Logitech Z Cinema: ať žije král dobrého zvuku

(placená inzerce) K testu jsme vybrali jedny z nejlepších reproduktorů určených k počítači v konfiguraci 2.1. Ve zkratce řečeno: „Následující reproduktory by bral každý“.
Kapitoly článku

 Znáte firmu Logitech? Kdo by také neznal. Dominantní firma na trhu profesionálních myší, webkamer, klávesnic, reproduktorů a mnoho dalšího příslušenství. Teď už jistě víte, že dnešní recenze bude o reproduktorech Logitech. A je to opravdu zvuková bomba. Z Cinema je přesný název pro sestavu 2.1 reproduktorů. Myslíte si, že pouhé dva satelity jsou málo? Omyl! Tyhle reproduktory dokážou skvěle konkurovat i některým sestavám 5.1.

Klepněte pro větší obrázek
Logitech Z Cinema

Balení a jeho obsah

Před tím, než si řekneme, jak na tom jsou reproduktory zvukově, nakoukneme, jak je to s příslušenstvím a vůbec s obsahem balení.

Balení je poměrně velké, ale věci jsou v krabici natěsnány, takže velikost krabice mohla být větší. Celá zásilka vážila 15 Kg a dostat z krabice druhou obrovskou krabici je problém. Když se to už konečně podaří, nemáte vyhráno. Bedna se špatně otevírá a po chvilce, kdy už vám dochází trpělivost, máte chuť celou krabici roztrhat na kousky, abyste se konečně dostali k tomu hlavnímu. Musím ale podotknout, že subwoofer mohl být lépe chráněn. Přiznejme si, že dodavatelé nedbají zrovna vysoké opatrnosti i u balíků s označením „velmi křehké“. Co se týče satelitů a ostatního příslušenství, to bylo chráněno skvěle. Vše bylo zabaleno v plastové, tvarované krabici a satelity měly na svém povrchu fólie, aby se nepoškrábaly. 

Klepněte pro větší obrázek
Pohled na balení

Kromě dvou satelitů a masivního subwooferu najdete v balení také skvělý dálkový ovladač, který se hodí nejen na ovládání zvuku. Dále je v balení potřebná kabeláž, CD s drivery a manuál včetně češtiny.

Technické parametry

  • Konfigurace reproduktorů: 2.1
  • Celkový výkon [RMS]: 180 W
  • Výkon subwooferu [RMS]: 110 W
  • Výkon satelitu [RMS]: 26 W
  • Rozměr jednoho satelitu: 250 × 115 × 112 mm
  • Rozměr subwooferu: 292 × 290 × 413 mm
  • Cena [s DPH]: 4 047 Kč*

* Uvedené reproduktory můžete za tuto cenu zakoupit ve společnosti Czech Computer. Cena platí k 27.11.2008.

Po stránce designu není u této sestavy pochyb o kráse. Elegantní stříbrno-černé provedení, kde stříbrné části jsou zhotoveny z broušeného hliníku. Přední části satelitů i subwooferu jsou velmi lesklé a jen doplňují skvělý design. Sestavu dále doplňuje zmiňovaný dálkový ovladač. Také veden v barvách stříbrno-černé s lesklými částmi, ale už žádný broušený hliník, ale čistý plast. Spodní část je pogumovaná pro lepší držení v ruce a ovladač je tvarován s dokonalou ergonomií.

Klepněte pro větší obrázek
Příslušenství

Satelity

Satelity mají 1“ výškový a 3“ středový reproduktor, každý satelit má velikost 250 x 115 x 112 mm a váží přibližně 1,2 Kg. Jak už jsem psal výše, satelity jsou zhotoveny z broušeného hliníku s kombinací kovových stojanů. Stojí na čtyřech gumových nožičkách, ale když upřednostňujete připevnění na zeď, můžete zvolit i tuto variantu, protože reproduktory mají zezadu připraven otvor. Bohužel vše potřebné k přidělání na zeď není součástí balení. Středové reproduktory dosahují výkonu 26 W a výškové 9W. Což jsou velmi skvělé hodnoty.

Klepněte pro větší obrázek
Satelity

Na pravém reproduktoru je umístěn displej, který lze vidět pouze při zapnuté sestavě. Bohužel displej nefunguje jako informační panel právě přehrávané skladby, nic takového. Pouze zobrazuje aktuální připojení (USB nebo Aux), nastavení výšek basů a celkové hlasitosti, zapnutí technologie RS TruSurround HD a značka zapnutí reproduktorů.

Klepněte pro větší obrázek
Informační displej 

Malou zvláštností jsou kabely, vedoucí ze satelitů. Každý satelit má jiný kabel. Je to ale kvůli dálkovému ovládání a informačního panelu. Celá sestava je připojena k počítači USB kabelem, žádný 3,5 Jack nehledejte. Tato sestava nepotřebuje zvukovou kartu, protože výrobce integroval zvukový čip přímo do bedniček. Proto se subwoofer připojuje pomocí USB. Levý satelit má tenký kabel s vývodem dvou cinchů, které jsou spojené v jednu koncovku. Pravý satelit cinche nemá, zato je připojen pomocí VGA a kabel je dvakrát tlustší. V pravém satelitu je také jeden vstup a jeden výstup v podobě 3,5 jack konektorů. Výstup slouží pro sluchátka a vstup pro připojení mp3 přehrávače nebo jiného zařízení. Propojovací kabel není součástí balení. Pokud si tuto volbu zvolíte, musíte na ovladači přepnout reproduktory z režimu USB do Aux.

Klepněte pro větší obrázek
Žlutý kabel patří levému satelitu a černý pravému

Subwoofer

Čekejte, že subwoofer je opravdu hodně mohutný. S jeho 8“ reproduktorem a výkonem 110W je už opravdu zřejmé, že se o žádného „drobečka“ jednat nebude. Celkové rozměry subwooferu jsou 292 × 290 × 413 mm a váží 9 kg.

Klepněte pro větší obrázek
Nádherný subwoofer

Tento „drobeček“ se samozřejmě stará o basy. Stojí, rovněž jako satelity, na čtyřech gumových nožičkách. Předek je veden také stejně, broušený hliník s lesklým povrchem kolem reproduktoru. Z pravé strany vede také vzduchová šachta o velikosti přibližně 3“. Když basy zvýšíte, můžete se nechat ofukovat vzduchem z této šachty, protože je to síla.

Klepněte pro větší obrázek
Subwoofer z levé strany

Na zadní straně nemůže být nic jiného než konektory. Celkem jsou čtyři. První shora je dvou cinchový konektor pro levý satelit a hned pod ním VGA konektor pro pravý satelit. Pod touto dvojicí je konektor pro USB, který slouží samozřejmě ke komunikaci s PC nebo notebookem. Posledním je napájecí konektor, bez kterého byste reproduktory těžce spouštěli. V balení je klasická zásuvka do našich domácností, ale je také přibalen kabel s britskou zástrčkou. V zadní části je také středně velký pasivní chladič.

Klepněte pro větší obrázek
Zadní část subwooferu
Kapitoly článku

Témata článku: Zvuk, Logitech, Log, Dálkový ovladač, Windows 7 Home Premium, Přesný název, Sluchátka k televizi, Středový reproduktor, Sluchátka s ovládáním hlasitosti, Předek, Přehrávané video, Ostatní příslušenství, Dálkové ovládání, Informační panel, USB kabely, Skvělý design, Cinema, Base, Kovový stojan, Zadní strana, Windows Media Center, Software 602, Levá strana, Televizní sluchátka, Subwoofery, Notebook na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 67

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 138


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky