Bastlení | Maker Faire | DIY

Maker Faire Prague 2022 ve fotogalerii: Rakety, ponorky a roboti. Úplně všude!

  • Na Pražské tržnici se konal největší festival kutilů v Česku
  • Přijeli konstruktéři raket a robotů všeho druhu
  • Podívejte se na komentovanou prohlídku ve fotogalerii

Bastlíři z Česka i zahraničí se po roce opět sjeli na největší tuzemský festival kutilů všeho druhu Maker Faire Prague 2022. Mezinárodní setkání se u nás poprvé konalo před čtyřmi lety na pražském výstavišti, od té doby se toho ale hodně změnilo, značka Maker Faire totiž vyrazila i do regionů.

Pražské setkání postupně doplnily sesterské festivaly v Brně, Plzni, Českých Budějovicích nebo v Rychnově nad Kněžnou. Za dveřmi je pak dýchánek v Mladé Boleslavi, v říjnu v Liberci a Brně a letošní šňůru uzavře listopadová Olomouc.

Podívejte se na sestřih několika momentek z festivalu. Exponáty ve videu najdete chronologicky seřazené v galerii výše, proto bez dalšího komentáře:

Sečteno a podtrženo, český kutilský duch podnícený u starších generací obecným nedostatkem za minulého režimu nadále žije a poslední víkend toho byl svědkem na Pražské tržnici v Holešovicích. Několik zdejších hal obsadili jak tátové od rodin se svými vynálezy, tak organizátoři nejrůznějších kroužků pro děti a profesionálové z firem a univerzit.

To jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít a v komentované galerii v záhlaví článku vám přinášíme rychlou fotoreportáž přímo z místa dění.

Diskuze (3) Další článek: Mastercard v Česku spouští Click to Pay. Na internetu teď zaplatíte bez opisování čísel z kreditky

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,