Lucent pro příští tisíciletí

Společnost Lucent uspořádala celodenní seminář, spojený s návaznou tiskovou konferencí, kde představila svoji vizi a řešení sítí pro příští tisíciletí.
Společnost Lucent Technologies poskytuje služby a prodává zařízení a řešení pro provozovatele veřejných i soukromých telekomunikačních sítí a služeb, provozovatele kabelových televizních rozvodů a provozovatele rádiových sítí a služeb.

V polovině listopadu 1998 společnost Lucent uspořádala celodenní seminář, spojený s návaznou tiskovou konferencí, kde představila svoji vizi a řešení sítí pro příští tisíciletí.

Astronomický růst přenosů dat
Zatímco hlasové přenosy rostou o 5 % ročně, u přenosů dat je to v současné době růst o 300 %. Proto rostou i požadavky na sítě nejen co do možnosti vyšších objemů přenášených dat, ale rovněž co do spolehlivosti. Internet totiž není pouhým seskupením přepínačů a směrovačů, ale tvoří jej též kabely a řídící software.

Optika to vyřeší
Novým nárokům pro všechny druhy přenosů vyhovují především optické a bezdrátové sítě a software, který je schopen provoz v nich obsloužit. Právě v této oblasti je dobře situována firma Lucent, která je přítomna na našem trhu již od roku 1991. Povedlo se jí to nejen vývojem vlastních produktů, ale též akvizicemi dalších perspektivních firem (Livingston, Agile Systems, Prominent, LANNET a Yurie) a strategickými aliancemi, např. s Motorolou. Kromě toho společnost Lucent Technologies vytvořila pracovní vztahy s Bay Networks (nyní Nortel) a s GDC.

Má na to patent
Prostřednictvím svých Bellových laboratoří, vlastního výzkumného a vývojového centra, vlastní Lucent více než 1 600 patentů v oblasti optických sítí, je světovou špičkou v zavádění DWDM a jako vůbec první firma na světě představila plně optický cross-connect.

Lucent se rovněž zabývá sítěmi s technologiemi SONET (synchronní optické sítě) a SDH (synchronní digitální hierarchie).

V lednu společnost Lucent představila své řešení WaveStar OLS 400G, a nabídla tak poskytovatelům komunikací pro hlasový, obrazový a datový provoz 3,2 terabitů za sekundu. V březnu se díky vývojovým pracovníkům z Bellových laboratoří uskutečnil první přenos dat na dlouhé vzdálenosti v úrovni terabitů. V dubnu pak firma Lucent představila svůj systém řízení šířky pásma WaveStar BandWidth Manager, který slibuje zjednodušení způsobu, jakým poskytovatelé služeb řídí provoz přenosu hlasu, dat a obrazu. Software WaveStar BandWidth Manager umožňuje podle firmy Lucent snížit náklady na vybavení až o 60 %, směruje provoz hlasu, ATM, IP a videa, a je řízen z telefonní centrály.

Datové sítě mají budoucnost
Společnost Lucent Technologies vytvořila z datových sítí jednu ze svých klíčových iniciativ a hodlá uživatelům poskytnout sbližování pevné a mobilní sítě, aby měli přístup k hlasu, datům a videu.

Obrat společnosti Lucent Technologies je 30 miliard dolarů a do výzkumu a vývoje Lucent dává zhruba 4 miliardy dolarů, tj. přes 10 % svých příjmů.

Váš názor Další článek: Windows 98 ztuhnou nebo „spadnou“ při nečekaném vytažení PC Card

Témata článku: Software, Internet, Agile, Tisíc, Přenos, Cross, Tisíciletí, Bandwidth, Sonet, DWDM, Nový nárok


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu