Web | Televize | Mall.tv

Mall.tv se slibně rozšiřuje. Přetáhla Slow TV a spouští mobilní aplikace

V říjnu začala na českém internetu působit nová „televize“ Mall.tv. Projekt videoportálu s vlastním obsahem rozjel tvůrčí tým, který přešel z konkurenčního Streamu. Odtud také přešlo několik osobností a na ně navázané pořady. Nyní Mall.tv opět přetahuje, ale tentokrát z vydavatelství Mafra, odkud přechází projekt Slow TV. Nekonečné živé streamy z letiště, nádraží nebo třeba mazací tramvaje tak budou nově ke sledování na Mall.tv.

Kdy přesně dojde ke spuštění nové Slow TV se nyní postupně odhaluje streamem z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR, kde je kamera zamířena na kolonii termitů, kteří postupně konzumují celulózovou roušku zakrývající informaci s datem spuštění.

Bude na co koukat

Mall.tv začínala v říjnu přibližně s třicítkou pořadů převážně z vlastní produkce, ale ta se přes zimu rozrostla ještě o další tituly. Další novinkou je také finalizace slíbených mobilních aplikací, které by se již v nejbližší době měly objevit v Google Play a Apple App store. Aplikace pro chytré televize bude hotová do konce března.

Nový český videoprojekt zatím stále příliš nedává najevo své propojení s internetovým obchodem Mall.cz. V některých pořadech se sice objeví odkazy na produkty do obchodu, ale žádné větší provázání zatím patrné není.

Hlavní konkurencí je seznamácký Stream.cz, který však po odchodu tvůrčího týmu kolem Lukáše Záhoře do Mall.tv rovněž posílil a uvedl několik nových pořadů a seriálů. Z konkurenčního boje tak může těžit především český internetový divák, který tak dostává zajímavé lokální alternativy ke globálním videoplatformám, ale i běžným televizním kanálům.

Diskuze (10) Další článek: Evropská agentura pro chemické látky chce zakázat drtivou většinu mikroplastů

Témata článku: Google, Web, Stream.cz, Mobilní aplikace, Televize, Mall.tv, Mall.cz, Pořad, Stream, Mall, Biochemie, Spoušť, Tvůrčí tým, Lukáš Záhoř, Aplikace, TV +, Slow TV, Termit, APL, MAFRA, Apple APP store

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk