Testy | Herní konzole | Amiga

„Malá Amiga“. Recenze retro herní konzole The A500 Mini

Plným jménem The A500 Mini a jakkoli slovo Amiga neustále visí ve vzduchu, oficiálně má konzole licenci jen na amigácké hry, název Amiga tedy oficiálně používat nesmí.
„Malá Amiga“. Recenze retro herní konzole The A500 Mini

Vzhled konzole odkazuje na Amigu 500, ale je menší (215 × 145 × 30 mm). Klávesnice je jen na okrasu, tlačítka jsou titěrná, bylo by však skvělé, kdyby fungovala.

Amiga A500 Mini Amiga A500 Mini
nabízí 10 obchodů za ceny od 2 999 Kč
Srovnat ceny na Živě

Disketová mechanika na pravém boku je také jen naoko a na zadní straně objevíte HDMI výstup, tři USB-A, zapínací tlačítko a jedno USB-C pro napájení. Konzole vystačí s 5V/1A, takže je možné použít napájení přímo z televizoru (adaptér v balení nenajdete).

Klepněte pro větší obrázek

25 her v základu

Hned po spuštění konzole uvidíte jednoduché menu s nabídkou 25 her: např. Alien Breed, Battle Chess, The Chaos Engine, Simon the Sorcerer, Worms nebo Zool. Na rozdíl od jiných retro konzolí však není výčet finální, přes WHDLoad můžete podobně jako na klasickém počítači od Amigy spouštět přímo „romky“ her. Konzole se chlubí tím, že umí emulovat nejen Amigu 500, ale i verzi 500+, 600 a díky podpoře Advanced Graphics Architecture (AGA) také populární verzi 1200.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Testy, Internet, Články z Computeru, Herní konzole, Hry, Sony, Licence, Nintendo, Amiga, Konzole, Retro, Worms, Zool, Napájení, Amigo, Myši, AGA, Herní konzole na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware