Myši | Logitech | ergonomie

Logitech vyrobil bezdrátovou vertikální myš pro spořivé. Lift uleví od bolesti zápěstí a vydrží dva roky

Logitech představil novou bezdrátovou vertikální myš Lift. Zařízení na první pohled zaujme vertikálně orientovanou konstrukcí, díky níž je ruka položená v úhlu 57 stupňů méně namáhána. V porovnání s používáním tradiční myši může vertikální varianta výrazně snížit namáhání zápěstí, protože se drží v podobném úhlu, jako když někomu podáváte ruku.

V porovnání s lépe vybavenou myší MX Vertical, kterou Logitech prodává za 109 eur (cca 2660 Kč) je novinka levnější – oficiální e-shop ji nabízí za 79,99 eur (cca 1950 Kč). Logitech Lift je k dispozici v grafitově černé, smetanově bílé a růžové barvě, a to jak ve verzi pro praváky, tak i pro leváky.

Vertikální bezdrátová myš Logitech Lift

Coby nejnovější přírůstek do řady Ergo pokračuje Lift v návrhu myší, které jsou zaměřené na člověka a vychází z vědeckých poznatků. Novinka byla vytvořena po důkladném testování ve firemní laboratoři Ergo Lab a byla také certifikována a schválena předními ergonomickými institucemi.

Napájení myši zajišťuje jedna tužková baterie (AA), která by měla vydržet až dva roky běžného používání. Bohužel chybí možnost nabíjení kabelem, takže v případě vyčerpání energie je nutná výměna, nebo dobití baterie v externí nabíječce.

Myš Lift nekopíruje elegantní design modelu MX Vertical, ale nahrazuje ho jednodušším a hravějším provedením. Zachovává si praktickou pogumovanou rukojeť, díky které se dobře drží v dlani, ale i většinu klíčových funkcí. Myš má dvě hlavní tlačítka, kolečko SmartWheel, které klade důraz na plynulé a tiché posouvání, tlačítko pro přepínání DPI a dvě tlačítka ovladatelná palcem.

Plná šikovných funkcí

Na spodní straně se nachází tlačítko pro přepínání mezi jedním ze tří zařízení, ke kterým lze Lift připojit. Myš podporuje softwarovou funkci Logitech Flow, která umožňuje její používání současně na více počítačích, a to i v případě, že na nich běží různé operační systémy. Na počítačích však musí běžet aplikace Logi Options Plus – pak může kurzor přecházet plynule z jednoho zařízení do druhého.

Výrobce dodává k Liftu nový přijímač Bolt pro rychlé připojení k počítači s portem USB-A. Oproti předchozímu přijímači se tento model může pochlubit lepším zabezpečením. Kromě kolíčku lze myš propojit s dalšími zařízeními prostřednictvím bezdrátové konektivity Bluetooth. Podporovány jsou operační systémy Windows, macOS, Linux, Chrome OS, iPadOS a Android.

Podle Logitechu pociťuje 15 % všech uživatelů počítačů nějakou bolest zápěstí, ruky a zad kvůli špatnému držení těla při používání myši a klávesnice. Toto číslo je ještě vyšší u kreativců, kteří často tráví hodiny prací u obrazovky. V krajních případech dospívá až k syndromu RSI – poškození z opakovaného namáhání – jež se může rozvinout v chronické potíže. Myš Lift by měla být cenově dostupným a účinným způsobem, jak omezit zdravotní rizika práce s počítačem.

Udržitelný design myši Lift minimalizuje její dopad na životní prostředí. Plastové části grafitové verze jsou vyrobeny ze 70 % z recyklovaného plastu, zatímco růžová a smetanová varianta využívá 54 % recyklovaného plastu a výrobce dále pracuje na zvýšení tohoto čísla. Výrobek je certifikován jako uhlíkově neutrální a veškeré obaly jsou vyrobeny z recyklovaných papírových produktů.

Diskuze (24) Další článek: Kuriózní ochrana zdraví. Elektrické hůlky vyvolají slaný pocit v ústech, takže nemusíte tolik solit

Témata článku: Zdraví, Windows, Linux, Android, Bluetooth, Chrome OS, Myši, Příslušenství, Logitech, ergonomie, Zápěstí, Logitech flow, Konstrukce, MX Vertical, Lift, Tlačítko, Počítač, Používání, Bolest, Ergo, SmartWheel, Telefony s Androidem na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Hej, Google! Chytré hodinky od Samsungu se po devíti měsících dočkaly podpory Google Assistanta

Hej, Google! Chytré hodinky od Samsungu se po devíti měsících dočkaly podpory Google Assistanta

** Galaxy Watch4 konečně dostaly aplikaci Google Assistant * Čekali jsme na ni „pouze“ devět měsíců ** Nastavení je jednoduché, ale musíte přesně vědět, kde začít

Martin Chroust
Galaxy Watch4Google Assistant
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Recenze herní myši Steelseries Aerox 5 Wireless. Tlačítko pro každou příležitost

Recenze herní myši Steelseries Aerox 5 Wireless. Tlačítko pro každou příležitost

Steelseries vyrukoval s celou novou rodinou myší Aerox, které se soustředí na hráče, co potřebují každé tlačítko navíc.

Michal Maliarov
SteelseriesHerní myšRecenze
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování