Google | Mapy Google | Mapy

Mapy Google nabídnou Komunitní kanál – nový způsob, jak zjistit, co se děje ve vašem okolí

V dnešní uspěchané době se pořád něco děje, mění, otevírá a zavírá. Leckdy tak může být obtížné udržovat si přehled o novinkách ve svém okolí. Právě to má řešit funkce Komunitní kanál, kterou Google připravuje do svých Map. Jejím smyslem je zobrazování lokálních novinek na jednom místě.

Co říkají lidé o nově otevřené restauraci? Otevřela se v blízkém okolí nějaká turistická atrakce? Nejen tyto informace se budete moci dozvědět díky široké komunitě uživatelů Map Google. Ta sdílí denně dvacet milionů příspěvků obsahujících doporučení, recenze a hodnocení restaurací, míst a firem. Google našel pro tato data další praktické využití.

Komunitní kanál

Zatímco dosud byly příspěvky uživatelů viditelné v rámci daného podniku či místa, nově se budou zobrazovat v Mapách Google v sekci Prozkoumat podobně jako na sociální síti. Na jednom místě najdete nejnovější recenze, fotografie a příspěvky přidané do Map Google místními průvodci, provozovateli a obchodníky.

Díky komunitnímu kanálu budete moci průběžně zjišťovat, co se děje ve vašem okolí. Například se dozvíte, že vaše oblíbená restaurace přidala do nabídky nový pokrm nebo že otevřela zahrádku. Do přehledu se budou promítat příspěvky všech podniků, které sledujete v rámci Map Google.

Nemusíte se přitom omezovat jen na bezprostřední okolí místa, kde se právě nacházíte. Posouváním, přibližováním a oddalováním mapy lze díky příspěvkům místních průvodců najít užitečné aktuální informace o téměř jakémkoli místě na světě.

Objevte, co chcete dělat

Komunitní kanál sdružuje lokální informace a přizpůsobuje je vašim zájmům. Pokud tedy například v preferencích jídla a pití v Mapách Google projevíte zájem o zdravé jídlo nebo řeckou kuchyni, zobrazí se vám další doporučení, fotografie a příspěvky pro tento typ stravování.

Novinku mohou využít také provozovatelé všech typů podniků jako způsob, jak prezentovat novinky a zajímavosti zákazníkům. Ti měli dosud možnost informovat o všem podstatném v rámci firemního profilu, avšak testování komunitního kanálu ukázalo, že touto cestou lze získat dvakrát větší pozornost.

Mapy Google tak o další krůček rozšiřují své pole působnosti v roli lokálního průvodce. Spoléhají přitom nejen na komunitu svých uživatelů, ale dávají prostor i provozovatelům podniků. Novinka je postupně uvolňována uživatelům mobilní aplikace pro Android i iOS.

Váš názor Další článek: Na Dakar míří závodní auto s vodíkovým pohonem. Na první ostrý závod má ale ještě čas

Témata článku: Google, Android, Mapy Google, iOS, Mapy, Turistika, Mapa, Nový způsob, Novinka, Restaurace, Uživatelé, Okolí, Kanál, Průvodce, Příspěvek


Určitě si přečtěte

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 30

David Polesný
Monitory
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 34

David Polesný
VánoceNotebooky
Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

** Tranzistory současných počítačů vyzařují při přepínání teplo ** Na Tokijské univerzitě proto vyvíjejí adiabatické procesory ** Využívají supravodivost a jsou 80× úspornější

Jakub Čížek | 44

Jakub Čížek
TranzistoryProcesoryTechnologie
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5