Notebooky | HDMI | USB-C

Malý hybridní adaptér Satechi pro USB-C rozšíří porty a přidá slot pro M.2 SSD

Pokud hledáte snadno přenosné zařízení, které by kombinovalo externí SSD a hub do USB-C, jedno takové začala prodávat společnost Satechi a nutno podotknout, že i vzhledem k velikosti vypadá velmi šikovně.

Satechi USB-C Hybrid Multiport adapter vypadá na první pohled jako taková větší flashka, avšak ukrývá mnohem lepší věci. Uvnitř malého hliníkového šasi je totiž slot M.2 pro SSD, přičemž osadit můžete různé velikosti (2230, 2242, 2260, 2280). Bohužel jsou podporované pouze SATA modely SSD, což vychází i z maximální propustnosti 5 Gb/s. Výkonné NVMe modely SSD vám v tomto adaptéru fungovat nebudou. Zařízení se připojuje pouze pomocí jediného USB-C, takže se objeví klasicky jako externí disk.

K tomu však nabízí i rozšíření portů – USB-C (PD až 100 W), HDMI 2.0 s podporou 4K@60 a také dva další klasické porty USB 3.0 (Gen1). Kompatibilita je přitom jako s Macy, tak i iPady, Chromebooky a podobně, protože nejsou nutné žádné dodatečné ovladače nebo software.

Rozměry jsou opravdu kompaktní, činí 13,5 × 4,6 × 1,5 cm s hmotností jen 100 g. Vybírat lze ze dvou barev, šedé a černé. Cena je nastavena na 90 dolarů, tedy kolem 2 500 korun.

Diskuze (3) Další článek: Google Drive vs. Microsoft OneDrive. Duel cloudových disků

Témata článku: Notebooky, iPad, SSD, USB, HDMI, USB-C, Houby, Slot, Sata, Adaptér, Porto, Chromebook, Šasi, Notebooky na Heureka.czNejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Nejtragičtější kopie mobilů z Číny. Na pohled vypadají podobně, ale k originálům mají zatraceně daleko

Nejtragičtější kopie mobilů z Číny. Na pohled vypadají podobně, ale k originálům mají zatraceně daleko

** Sbírka nejhorších plagiátů mezi mobilními telefony ** No name výrobci kopírují prakticky všechno, až na hardware ** Možná zde najdete i falešného dvojníka svého mobilu

Martin Miksa
AliExpressČínaKuriozita
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály