Windows 10 | Aktualizace | November 2019 Update

Malá podzimní aktualizace Windows byla výjimka. Dál už opět budou dvě velké ročně, tvrdí Microsoft

Foto: Microsoft
Malá podzimní aktualizace Windows byla výjimka. Dál už opět budou dvě velké ročně, tvrdí Microsoft | Foto: Microsoft

Podzimní aktualizace Windows 10 byla speciální v tom, že oproti svým předchůdcům se jednalo spíše o servisní balíček, než o velkou aktualizaci systému. Nyní Microsoft uvedl, že něco podobného neplánuje opakovat.

Letošní November 2019 Update byl speciální v tom, že se jednalo o velmi malou aktualizaci, která pouze zapnula funkce, které Microsoft přidal již v průběhu a přinesla tak pouze drobná vylepšení a hlavně opravy chyb. K tomuto kroku se firma uchýlila po nepovedené loňské podzimní aktualizaci, kdy se raději zaměřila na opravy. I přesto ale některé chyby unikly i mezi běžné uživatele.

V diskusi na streamovací platformě Mixer se zástupci firmy rozpovídali a uvedli, že tento systém uvádění aktualizací je teprve v pilotní fázi a prozatím neexistují žádné oficiální plány na zavedení. Upozornil na to web Windows Latest. Příští rok nás tak, podle všeho, čekají klasické dvě velké aktualizace – jedna na jaře a druhá na podzim.

Jarní aktualizace ponese číslo 2004

Každá velká aktualizace kromě v prvních fázích testování nese označení počínající rokem a pololetím, letošní jarní tak byla 19H1, podzimní 19H2. Následně dojde ke změně na číselnou řadu roku a měsíce, kdy má vyjít – tedy 1903, či 1803 pro loňskou, který ale nemusí odpovídat reálnému vydání. Ostatně, 1903 byla vydána v květnu jako May 2019 Update a 1803 v dubnu jako April 2018 Update

Značení Windows 10 tak není zrovna dvakrát přehledné a Microsoft to nehodlá změnit. Verze 20H1, tedy příští jarní velká aktualizace, totiž ponese označení 2004, ne 2003, jako bylo doposud zvykem. A to údajně proto, aby nedošlo k mýlce s Windows Server 2003.

Zároveň na blogu vyzývá Insidery v testovacím programu, kteří chtějí zůstat na verzi 20H1 (tedy 2004), aby si přepnuli nastavení na Pomalé. Do rychlé větve totiž chystá novou aktualizaci, neupřesnil ale, o jakou se bude jednat – zda o 20H2 a nebo přeci jen 21H1.

Jak zkrotit Windows Update? Poradíme:

Diskuze (32) Další článek: U.S. Army chce propojit mozky svých vojáků s počítači a posílit jejich těla i smysly

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, November 2019 Update, May 2019 Update, Windows Insider, April 2018 Update, Betaverze, Windows Update, Mixer, Windows Latest


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky