Lokalizované systémy pro 3D modelování a 2D kreslení k dispozici

Dodávky lokalizovaných verzí programů Autocad Mechanical 2000 Power Pack a Mechanical Desktop 4 Power Pack zahájeny
Poslední verze nejúspěšnějších systémů pro 3D strojírenské modelování a 2D strojírenské kreslení jsou nyní uživatelům k dispozici v češtině.

Autodesk, s.r.o. dnes oznámil zahájení dodávek lokalizovaných verzí programů Mechanical Desktop® 4 Power Pack a AutoCAD®Mechanical 2000 Power Pack. Oba tyto programy jsou určeny pro navrhování strojírenských výrobků a využívají všech výhod AutoCADu 2000.

Řešení nad Mechanical Desktopem jsou určena pro strojírenské konstruktéry, kteří navrhují různé typy strojů, elektromechanických zařízení, forem nebo výrobky běžné spotřeby a potřebují při práci kombinovat techniky navrhování ve 2D a 3D. AutoCAD Mechanical 2000 pomáhá inženýrům maximalizovat jejich produktivitu v náročných návrhářských situacích ve 2D.

“Mechanical Desktop velice rychle předběhl počtem prodaných licencí všechny tradiční hráče na trhu CAD systémů pro strojírenské navrhování. Pro jeho používání se během uplynulých čtyř let rozhodlo již téměr 200 000 konstruktérů," říká Marek Čierny, aplikační inženýr Autodesku pro oblast strojírenských produktů. "Autodesk se rozhodl vstoupit na silně obsazený trh strojírenských systémů v poměrně nedávné době, ale se zcela jasnou filozofií. Chceme vytvářet a dodávat snadno použitelná strojírenská řešení pro zvýšení produktivity jak jednotlivců, tak celých inženýrských týmů s co nejpříznivějším poměrem cena/výkon. Jak je vidět, naši zákazníci tento přístup vysoce oceňují. Stále více uživatelů si také uvědomuje, že CAD není jen nástroj pro kreslení přímek a oblouků, nebo zaoblování a srážení hran, ale firemní technologie a strategie, která je stejně důležitá jako např. výkonné obráběcí stroje nebo patentované technologické postupy. My dnes nabízíme funkčnost, která byla před pár lety dostupná jen na UNIXových pracovních stanicích a přitom garantujeme ze všech dodavatelů nejkratší dobu návratnosti investice. Každý den se přesvědčujeme o tom, že firmy chtějí mít jistotu, že systém, do kterého investovaly nemalé prostředky, bude existovat ještě za 5, 10 a více let. Měnící se konkurenční prostředí nedovoluje investorům uskutečňovat riskantní experimenty a většina z nich si uvědomuje, že Autodesk je firma, která nezklame jejich důvěru. Svou roli hraje i fakt, že nenabízíme pouze jeden program určený pro řešení úzkého okruhu úloh, ale jsme schopni nabídnout ucelené portfolio kompatibilních technologií, které pokrývají všechny potřeby související s kreslením a navrhováním na PC. Autodesk je sice globálně působící firmou, ale vždy kladl důraz na zvyklosti lokálních uživatelů. Ze všech výrobců CAD systémů jsme jediní, kteří provádějí lokalizaci svých produktů a také ručíme za jejich kvalitu. Za důležitou považujeme jak jazykovou srozumitelnost, tak podporu technických norem. Dnes již nejde o to, zda nabízený systém umožňuje konstruktérovi dokončit daný úkol. To se dá lépe nebo hůře zvládnout téměř s každým CAD systémem na trhu. Je ale velmi důležité kolik času konstruktérovi řešení zadaného úkolu zabere a jaká je další perspektiva používaného řešení. Autodesk dokázal za 4 roky vyvinout technologie, které jsou srovnávány se systémy vyvíjenými deset až patnáct let. A nás může jedině těšit, že tato srovnání pro nás vyznívají velmi příznivě. Nejdůležitějším měřítkem jsou pro nás úspěchy našich zákazníků. Snažíme se nimi co nejtěsněji spolupracovat a jsme přesvědčeni, že naše nástroje jim poskytnou maximální konkurenční výhody."

