Google | Mapy | Mapy Google

Mapy Google nabídnou Komunitní kanál – nový způsob, jak zjistit, co se děje ve vašem okolí

V dnešní uspěchané době se pořád něco děje, mění, otevírá a zavírá. Leckdy tak může být obtížné udržovat si přehled o novinkách ve svém okolí. Právě to má řešit funkce Komunitní kanál, kterou Google připravuje do svých Map. Jejím smyslem je zobrazování lokálních novinek na jednom místě.

Co říkají lidé o nově otevřené restauraci? Otevřela se v blízkém okolí nějaká turistická atrakce? Nejen tyto informace se budete moci dozvědět díky široké komunitě uživatelů Map Google. Ta sdílí denně dvacet milionů příspěvků obsahujících doporučení, recenze a hodnocení restaurací, míst a firem. Google našel pro tato data další praktické využití.

Komunitní kanál

Zatímco dosud byly příspěvky uživatelů viditelné v rámci daného podniku či místa, nově se budou zobrazovat v Mapách Google v sekci Prozkoumat podobně jako na sociální síti. Na jednom místě najdete nejnovější recenze, fotografie a příspěvky přidané do Map Google místními průvodci, provozovateli a obchodníky.

Díky komunitnímu kanálu budete moci průběžně zjišťovat, co se děje ve vašem okolí. Například se dozvíte, že vaše oblíbená restaurace přidala do nabídky nový pokrm nebo že otevřela zahrádku. Do přehledu se budou promítat příspěvky všech podniků, které sledujete v rámci Map Google.

Nemusíte se přitom omezovat jen na bezprostřední okolí místa, kde se právě nacházíte. Posouváním, přibližováním a oddalováním mapy lze díky příspěvkům místních průvodců najít užitečné aktuální informace o téměř jakémkoli místě na světě.

Objevte, co chcete dělat

Komunitní kanál sdružuje lokální informace a přizpůsobuje je vašim zájmům. Pokud tedy například v preferencích jídla a pití v Mapách Google projevíte zájem o zdravé jídlo nebo řeckou kuchyni, zobrazí se vám další doporučení, fotografie a příspěvky pro tento typ stravování.

Novinku mohou využít také provozovatelé všech typů podniků jako způsob, jak prezentovat novinky a zajímavosti zákazníkům. Ti měli dosud možnost informovat o všem podstatném v rámci firemního profilu, avšak testování komunitního kanálu ukázalo, že touto cestou lze získat dvakrát větší pozornost.

Mapy Google tak o další krůček rozšiřují své pole působnosti v roli lokálního průvodce. Spoléhají přitom nejen na komunitu svých uživatelů, ale dávají prostor i provozovatelům podniků. Novinka je postupně uvolňována uživatelům mobilní aplikace pro Android i iOS.

Váš názor Další článek: Na Dakar míří závodní auto s vodíkovým pohonem. Na první ostrý závod má ale ještě čas

Témata článku: Google, Android, iOS, Mapy, Mapy Google, Turistika, Uživatelé, AV-Test, Novinka, Kanál, Okolí, Příspěvek, Mapa, Průvodce, Restaurace, Průvodčí, Nový způsob, Telefony s Androidem na Heureka.czRecenze systému Audio Pro A48. Příjemné aktivní repro, které dokáže nahradit Hi-Fi sestavu

Recenze systému Audio Pro A48. Příjemné aktivní repro, které dokáže nahradit Hi-Fi sestavu

Tohle aktivní repro víceméně nahradí základní hi-fi sestavy a to s výrazně menším počtem kabelů a starostí, v balení, které je pro běžné domácnosti esteticky přijatelnější, než souprava klasického střihu. Z toho vychází zvukové ladění, měkčí, příjemnější a velmi tolerantní, což zaručuje univerzálnost a hlavně neúnavnost.

Daniel Březina
Reproduktory
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Mastodon má o miliardu uživatelů méně, než si zaslouží (Podcast Živě)
Lukáš VáclavíkPetr Urban
MastodonPodcast ŽivěTwitter
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

** Smartphone s Androidem dnes využijete i pro autodiagnostiku ** Jednotku OBD-II dnes pořídíte za pár stovek ** Co se vše dokáže diagnostika s bezplatným SW v češtině?

Martin Chroust
DiagnostikaPro řidiče
Tecno Eagle Eye Lens. Nový typ teleobjektivu lépe zachytí objekty v pohybu, do mobilů se dostane příští rok

Tecno Eagle Eye Lens. Nový typ teleobjektivu lépe zachytí objekty v pohybu, do mobilů se dostane příští rok

** Značka Tecno je v Česku jen krátce ** Na globální úrovni však má značka i vlastní vývojová centra ** Jedním z jejich výstupů je i teleobjektiv Eagle Eye Lens

Martin Chroust
Výzkum a vývojOptický zoomFotoaparát
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

** Dnešní telefony se předhánějí v tom, který z nich bude větší ** Malé telefony na trhu skoro vyhynuly... ** Čínská značka si připravila telefon do dlaně s třípalcovým displejem

Martin Chroust
InfraportKompaktní velikostSmartphony