Bastlení | DIY | Maker Faire

Maker Faire Prague 2022 ve fotogalerii: Rakety, ponorky a roboti. Úplně všude!

  • Na Pražské tržnici se konal největší festival kutilů v Česku
  • Přijeli konstruktéři raket a robotů všeho druhu
  • Podívejte se na komentovanou prohlídku ve fotogalerii

Bastlíři z Česka i zahraničí se po roce opět sjeli na největší tuzemský festival kutilů všeho druhu Maker Faire Prague 2022. Mezinárodní setkání se u nás poprvé konalo před čtyřmi lety na pražském výstavišti, od té doby se toho ale hodně změnilo, značka Maker Faire totiž vyrazila i do regionů.

Pražské setkání postupně doplnily sesterské festivaly v Brně, Plzni, Českých Budějovicích nebo v Rychnově nad Kněžnou. Za dveřmi je pak dýchánek v Mladé Boleslavi, v říjnu v Liberci a Brně a letošní šňůru uzavře listopadová Olomouc.

Podívejte se na sestřih několika momentek z festivalu. Exponáty ve videu najdete chronologicky seřazené v galerii výše, proto bez dalšího komentáře:

Sečteno a podtrženo, český kutilský duch podnícený u starších generací obecným nedostatkem za minulého režimu nadále žije a poslední víkend toho byl svědkem na Pražské tržnici v Holešovicích. Několik zdejších hal obsadili jak tátové od rodin se svými vynálezy, tak organizátoři nejrůznějších kroužků pro děti a profesionálové z firem a univerzit.

To jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít a v komentované galerii v záhlaví článku vám přinášíme rychlou fotoreportáž přímo z místa dění.

Diskuze (3) Další článek: Mastercard v Česku spouští Click to Pay. Na internetu teď zaplatíte bez opisování čísel z kreditky

Témata článku: Praha, Česko, Raketa, Děti, Bastlení, Brno, DIY, Plzeň, Maker Faire, Komentovaná prohlídka, Robot, Liberec, Kutil, České Budějovice, Pražské výstaviště, Pražská tržnice, Olomouc, Festival, Česká republika, Makro, Prague, Fotogalerie, Ponorka, Rychnov nad Kněžnou, Mladá BoleslavSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru