Klávesnice | Myši | Logitech

Logitech ztišil svou nejlepší kancelářskou myš a vyrobil neherní mechanickou klávesnici

Švýcarská společnost dnes uvedla tři novinky ve své špičkové řadě kancelářských periferií. Myš MX Master 3S doplňují klávesnice MX Mechanical a MX Mechanical Mini.

MX Master 3S na první pohled vypadá jako neeskový předchůdce, změny totiž proběhly uvnitř. Logitech nasadil tišší spínače, takže hlasitost klikání srazil o 90 %. Optický snímač povýšil na rozlišení 8000 dpi (dříve 4000 dpi), aby vyšší citlivost pomohla těm s 4K až 8K monitory.

Zůstávají perfektní elektromagnetické kolečko se setrvačníkem, připojení přes Bluetooth i dongle Bolt k až třem zařízením současně a až 70denní výdrž. Doporučená cena je 3500 Kč. K dispozici je ve světle šedém a grafitovém provedení.

Oblíbené klávesnice pro náročné MX Keys (Mini) se dočkaly sourozenců. MX Mechanical (Mini) tak vyměnily nůžkové spínače s membránami za nízkoprofilovou mechaniku. Logitech standardně dodá hnědé spínače (tiché taktilní), ale volitelně bude možné sehnat i červené (lineární) a modré (klikací).

Firma vsadila na velmi konzervativní design bez kudrlinek či tlačítek navíc. Také podsvícení je pouze bílé a stejně jako u MX Keys se aktivuje chytře, jen když nad klávesy dáte ruce. Tím se šetří energie, protože MX Mechanical se obejde bez drátů. Rovněž se připojuje přes Bluetooth či dongle Bolt k až třem zařízením současně. Na jedno nabití vydrží až 15 dní se zapnutým podsvícením či 10 měsíců s vypnutým.

Velký model s numerickým blokem se prodává za 5000 Kč, varianta mini bez něj pak o tisícovku levněji. Obě jsou pouze v grafitové barvě s klávesami ve dvou odstínech šedi. Na české popisky ale zapomeňte, ty ostatně nebyly oficiálně ani u MX Keys. Možná se však na trh dostanou i varianty s dodatečně vygravírovanými znaky.

Diskuze (52) Další článek: Klasické programy do Microsoft Storu přibývají o 50 % rychleji. Na aplikace z Androidu si ve Windows 11 počkáme

Témata článku: Bluetooth, Klávesnice, Myši, Logitech, Příslušenství, MX Keys, MX master, Dong, Spínač, Bolt, Mec, Setrvačník, Myši na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
PlayStation 5 s novým updatem podporuje rozlišení 1440p a rozdělení her do složek

PlayStation 5 s novým updatem podporuje rozlišení 1440p a rozdělení her do složek

Na nejnovější konzoli od Sony dorazil v betaverzi update s funkcemi, které hráči vyhlížejí už od jejího vydání.

Martin Nahodil
PlayStation 5PlayStationPS5
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
10 důvodů, proč přejít z iPhonu na Android. Přesvědčí vás tento seznam o změně mobilní platformy?

10 důvodů, proč přejít z iPhonu na Android. Přesvědčí vás tento seznam o změně mobilní platformy?

** Google se snaží přesvědčit uživatele iOS o přechodu na Android ** Vytyčil deset největších důvodů pro změnu platformy ** Nám to však příliš nestačí, spokojíte se s hlavními důvody alespoň vy?

Martin Chroust
GoogleiOSAndroid