Arduino | Bastlení | DIY

Maker Faire Prague: Čeští kutilové o víkendu vyrazí na největší tuzemský festival

O víkendu 22/23. června určitě neseďte doma a rovnou zapomeňte také na rybník nebo koupaliště, pojedete totiž do Prahy. Průmyslový palác hostí druhý ročník putovní mezinárodní konference všech makerů, kutilů, bastlířů a milovníků DIY Maker Faire Prague.

Od 10:00 do 18:00 na vás každý den budou čekat desítky vystavovatelů z řad nejrůznějších výrobců, domácích bastlířů a kutilů všeho druhu – prostě milovníků DIY. V neděli se pak v Kingston aréně, která bude součástí Maker Fairu, koná také robotická soutěž ČVUT.

Průmyslový palác nabídne více než 200 projektů a program pro děti, které určitě vezměte sebou. Na místě si budou moci vyzkoušet nejen práci s elektronikou, roboty a populárním 3D tiskem, ale i další rukodělnou výrobou, která jim přiblíží řemeslo mnohem atraktivnější formou než dílny ze základní školy.

Na co se můžete také těšit:

Vstupenky pořídíte buď online, anebo až na místě. Dospělí zaplatí za jednodenní návštěvu 200 korun, studenti 150 korun a pro rodiny (2 dospělí a 3 děti) 400 korun.

Speciálně zpoplatněný je i vstup na workshopy. Návštěvníci se na nich naučí třeba odlévání, konstrukci ohňostroje, práci s uchošťouravým dělem, pájení svítících přívěsků a náušnic nebo výrobu paštičkomobilu.

Váš názor Další článek: AMD ještě letos uvede procesor s 64 jádry. Přijde nový Threadripper

Témata článku: Programování, Praha, Raspberry Pi, Arduino, Bastlení, Maker Faire, DIY, Makro Faire Prague, Víkend, Průmyslový palác, Český kutil, Palác, Kutil, Makro Faire, Zeus, FAI, Faire Prague


Určitě si přečtěte

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 227

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 3

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11