Také vám dock v macOS trochu pije krev? Standardně je pořád vidět, a ještě zabírá na monitoru dost místa. V nastavení systému můžete velikost ikon (a celého docku) změnit, lze aktivovat také automatické skrývání a zobrazování. To se vám ale může zdát pomalé.
Trvá asi půl sekundy, než dock na přejetí kurzorem na spodní straně obrazovky zareaguje. A pak další půl sekundy probíhá animace, jak se dock pomalu vysouvá.

Přímo v nastavení systému s tím nic neuděláte. Existují aplikace třetích stran (například výborný TinkerTool), které chování mohou upravit. Avšak nemusíte ani nic instalovat, ale úpravu provést příkazem v terminálu.
defaults write com.apple.dock autohide-time-modifier -float 0; defaults write com.apple.dock autohide-delay -float 0; killall Dock
Jsou to vlastně tři příkazy. Jeden mění rychlost animace (autohide-time-modifier), druhý rychlost reakce na kurzor (autohide-delay) a třetí restartuje aplikaci Dock. V tomto případně jsme nastavili obě hodnoty na 0 sekund, takže reakce i animace je okamžitá.
defaults delete com.apple.dock autohide-time-modifier; defaults delete com.apple.dock autohide-delay; killall Dock
Druhá sekvence příkazů vrátí nastavení do původní podoby.
Jak dock „vypnout“
Můžete ale také experimentovat. Upravit lze jen rychlost animace, případně jen rychlost reakce. A nemusíte jen zrychlovat, ale též zpomalovat. Jen přepíšete hodnotu „float“ na něco jiného než nulu. Hodit se například může tento příkaz:
defaults write com.apple.dock autohide-delay -float 60; killall Dock
Reakční doba se prodlouží na jednu minutu, takže dock nebude vyskakovat, když náhodou sjedete kurzorem dolů, protože si to žádá nějaká funkce či lišta v okně. V macOS totiž nemůžete jednoduše deaktivovat dock, tímto způsobem jej alespoň schováte, aby nepřekážel. A kdybyste jej náhodou nutně potřebovali, použijte zkratku Opt+Cmd+D. Tím jej okamžitě zobrazíte/skryjete.