Manažerem v IT? Zvolte studium MBA

Pohybujete se v oblasti IT a hledáte novou výzvu? Nejste sami.
Manažerem v IT? Zvolte studium MBA

Po specialistech z oblasti informačních technologií je zvýšená poptávka, ale na konkurzech na pozice řídících pracovníků panuje velká konkurence. Dokažte budoucímu zaměstnavateli, že tím pravým kandidátem jste právě vy.

Daleko před ostatní uchazeče vás může katapultovat kvalitní vzdělání. S „obyčejným“ vysokoškolským titulem však zapadnete v davu. Zejména v oblasti, která klade důraz na praxi a sledování nejnovějších trendů. Vzdělání v IT a v managementu je samozřejmě žádoucí, ale větší dojem uděláte s titulem MBA v oboru Řízení informačních technologií na prestižní manažerské škole Business Institut EDU a. s.

Řízení informačních technologií, aneb jak skloubit IT a management

Řízení informačních technologií je úzce specializovaný program, díky němuž zvládnete nejen odbornou stránku IT problematiky, ale také řídit tým plný individualit. Po absolvování MBA studia budete schopni navrhovat, implementovat a řídit různé typy informačních systémů ekonomických subjektů. Naučíte se aplikovat existující manažerské standardy a rámce, které jsou při řízení jednotlivých aspektů IS/IT zapotřebí.

Studium se nese v duchu zdokonalování znalostí a prohlubování vědomostí souvisejících s informačními systémy. Společně s ostatními studenty budete testovat architekturu, aplikace a služby IS/IT. Zaměříte se na strategické rozhodování a plánování projektů.

Studijní program Řízení informačních technologií je ideální volbou pro řídící pracovníky všech úrovní managementu – od vrcholových manažerů, až po vedoucí pracovních týmů, kteří se starají o řízení libovolné části IS/IT (např. řízení provozu a vývoje, bezpečnosti a rizik, projektů, architektury, strategie atd.).

Co byste měli vědět o titulu MBA?

Master of Business Administration (MBA) je postgraduální vzdělávací program navržený pro zástupce všech stupňů managementu, od nejvyšších představitelů podniků všech velikostí po jejich řadové zaměstnance nebo pro úředníky státní správy. Jinými slovy je studium ideální pro perfekcionisty, kteří se chtějí neustále zdokonalovat a obstát před konkurencí. Studia MBA se účastní lidé s ukončeným vysokoškolským vzděláním a výjimečně i uchazeči s prokazatelnou praxí na pozici manažera.

Vzdělání, které okamžitě uplatníte

Profesní vzdělávací programy MBA se od klasického vysokoškolského studia v mnoha ohledech liší. Největší rozdíl spočívá v samotném konceptu – studijní programy MBA jsou navrženy s ohledem na rozšíření a prohloubení studia nad rámec VŠ. Přidanou hodnotu tvoří důraz na praxi, čehož jsou si zaměstnavatelé vědomi a mají o absolventy manažerských škol zájem.

Absolvováním studia MBA získáte potřebnou kvalifikaci a zvýší se vaše hodnota na trhu práce. Výuku zajišťují odborníci s dlouholetými zkušenostmi v daném oboru. Během lektorských setkání jsou studenti seznamováni s řadou zajímavých kazuistik. Absolventi tak získají cenné poznatky z reálné praxe.

Opravdu je titul MBA tak důležitý?

Absolvování specializovaného manažerského programu vám může pomoci k lepšímu zaměstnání, rychlejšímu kariérnímu postupu a samozřejmě i ve vlastním podnikání. Studium MBA programu Řízení informačních technologií vám umožní získat ucelený pohled na problematiku manažerského řízení v úzce specializované oblasti.

Business Institut nabízí flexibilní formu studia a inovativní metody výuky. Disponuje špičkovým lektorským týmem, který studentům předává poznatky, jež mohou obratem využít ve své praxi. Bližší informace získáte na www.businessinstitut.cz.

Další článek: Apple posiluje v umělé inteligenci, koupil startup Turi za 200 milionů dolarů


Určitě si přečtěte

Moral machine: Už víme, zdali je lepší zabít psy, sebe nebo matky na přechodu

Moral machine: Už víme, zdali je lepší zabít psy, sebe nebo matky na přechodu

** Jak byste se sami vypořádali s tramavajovým dilematem? ** Vědci před lety spustili globální dotazník ** Nyní se pochlubili s výsledky

Jakub Čížek | 153

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč: Tipy, co se teď vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč: Tipy, co se teď vyplatí koupit

** Za dvacet tisíc korun lze pořídit kvalitní pracovní notebook ** Stejně tak může jít o herní notebook s výkonnější grafikou ** Poradíme, jaké notebooky vybrat pro různé druhy použití

Stanislav Janů | 55

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí