Manažerem v IT? Zvolte studium MBA

Pohybujete se v oblasti IT a hledáte novou výzvu? Nejste sami.
Manažerem v IT? Zvolte studium MBA

Po specialistech z oblasti informačních technologií je zvýšená poptávka, ale na konkurzech na pozice řídících pracovníků panuje velká konkurence. Dokažte budoucímu zaměstnavateli, že tím pravým kandidátem jste právě vy.

Daleko před ostatní uchazeče vás může katapultovat kvalitní vzdělání. S „obyčejným“ vysokoškolským titulem však zapadnete v davu. Zejména v oblasti, která klade důraz na praxi a sledování nejnovějších trendů. Vzdělání v IT a v managementu je samozřejmě žádoucí, ale větší dojem uděláte s titulem MBA v oboru Řízení informačních technologií na prestižní manažerské škole Business Institut EDU a. s.

Řízení informačních technologií, aneb jak skloubit IT a management

Řízení informačních technologií je úzce specializovaný program, díky němuž zvládnete nejen odbornou stránku IT problematiky, ale také řídit tým plný individualit. Po absolvování MBA studia budete schopni navrhovat, implementovat a řídit různé typy informačních systémů ekonomických subjektů. Naučíte se aplikovat existující manažerské standardy a rámce, které jsou při řízení jednotlivých aspektů IS/IT zapotřebí.

Studium se nese v duchu zdokonalování znalostí a prohlubování vědomostí souvisejících s informačními systémy. Společně s ostatními studenty budete testovat architekturu, aplikace a služby IS/IT. Zaměříte se na strategické rozhodování a plánování projektů.

Studijní program Řízení informačních technologií je ideální volbou pro řídící pracovníky všech úrovní managementu – od vrcholových manažerů, až po vedoucí pracovních týmů, kteří se starají o řízení libovolné části IS/IT (např. řízení provozu a vývoje, bezpečnosti a rizik, projektů, architektury, strategie atd.).

Co byste měli vědět o titulu MBA?

Master of Business Administration (MBA) je postgraduální vzdělávací program navržený pro zástupce všech stupňů managementu, od nejvyšších představitelů podniků všech velikostí po jejich řadové zaměstnance nebo pro úředníky státní správy. Jinými slovy je studium ideální pro perfekcionisty, kteří se chtějí neustále zdokonalovat a obstát před konkurencí. Studia MBA se účastní lidé s ukončeným vysokoškolským vzděláním a výjimečně i uchazeči s prokazatelnou praxí na pozici manažera.

Vzdělání, které okamžitě uplatníte

Profesní vzdělávací programy MBA se od klasického vysokoškolského studia v mnoha ohledech liší. Největší rozdíl spočívá v samotném konceptu – studijní programy MBA jsou navrženy s ohledem na rozšíření a prohloubení studia nad rámec VŠ. Přidanou hodnotu tvoří důraz na praxi, čehož jsou si zaměstnavatelé vědomi a mají o absolventy manažerských škol zájem.

Absolvováním studia MBA získáte potřebnou kvalifikaci a zvýší se vaše hodnota na trhu práce. Výuku zajišťují odborníci s dlouholetými zkušenostmi v daném oboru. Během lektorských setkání jsou studenti seznamováni s řadou zajímavých kazuistik. Absolventi tak získají cenné poznatky z reálné praxe.

Opravdu je titul MBA tak důležitý?

Absolvování specializovaného manažerského programu vám může pomoci k lepšímu zaměstnání, rychlejšímu kariérnímu postupu a samozřejmě i ve vlastním podnikání. Studium MBA programu Řízení informačních technologií vám umožní získat ucelený pohled na problematiku manažerského řízení v úzce specializované oblasti.

Business Institut nabízí flexibilní formu studia a inovativní metody výuky. Disponuje špičkovým lektorským týmem, který studentům předává poznatky, jež mohou obratem využít ve své praxi. Bližší informace získáte na www.businessinstitut.cz.

Další článek: Apple posiluje v umělé inteligenci, koupil startup Turi za 200 milionů dolarů


Určitě si přečtěte

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 38

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

** Dlouhý betatest končí a nyní všichni mohou hrát přes internet ** Nemusíte žádné hry kupovat znovu. Jede to, co už máte v knihovnách na Steamu, Uplay, Battle.net a jinde ** Roční náklady odpovídají ceně jedné běžné hry

Tomáš Holčík | 66

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 75Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky