Software | Windows 11 | Design

Malování ve Windows 11 získá nejen nové rozhraní, ale i tmavý režim

Ve Windows 11 plánuje Microsoft přepracovat snad všechny vestavěné aplikace. Neunikne tak ani stařičké Malování, které se dočká zcela nového ovládání a dokonce i podpory tmavého režimu.

Před lety hrozil klasickému Malování konec, Microsoft jej totiž plánoval nahradit moderní variantou Malování 3D, a dokonce došel tak daleko, že uvnitř starého programu začal zobrazovat hlášku o ukončení. Ve finále ale z plánu sešlo a stal se přesný opak – ukončení hrozí 3D variantě.

VideoToPhoto 637649738250138217.pngVideoToPhoto 637649738320854503.png 
Takto bude vypadat nové Malování v bílé i tmavé variantě

Staré Malování tak zůstává a ve Windows 11 dostane nový vizuální kabát. Namísto ribbonu, který se zde usídlil před lety, dostane po vzoru dalších redesignovaných aplikací pouze jeden pás nabídek. K tomu přibude i pár nabídek týkajících se editace textu a lepší práce se štětci, největší změna je ale podpora tmavého režimu. Ukázal ji ve videu Panos Panay.

Nově tak i tento program bude respektovat vaše nastavení napříč systémem a přebarví se do tmavého režimu vždy, když si jej nastavíte. Jediné, co se nepřebarví, je samotné plátno, které zachová barvy.

Prozatím není jasné, kdy se nové Malování dostane na testování mezi Insidery. Finální verze by ale měla být hotová společně s uvedením Windows 11.

Diskuze (3) Další článek: Rambus odhalil specifikace pamětí HBM3. Budou mít propustnost přes 1 TB/s

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,