AMD | Procesory | Ryzen

Máme první snímek nadupaného šestnáctijádra Ryzen 9 7950X v novém socketu AM5

AMD na Computexu prozradilo velké množství detailů k chystaným desktopovým procesorům řady Ryzen 7000 a ředitelka Lisa Su ukázala i odhalený 16jádrový vzorek bez rozvaděče tepla.

Nyní se však objevily reálné snímky ze zákulisí MSI, kde je možné vidět testovací vzorek nejvyššího 16jádrového modelu Ryzen 9 7950X v novém socketu AM5.

Klepněte pro větší obrázek

Jak je vidět na obrázcích z videa, rozvaděč tepla má nezvyklou konstrukci a nejde o jednoduchý obdélník či čtverec, ale jeho plocha končí dříve a k okrajům balení procesoru sahá jen osm menších částí rozvaděče.

Klepněte pro větší obrázek

Podle kódového označení jde ale o poměrně starší vzorek, který pravděpodobně pochází z prosince minulého roku. Tento model se například objevil i v databázi programu MilkyWay@Home.

Snímek pochází z instalačního manuálu od MSI, ale video už bohužel bylo smazáno. AMD oznámilo, že nové procesory budou dostupné na podzim letošního roku.

Diskuze (9) Další článek: LG chce rozmazlovat hráče. Vyrobilo 48palcový OLED monitor s rozlišením 4K a frekvencí až 138 Hz

Témata článku: AMD, Procesory, Čipy, Ryzen, MSI, Teplo, Rozvaděč, Lisa Být, Snímek, Procesor, Obrázek, Vzorek, Procesory na Heureka.cz