Snadnost používání a inteligence vestavěná do AutoCADu Mechanical 2000 a Mechanical Desktopu 4 se staly hlavními důvody jejich úspěšného přijetí po celém světě. Ačkoliv jsou lokalizované verze uváděny na tuzemský trh právě v těchto dnech, rozhodla se pro jejich pořízení řada českých a slovenských firem již v závěru minulého roku. Mezi nejvýznamnější tuzemské uživatele se s téměř stovkou licencencí programů AutoCAD Mechanical 2000 a Mechanical Desktop 4 zařadila také společnost ABB ALSTOM POWER v Brně. „Mechanical Desktop 4 a AutoCAD Mechanical 2000 se u nás staly nosnými softwarovými nástroji pro konstrukci a umožnily sjednocení těchto nástrojů na jednu standardní profesionálně vyvinutou platformu. Stále se zvyšujícím nárokům na zkracování a zefektivnování konstrukčních procesů lze vyhovět jen cíleným zaváděním moderních konstrukčních softwarových nástrojů, jakými produkty firmy Autodesk bezesporu jsou,“ upřesňuje Karel Tuček, vedoucí útvaru IT segmentu kotlů v ABB ALSTOM POWER Czech s.r.o.

Cena a dostupnost na trhu
AutoCAD Mechanical 2000 a Mechanical Desktop 4, případně ve verzích Power Pack, budou v průběhu příštích dnů automaticky nainstalovány všem uživatelům, kteří v loňském roce využili možnosti nákupu nových licencí za zvýhodněnou cenu, tzv. předplacený upgrade (PPU), nebo si předplatili výměnu jazykové verze (lagnuage swap) v ceně 15 EURo. Doporučené koncové ceny lokalizovaných verzí jsou totožné s cenami anglických jazykových mutací, doporučená koncová cena pro výměnu jazykové verze je 100 EURo. AutoCAD Mechanical 2000 Power Pack a Mechanical Desktop 4 Power Pack mohou prodávat pouze prodejci s oborovou akreditací pro oblast strojírenství (MCAD).

O iniciativě Design 2000
AutoCAD Mechanical 2000 Power Pack a Mechanical Desktop 4 Power Pack jsou součástí iniciativy Autodesku nazvané Design 2000 (http://www.autodesk.com/design2000 nebo http://www.autodesk.cz). Design 2000 je ucelená rodina programů na bázi AutoCADu 2000 optimalizovaných pro architekturu, územní plánování, geografické informační systémy a strojírenství. Více informací o strojírenských řešeních Autodesku najdete na www.autodesk.com/mcad nebo www.autodesk.cz/mcad

O Autodesku
Autodesk je nejvýznamnějším světovým dodavatelem softwaru pro kreslení a tvorbu počítačem podporovaného návrhu na platformě PC. Má více než čtyři miliony zákazníků ve 150 zemích celého světa, kteří používají 2D a 3D produkty pro tvorbu návrhů v oblasti architektury a stavebnictví, strojírenského designu, mapování a geografických informačních systémů, při vývoji počítačových a video her a webových stránek. Divize Discreet* se zabývá vývojem systémů a programů pro vizuální efekty, editaci a televizní grafiku používané při tvorbě digitálních animací. Produkty Autodesku jsou prodávány prostřednictvím sítě autorizovaných prodejců. Více informací můžete získat na bezplatné telefonní infolince 0800 11 22 77 pro ČR a 0820 11 22 77 pro Slovensko nebo na www.autodesk.com, případně www.autodesk.cz.
Váš názor Další článek: Kyocera FS-1200: spíše levnější

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,