Mainboardmania!

Chystáte se v nejbližší době koupit základní desku? Tak tento článek je právě pro vás. Určitě vás zajímá, které desky nás v nejbližších týdnech či měsících čekají. Na CeBITu byly všechny novinky k vidění, PCtuning byl u toho a pořídil velký počet fotek desek, které se ještě ani neprodávají. Pokud vás zajímá, kdo bude vyrábět mainboardy s čipsety Intel 845E nebo s revolučním SiS 648, tak neváhjete a čtěte. 
Mainboardmania!
 

Největší výrobce desek na světě co se týče zisku. Jedná se o firmu, která sice své desky nijak "nešperkuje", ale jsou nabity novinkami a nejnovějšími technologiemi.

ASUS P4T533

Nejvýkonnější deska pro počítače PC v první polovině tohoto roku, je vybavena čipsetem i850E, který podporuje paměti RDRAM PC1066 (propustnost 4,2 GB/s). Deska standardně podporuje USB 2.0 a RAID. Tento "otesánek", by se měl objevit někdy v květnu, cena bude poměrně vysoká, nepříliš vzdálená od 10 000 Kč.

ASUS P4B533

P4B533

P4B533 - E

P4B533 je vybavena čipsetem i845E, tedy přesněji řečeno se jedná o i845D s podporou 533 MHz FSB. Deska by již měla mít southbridge ICH 4, který nativně podporuje USB 2.0. Verze s E obsahuje RAID řadič. Na trh se dostane v květnu, cena se bude pohybovat na úrovni nynější P4B266.

P4S533  

Základní deska od ASUSu s čipsetem SiS 645 DX. Při troše štěstí se tato deska objeví už v dubnu. 

A7V333

Základní deska s čipsetem VIA KT333. Jedná se o tzv. "nejnabouchanější desku" pro Athlon XP na trhu. Obsahuje RAID, IEEE1394 i USB 2.0. Největší chloubou je Cpu Overheating Control čili obvod, který zabraňuje shoření procesoru Athlon XP. Tato deska se nám již potuluje po redakci, brzy se dočkáte recenze. 

Témata článku: Raid, Copy, Síťová karta, Nástupce, Slíbená podpora, Bestseller, Základní frekvence, Deska, Main, Síťové karty, Otesánek, První deska, První kousek, Výjimečná vlastnost, Desky, Zázrak, Vybavená deska


Určitě si přečtěte

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 10

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 3


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11