Hardware | CES 2020 | Samsung

Loni to vypadalo jako vtip, ale Samsung začne svůj vertikální televizor skutečně prodávat

Již v dubnu jsme psali o novém televizoru od Samsungu s názvem Sero, který má vertikálně orientovanou obrazovku. Reaguje tak na stále častější výskyt vertikálního obsahu, umí se nicméně překlopit i do klasické horizontální podoby. Televizor působil jako vtipný pokus sloužící spíše jen ke vzbuzení pozornosti a dostupný byl jen omezeně na domácím jihokorjeském trhu. Jenže o pozoruhodný zobrazovač je zjevně zájem, a tak Samsung rozšiřuje prodej i dále do světa.

Televizor Sero je mířený na mladé uživatele, kteří jsou zvyklí konzumovat obsah na výšku ze svých telefonů. Jedná se typicky o různé příběhy, videa na Instagramu, TikToku či Snapchatu. Pro ně se umí zařízení přímo přizpůsobit. Nechybí zde totiž sdílení obrazu z telefonu, což funguje jak pro Android, tak iOS. Obrazovka se přitom sama přetočí do pozice, v jaké držíte telefon a tak nebudete při sledování rušeni nepříjemnými černými pruhy po stranách (či nahoře a dole) videa.

S ohledem na přetáčení je podstavec nedílnou součástí zařízení, nemůžete si tak televizor pověsit třeba na zeď. Co se týče specifikací, jedná se o 4K QLED televizor s úhlopříčkou 43 palců. Uvnitř podstavce jsou umístěné i 60wattové reproduktory. Kdy přesně bude televizor dostupný na západních trzích a za jakou cenu, to Samsung zatím neprozradil. Bude to zkrátka někdy v tomto roce. 

Otázkou ale zůstává, zda generace přirostlá ke svému mobilnímu telefonu potřebuje sdílet obsah na televizor a dívat se na patnáctisekundová videa na velké obrazovce... Tušíme proto, že televizor najde uplatnění spíše v zasedačkách, kde bude sloužit jako digitální obdoba papírového flipchartu pro prezentace přímo z telefonů. 

Nedávno jsme otestovali ohebný Galaxy Fold. Jaké jsou naše první dojmy?

Zdroj: The Verge

Diskuze (12) Další článek: TSMC začne do půl roku vyrábět 5nm čipy. Budou to procesory Apple A14 pro nové iPhony

Témata článku: Hardware, CES 2020, Snapchat, Android, Instagram, Samsung, iPhone, Mobilní telefon, iOS, Televize, Smartphone, Telefon, The Verge, Podstavec, Televizor, TikTok, Vtip, Galaxy Fold, Obsah, Obrazovka, Sero


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65



Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu