Malé užitečnosti pro vaši aktivní plochu

[oživeno] Pokud používáte aktivní plochu z Windows 98 nebo z Internet Exploreru 4.0, zajisté rádi uvítáte některé prvky, které vám pomohou při lepším využívání jejich možností.
Pokud používáte aktivní plochu z Windows 98 nebo z Internet Exploreru 4.0, zajisté rádi uvítáte některé prvky, které vám pomohou při lepším využívání jejich možností.

Pořádek na ploše
Pořádek na vašem pracovním stole nebývá možná pravidlem, proč by tomu ale tak mělo být i na pracovní ploše Windows? Pokud si nahrajete stránku pro aktivní plochu a uložíte ji do složky C:\WINDOWS\WEB\TAPETA (může být jiná u anglické verze IE, prostě do jediné složky v C:\WINDOWS\WEB), stačí si ve vlastnostech obrazovky nastavit soubor plocha.html jako pozadí pro plochu.

Rozvržení stránky se přizpůsobuje vašemu rozlišení, nemusíte se tedy strachovat, že by vám nefungovalo. Kliknete-li na odkaz na stránku, uvidíte, jak bude vypadat vaše plocha.

Stránku si do počítače nahrajete tak, že kliknete pravým tlačítkem na odkaz a vyberete volbu Uložit cíl jako, popřípadě Save Target as nebo Save Link as, to podle prohlížeče, který používáte.

Kalendářík pro každý měsíc
Jako velmi užitečnou pomůcku pro každodenní využití jsem si vytvořil kalendář vložený na aktivní plochu. Ve volitelně velkém okénku uvidíte aktuální měsíc den po dni se zvýrazněným dnešním datem. Jednotlivá políčka si můžete kliknutím myši zvýrazňovat a tak velice jednoduše plánovat či počítat dny. 21. srpna opravená verze počítá s přestupnými roky a nezvýrazňuje aktuální datum u všech měsíců (dík za podnět patří Martinu Moserovi).

Protože kalendář je na aktivní ploše zobrazován jako soubor z lokálního disku a nelze vytvořit CDF soubor pro přidání takového souboru, je instalace trošinku náročnější. Nejprve uložte stránku s kalendářem do složky C:\WINDOWS\WEB\TAPETA (postup jako výše) a potom si nahrajte a spusťte soubor kalend.reg, který přidá kalendář do seznamu položek pro aktivní plochu.

Nyní zbývá ve Vlastnostech obrazovky na záložce Web vypnout a zapnout položku Kalendář a stisknout tlačítko OK. Ta troška námahy za to myslím stojí.

Váš názor Další článek: Silný tlak Telecomu

Témata článku: Internet, Windows, Jediný cíl, Akt, Pracovní plocha, Moser, Pracovní den, Save, Pracovní stůl


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 34

David Polesný
VánoceNotebooky
Nejlepší herní notebooky a pracovní stroje: Když máte více než 20 tisíc

Nejlepší herní notebooky a pracovní stroje: Když máte více než 20 tisíc

** Když máte na notebook více než 20 tisíc korun, odpadají kompromisy ** Notebooky na práci dostávají tenká kovová těla a styl ** Herní notebooky zvládnou i nejmodernější hry v plné kvalitě

David Polesný | 45

David Polesný
Notebooky
Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 162

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux
WhatsApp konečně umožní smazat velké soubory z konverzací, aby nezabíraly místo
Vladislav Kluska
WhatsAppFacebookInstant Messaging
Zapomeňte na destičky. Raspberry Pi 400 je nový počítač zabudovaný do klávesnice
Lukáš Václavík
Raspberry PiPočítače

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5