mapy Googlu začaly v Česku upozorňovat na rychlostní radary. Funkce přichází z Waze

Foto: Pixabay
Mapy Googlu začaly v Česku upozorňovat na rychlostní radary. Funkce přichází z Waze | Foto: Pixabay

Poté, co Google v Americe a několika dalších částech světa testoval funkci upozorňování svých map na dopravní radary, a to jak ty pevné, tak mobilní, se novinka dostává do čtyřiceti zemí světa včetně Česka a Slovenska. Google to potvrdil serveru TechCrunch.

Google funkci kompletně převzal z aplikace Waze, kterou vlastní a i která je i díky ní natolik populární. Upozorňovat na radary budou Google Mapy na iOS i na Androidu a oznámení, plus fotografie radarů, se budou ukazovat v dolní části obrazovky. Na cestách se rovněž ukážou virtuální ikony radarů. V současnosti však možnost přidávat varování dostanou jen uživatelé Androidu.

Novinka je dostupná v Austrálii, Brazílii, Americe, Kanadě, Velké Británii, Indii, Mexiku, Rusku, Japonsku, Andoře, Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Chorvatsku, Česku, Estonsku, Finsku, Řecku, Maďarsku, Islandu, Izraeli, Itálii, Jordánsku, Kuvajtu, Litvě, Maltě, Maroku, Namibii, Nizozemí, Norsku, Omanu, Polsku, Portugalsku, Kataru, Rumunsku, Saúdské Arábii, Srbsku, Slovensku, Jižní Africe, Španělsku, Švédsku, Tunisku a Zimbabwe. 

Můžete si všimnout, že ve výčtu nejsou Německo, Francie a Švýcarsko. Je to proto, že upozorňování na radary je v těchto zemích zakázané. Ve Francii například, pokud policie zjistí, že máte aplikaci nebo zařízení, které toto umožňuje, existuje možnost vysoké pokuty a dokonce zabavení vozidla.

Google Mapy i s novinkou stále Waze nepřekonají, i nadále budou co se týče navigačních schopností o něco horší. Ukazuje to ale, že firma plní slib ohledně postupného slučování funkcí obou aplikací. Google koupil Waze, tehdy izraelský startup, v roce 2013. Je možné, že bude několik dní trvat než se funkce objeví na vašem mobilu.

Diskuze (8) Další článek: Boeing chystá raketu pro první pilotovaný let. Stále ještě může předstihnout Muska

Témata článku: Google, Mapy Google, Android, Mapy, Navigace, Rusko, Izrael, Indie, Německo, Policie, Waze, Velká Británie, Francie, Japonsko, Austrálie, Mexiko, Slovensko, Brazílie, Srbsko, Estonsko, Řecko, Saúdská Arábie, Kanada, Katar, Česká republika


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 96Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF