Google | Mapy Google

Mapy Google lépe doporučí cestu domů, ukážou polohu MHD a při navigování zvládnou ovládat Spotify

Gogle se dlouhodobě snaží ze své mapové aplikace udělat službu, která vám ukáže všechny potřebné informace spojené s vaším každodenním cestováním, pomůže s výlety a zobrazí zajímavé podniky a místa v okolí. Nyní se v aktualizaci zaměřil na dojíždění a poslech hudby v autě.

V rámci mobilních aplikací Map aktuálně Google nabízí dvě záložky, Driving a Transit, ukazující informace dle zvoleného typu dopravy buď cestování autem či veřejnou dopravou. Nově ale dojde ke sloučení pod novou položku Commute. Ta bude zobrazovat aktuální čas potřebný pro cestu do či z práce se zohledněním aktuální dopravní situace. Na Androidu bude funkce i proaktivní, tedy dopředu prozradí, zda jsou po cestě nějaké problémy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Google Mapy proaktivně nabídnou trasy a ukáží aktuální polohu vozů MHD.

To samo o sobě novinkou není, nově ale Mapy zvládnou i kombinaci těchto prostředků. Pokud tedy část cesty jezdíte vlakem a zbytek už dojíždíte autem, ukáže vám relevantní informace tak, jak potřebujete. Zároveň v 80 regionech po celém světě ukážou i aktuální polohu vozidel MHD. V Sydney navíc zobrazí, jak je vůz zaplněný. Google ale dále nespecifikoval, kterých zemí se to týká a je tak možné, že u nás stále budeme muset využít aplikací třetích stran jako je např. IRIS v Brně a okolí.

Du budoucna chystá Google navigaci s využitím rozšířené reality:

Bezpečnější přepínání hudby při řízení

Pokud rádi při cestování posloucháte hudbu, zajisté využijete další novinku. Jakmile se totiž necháte navigovat právě za pomoci Google Map, objeví se vám ovládání právě hrající hudby přímo uvnitř aplikace, nemusíte tak pro přepnutí písničky chodit do notifikací. Novinka spolupracuje se Spotify, Apple Music a Google Play Music.

Klepněte pro větší obrázek
Přímo při navigování půjde přepínat hudbu z vybraných aplikací.

Pokud máte telefon s Androidem a Spotify, můžete navíc procházet své oblíbené skladby přímo z navigace. Zde je až s podivem, že Google zcela ignoruje svou novou hudební službu Youtube Music (Google Play Music již nadále příliš nevyvíjí) a nejvíce funkcí mají uživatelé právě konkurenčního Spotify. Zřejmě uvnitř firmy stále nemají ujasněnou strategii co se týče vlastních služeb.

Veškeré novinky se budou v Mapách šířit v průběhu tohoto týdne.

Diskuze (7) Další článek: Velký únik dat z Facebooku by mohl být i testem GDPR. Firmě by mohla hrozit drakonická pokuta

Témata článku: Google, Mapy Google, YouTube, Android, Spotify, Mobilní aplikace, Google Play Music, Mobilní telefon, Apple Music, Doprava, Brno, Mapy, Rozšířená realita, Smartphone, Cestování, Navigace, Mapa, Vybraná aplikace, Každodenní cestování, Zajímavý podnik, Třetí strana, Relevantní informace, Celý svět, MHD, Aplikace


Určitě si přečtěte

Notebook do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Notebook do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 71

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných po velké prohnuté obludy

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných po velké prohnuté obludy

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci, hraní i filmy ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem stojí tři tisíce ** 4K už dává smysl i s cenou kolem deseti tisíc korun

David Polesný | 54Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů