Bastlení | DIY | Arduino

Maker Faire Prague: Čeští kutilové o víkendu vyrazí na největší tuzemský festival

O víkendu 22/23. června určitě neseďte doma a rovnou zapomeňte také na rybník nebo koupaliště, pojedete totiž do Prahy. Průmyslový palác hostí druhý ročník putovní mezinárodní konference všech makerů, kutilů, bastlířů a milovníků DIY Maker Faire Prague.

Od 10:00 do 18:00 na vás každý den budou čekat desítky vystavovatelů z řad nejrůznějších výrobců, domácích bastlířů a kutilů všeho druhu – prostě milovníků DIY. V neděli se pak v Kingston aréně, která bude součástí Maker Fairu, koná také robotická soutěž ČVUT.

Průmyslový palác nabídne více než 200 projektů a program pro děti, které určitě vezměte sebou. Na místě si budou moci vyzkoušet nejen práci s elektronikou, roboty a populárním 3D tiskem, ale i další rukodělnou výrobou, která jim přiblíží řemeslo mnohem atraktivnější formou než dílny ze základní školy.

Na co se můžete také těšit:

Vstupenky pořídíte buď online, anebo až na místě. Dospělí zaplatí za jednodenní návštěvu 200 korun, studenti 150 korun a pro rodiny (2 dospělí a 3 děti) 400 korun.

Speciálně zpoplatněný je i vstup na workshopy. Návštěvníci se na nich naučí třeba odlévání, konstrukci ohňostroje, práci s uchošťouravým dělem, pájení svítících přívěsků a náušnic nebo výrobu paštičkomobilu.

Váš názor Další článek: AMD ještě letos uvede procesor s 64 jádry. Přijde nový Threadripper

Témata článku: Programování, Bastlení, DIY, Raspberry Pi, Praha, Arduino, Maker Faire, Český kutil, Kutil, Makro Faire Prague, Průmyslový palác, Makro Faire, Palác, Faire Prague, Zeus, Víkend, FAI

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5