Testy | Herní konzole | Amiga

„Malá Amiga“. Recenze retro herní konzole The A500 Mini

Plným jménem The A500 Mini a jakkoli slovo Amiga neustále visí ve vzduchu, oficiálně má konzole licenci jen na amigácké hry, název Amiga tedy oficiálně používat nesmí.

Plusy

  • Povedený design
  • Možnost spouštět hry přes WHDLoad

Minusy

  • Nepovedený ovladač
  • Kompatibilita her přes WHDLoad
7,3
Hodnocení

Vzhled konzole odkazuje na Amigu 500, ale je menší (215 × 145 × 30 mm). Klávesnice je jen na okrasu, tlačítka jsou titěrná, bylo by však skvělé, kdyby fungovala.

Amiga A500 Mini Amiga A500 Mini
nabízí 13 obchodů za ceny od 2 328 Kč
Srovnat ceny na Živě

Disketová mechanika na pravém boku je také jen naoko a na zadní straně objevíte HDMI výstup, tři USB-A, zapínací tlačítko a jedno USB-C pro napájení. Konzole vystačí s 5V/1A, takže je možné použít napájení přímo z televizoru (adaptér v balení nenajdete).

Klepněte pro větší obrázek

25 her v základu

Hned po spuštění konzole uvidíte jednoduché menu s nabídkou 25 her: např. Alien Breed, Battle Chess, The Chaos Engine, Simon the Sorcerer, Worms nebo Zool. Na rozdíl od jiných retro konzolí však není výčet finální, přes WHDLoad můžete podobně jako na klasickém počítači od Amigy spouštět přímo „romky“ her. Konzole se chlubí tím, že umí emulovat nejen Amigu 500, ale i verzi 500+, 600 a díky podpoře Advanced Graphics Architecture (AGA) také populární verzi 1200.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Váš názor Další článek: AMD chystá nové čipy Mendocino. Levným notebookům pořádně navýší výkon

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Testy, Internet, Hry, Články z Computeru, Herní konzole, Sony, Licence, Nintendo, Amiga, Amigo, Retro, AGA, Architecture, Napájení, RET, Konzole, Myši, Zool, Worms, Herní konzole na Heureka.cz