Macromedia uvádí Fireworks 2

Mimořádně zdařilý program pro tvorbu webové grafiky s jedním z nejlepších optimalizátorů animované grafiky je nyní ještě lepší.
Mimořádně zdařilý program pro tvorbu webové grafiky s jedním z nejlepších optimalizátorů animované grafiky je nyní ještě lepší. Fireworks ve verzi 1.0 si záhy po svém uvedení získal srdce webových grafiků svým propracovaným prostředím podporou animací, JavaSkriptových efektů a výkonným optimalizátorem ukládané grafiky. Firmě Macromedia se tak kvalitně podařilo zacelit prostor, který bolel všechny, co chtěli vytvářet rychle a snadno kompaktní a graficky bohaté weby. Přesto první verze obsahovala některé bolístky, které vyžadovaly překousávání, a spolupráce s Photoshopem byla rozhodně vítána.

Fireworks 2.0 slibuje mnohé, hlavní důraz je kladen na ovlivňování návrhu celého webu naráz, na výraznou provázanost s DreamWeawerem a ještě lepší optimalizaci animací. Například můžete hledat a nahrazovat texty v řadě grafických souborů zaráz. Nyní tu je například průvodce, který automaticky optimalizuje animaci tak, aby se vešla do určité cílové velikosti souboru. Animaci je možné navíc sledovat již při návrhu v náhledovém okně. Při optimalizaci můžete vybrané barvy zamknout a neztratit je při dalším zmenšování barevné hloubky. Kouzelný je například dither fill, který vyplní plochu dvoubarevnou výplní, která z dálky vypadá jako jednolitá. Větší obrázek lze rozřezat na několik menších a na ty potom ještě aplikovat efekty s výsledným uložením do HTML souboru. Funkci efektů lze rychle zkontrolovat v různých browserech. No je toho prostě mnoho a mnoho.

Zatím u Macromedie najdete jen informace o nových vlastnostech, zkušební verzi si budete moci nahrát až počátkem března, do té doby nám nezbývá, než se těšit. Koncová cena bude 199 dolarů, u nás podle přepočtu, eventuelně více.

Váš názor Další článek: Souborová hlídka

Témata článku: Software, Efekt, Ovlivňování, Macromedia, Barevný efekt


Určitě si přečtěte

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 146

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

** Po dvou měsících tu máme další linuxovou kopii ** Tentokrát jde o imitaci Desítek ** Sestavili ji brazilští geekové nad Ubuntu

Jakub Čížek | 143

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

** Apple a Google odstranili z obchodů s aplikacemi hru Fortnite ** Její vývojáři nejprve přichystali parodické video ** V žalobách viní obě firmy z monopolního chování

Karel Kilián | 134


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně