Lucent pro příští tisíciletí

Společnost Lucent uspořádala celodenní seminář, spojený s návaznou tiskovou konferencí, kde představila svoji vizi a řešení sítí pro příští tisíciletí.
Společnost Lucent Technologies poskytuje služby a prodává zařízení a řešení pro provozovatele veřejných i soukromých telekomunikačních sítí a služeb, provozovatele kabelových televizních rozvodů a provozovatele rádiových sítí a služeb.

V polovině listopadu 1998 společnost Lucent uspořádala celodenní seminář, spojený s návaznou tiskovou konferencí, kde představila svoji vizi a řešení sítí pro příští tisíciletí.

Astronomický růst přenosů dat
Zatímco hlasové přenosy rostou o 5 % ročně, u přenosů dat je to v současné době růst o 300 %. Proto rostou i požadavky na sítě nejen co do možnosti vyšších objemů přenášených dat, ale rovněž co do spolehlivosti. Internet totiž není pouhým seskupením přepínačů a směrovačů, ale tvoří jej též kabely a řídící software.

Optika to vyřeší
Novým nárokům pro všechny druhy přenosů vyhovují především optické a bezdrátové sítě a software, který je schopen provoz v nich obsloužit. Právě v této oblasti je dobře situována firma Lucent, která je přítomna na našem trhu již od roku 1991. Povedlo se jí to nejen vývojem vlastních produktů, ale též akvizicemi dalších perspektivních firem (Livingston, Agile Systems, Prominent, LANNET a Yurie) a strategickými aliancemi, např. s Motorolou. Kromě toho společnost Lucent Technologies vytvořila pracovní vztahy s Bay Networks (nyní Nortel) a s GDC.

Má na to patent
Prostřednictvím svých Bellových laboratoří, vlastního výzkumného a vývojového centra, vlastní Lucent více než 1 600 patentů v oblasti optických sítí, je světovou špičkou v zavádění DWDM a jako vůbec první firma na světě představila plně optický cross-connect.

Lucent se rovněž zabývá sítěmi s technologiemi SONET (synchronní optické sítě) a SDH (synchronní digitální hierarchie).

V lednu společnost Lucent představila své řešení WaveStar OLS 400G, a nabídla tak poskytovatelům komunikací pro hlasový, obrazový a datový provoz 3,2 terabitů za sekundu. V březnu se díky vývojovým pracovníkům z Bellových laboratoří uskutečnil první přenos dat na dlouhé vzdálenosti v úrovni terabitů. V dubnu pak firma Lucent představila svůj systém řízení šířky pásma WaveStar BandWidth Manager, který slibuje zjednodušení způsobu, jakým poskytovatelé služeb řídí provoz přenosu hlasu, dat a obrazu. Software WaveStar BandWidth Manager umožňuje podle firmy Lucent snížit náklady na vybavení až o 60 %, směruje provoz hlasu, ATM, IP a videa, a je řízen z telefonní centrály.

Datové sítě mají budoucnost
Společnost Lucent Technologies vytvořila z datových sítí jednu ze svých klíčových iniciativ a hodlá uživatelům poskytnout sbližování pevné a mobilní sítě, aby měli přístup k hlasu, datům a videu.

Obrat společnosti Lucent Technologies je 30 miliard dolarů a do výzkumu a vývoje Lucent dává zhruba 4 miliardy dolarů, tj. přes 10 % svých příjmů.

Váš názor Další článek: Windows 98 ztuhnou nebo „spadnou“ při nečekaném vytažení PC Card

Témata článku: Software, Internet, Tisíc, Sonet, Bandwidth, Cross, Přenos, Tisíciletí, Nový nárok, Agile


Určitě si přečtěte

Intel vs. AMD: souboj vícejádrových procesorů začal. AMD zesměšňuje Intel neuvěřitelně nízkou cenou

Intel vs. AMD: souboj vícejádrových procesorů začal. AMD zesměšňuje Intel neuvěřitelně nízkou cenou

** AMD představilo nové levné procesory až s 32jádry ** AMD útočí na serverový i domácí trh Intelu ** Intel nemá konkurenceschopnou nabídku

Karel Javůrek | 85

Externí SSD se může hodit. Je rychlé, malé zvenku, velké uvnitř a cena už se snese

Externí SSD se může hodit. Je rychlé, malé zvenku, velké uvnitř a cena už se snese

** Vyzkoušeli jsme rychlé externí SSD Samsung T5 ** Externí SSD je lepší než flešky i velké plotnové disky, většímu rozšíření doposud bránila především cena ** Samsung T5 zvládne i chytré šifrování a připojení k mobilu

David Polesný | 27

PortraitPro: Vyzkoušeli jsme program, který prý udělá z každé „žáby“ krasavici

PortraitPro: Vyzkoušeli jsme program, který prý udělá z každé „žáby“ krasavici

** V digitálním světě nemůžete věřit všemu ** Nová generace 3D fotoeditorů zvládne divy ** Vyzkoušeli jsme PortraitPro, který vám změní i kontaktní čočky

Jakub Čížek | 10

Do kanceláře to nejlepší: Test notebooku HP Elitebook 830 G5

Do kanceláře to nejlepší: Test notebooku HP Elitebook 830 G5

** HP se u nového Elitebooku snaží o nadstandardní výbavu ** Notebook klade důraz na videokonference ve firemním prostředí ** Unikátní displej umí omezit čitelnost z boku

Tomáš Holčík | 57

Windows 95 slaví 23 let. Vzpomínáte na ně? Jak dlouho jste je používali?

Windows 95 slaví 23 let. Vzpomínáte na ně? Jak dlouho jste je používali?

** 24. srpna 1995 zahájil Microsoft prodej Windows 95 ** Uvedení na trh doprovázela masivní reklamní kampaň ** I 23 let poté je určitě na co vzpomínat!

Karel Kilián | 118

Užijte si poslední změny času: Už od března 2019 můžeme mít trvale letní čas

Užijte si poslední změny času: Už od března 2019 můžeme mít trvale letní čas

** Evropská komise přijala legislativní návrh na zrušení střídaní času ** Možná tak v březnu 2019 přesuneme ručičky hodinek naposledy ** Od toho okamžiku bude permanentně platit letní čas

Karel Kilián | 96


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání