Klávesnice | Myši | Logitech

Logitech ztišil svou nejlepší kancelářskou myš a vyrobil neherní mechanickou klávesnici

Švýcarská společnost dnes uvedla tři novinky ve své špičkové řadě kancelářských periferií. Myš MX Master 3S doplňují klávesnice MX Mechanical a MX Mechanical Mini.

MX Master 3S na první pohled vypadá jako neeskový předchůdce, změny totiž proběhly uvnitř. Logitech nasadil tišší spínače, takže hlasitost klikání srazil o 90 %. Optický snímač povýšil na rozlišení 8000 dpi (dříve 4000 dpi), aby vyšší citlivost pomohla těm s 4K až 8K monitory.

Zůstávají perfektní elektromagnetické kolečko se setrvačníkem, připojení přes Bluetooth i dongle Bolt k až třem zařízením současně a až 70denní výdrž. Doporučená cena je 3500 Kč. K dispozici je ve světle šedém a grafitovém provedení.

Oblíbené klávesnice pro náročné MX Keys (Mini) se dočkaly sourozenců. MX Mechanical (Mini) tak vyměnily nůžkové spínače s membránami za nízkoprofilovou mechaniku. Logitech standardně dodá hnědé spínače (tiché taktilní), ale volitelně bude možné sehnat i červené (lineární) a modré (klikací).

Firma vsadila na velmi konzervativní design bez kudrlinek či tlačítek navíc. Také podsvícení je pouze bílé a stejně jako u MX Keys se aktivuje chytře, jen když nad klávesy dáte ruce. Tím se šetří energie, protože MX Mechanical se obejde bez drátů. Rovněž se připojuje přes Bluetooth či dongle Bolt k až třem zařízením současně. Na jedno nabití vydrží až 15 dní se zapnutým podsvícením či 10 měsíců s vypnutým.

Velký model s numerickým blokem se prodává za 5000 Kč, varianta mini bez něj pak o tisícovku levněji. Obě jsou pouze v grafitové barvě s klávesami ve dvou odstínech šedi. Na české popisky ale zapomeňte, ty ostatně nebyly oficiálně ani u MX Keys. Možná se však na trh dostanou i varianty s dodatečně vygravírovanými znaky.

Diskuze (52) Další článek: Klasické programy do Microsoft Storu přibývají o 50 % rychleji. Na aplikace z Androidu si ve Windows 11 počkáme

Témata článku: Klávesnice, Bluetooth, Myši, Příslušenství, Logitech, Mec, KLA, Bolt, Setrvačník, Dong, MX Mechanical, MX master, Spínač, MX Mechanical Mini, MX Keys, Klávesnice na Heureka.cz