Malé neznamená nedostatečné

(Inzerce) Ve světě IT obecně platí přímá úměra, že co je větší, bývá lepší (samozřejmě pokud srovnáváme stejný typ technologií)
Malé neznamená nedostatečné

Větší hard disk má větší kapacitu, větší procesor je rychlejší, větší tiskárna je výkonnější atd. Je však také pravdou, že menší technologie mohou být v mnoha případech vhodnější. Například ve světě tiskových zařízení roste poptávka po kompaktních modelech, které jsou vhodné pro menší pracovní skupiny ve velkých firmách nebo živnostníky a jejich domácí kanceláře.

Menší přístroje jsou nejčastěji poptávány kvůli svým rozměrům. Dříve však stálo před každým zájemcem rozhodnutí mezi úsporou místa v kanceláři a dostatečně kvalitními tiskovými funkcemi. Úsporné fungování, nové materiály a pokročilé technologie, které dnes stále častěji nacházíme i v menších zařízeních, již však téměř odstranily rozdíly mezi velkými tiskovými přístroji a kompaktnějšími modely a složité rozhodování tak již není na místě.

Doslova revoluci ve využívání tiskových přístrojů způsobila v posledních letech technologie cloudu a mobilního tisku. Také tyto funkce se velice rychle dostaly do nabídky malých přístrojů a pozvedly jejich využití na vyšší úroveň.

Klepněte pro větší obrázek

Úsporné řešení

Malé rozměry a nízké pořizovací náklady patří mezi hlavní přednosti nových A4 zařízení, která na trh uvedla v loňském roce Konica Minolta. Přístroje bizhub 3320 a bizhub 4020 odpovídají současným požadavkům mnoha živnostníků, pro které jsou základní funkce dostačující, ale důraz kladou zejména na rozměry a cenu zařízení. Vedle klasických funkcí, jako je tisk, skenování, kopírování či faxování jsou nové přístroje přeci jen vybaveny i něčím navíc.

Například funkce vzdáleného dohledu zaručí vždy dostatek tonerů a papíru v zásobnících. Pohodlnou práci i z domácího prostředí zase zajistí možnost automatického zasílání naskenovaných dokumentů na e-mail či firemní server.

Je libo více funkcí?

Na trhu je k dispozici kompaktní řešení i pro náročnější uživatele. Konica Minolta totiž v roce 2014 představila rovněž další zařízení formátu A4, které se množstvím svých funkcí podobá spíše velkým multifunkčním přístrojů. Mezi tradiční výhody zařízení formátu A3 patří například možnost skenování dokumentů do digitální a editovatelné podoby, šifrování dat, dlouhodobá archivace a další funkce spojené především s řízením elektronických dokumentů.

Přednosti obou kategorií – tedy rozměry přístrojů A4 a funkce charakteristické pro zařízení velikosti A3 – Konica Minolta skloubila v rámci modelů bizhub C3350 a bizhub C3850. Po vzoru velkých zařízení navíc tyto přístroje vybavila také dotykovým displejem s technologií multitouch, který ve spojení s připojením na internet otevírá dveře k využití mnoha softwarových aplikací, včetně cloudových služeb.

Klepněte pro větší obrázek

Dokumenty vždy při ruce

Právě cloud je bezesporu jednou z nejzajímavějších technologií současnosti. Již dnes proniknul prakticky do všech oblastí IT. Přední dodavatelé tiskových řešení se proto snaží zajistit pohodlné propojení cloudových služeb se svými přístroji a využít tak jejich velký potenciál. Díky tzv. bizhub Konektoru lze například propojit multifunkční zařízení Konica Minolta s virtuálním účtem v Google Apps.

Ta je jednou z nejrozšířenějších cloudových služeb, zejména díky Gmailu a službě Google Drive, a umožňuje přístup k dokumentům a e-mailům prakticky odkudkoli. V praxi to znamená, že dokumenty lze jednoduše tisknout či skenovat přímo do nebo z Gmailu a cloudového úložiště Google Drive. Díky dotykovým ovládacím panelům je přístup do cloudu navíc možný také přímo prostřednictvím multifunkčních tiskových přístrojů.

Klepněte pro větší obrázek
Další článek: Google pořídil panoramatické snímky Loch Ness

Témata článku: Archivace, Malý přístroj, Mobilní tisk, Konica Minolta, Přední dodavatel, Domácí kancelář, Pořizovací náklady, Elektronický dokument, Multifunkční zařízení, Google Drive, NEDO, A3, Domácí prostředí, Kompaktní rozměr, Kompaktní mód, Tiskárny na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 114

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF