Myši | Logitech | Příslušenství

Logitech spojil myši s charitou. Po limitovaných edicích s unikátním designem se jen zaprášilo

Výrobce počítačových periferií Logitech představil unikátní bezdrátovou herní myš série G. Jedná se o limitovanou edici Pro Wireless Gaming Mouse v bílé barvě s přídomkem „Ghost“. Firma tak navázala na předchozí „limitku“ v růžovém provedení, označovanou jako „Pixel“. V obou případech je výtěžek z prodejů věnován na charitativní účely.

O bezdrátové myši „Pixel“ byl nečekaný zájem – celou sérii se podařilo vyprodat hned první den. Patrně i proto se Logitech rozhodl vypustit do světa další limitovanou edici, která má opět podpořit charitativní organizace.

Nejen ke hraní

Myš Logitech Pro Wireless Gaming Mouse Ghost byla dostupná na oficiálních stránkách, ovšem pořídit ji mohli pouze zákazníci ze Spojených států, Kanady a Velké Británie. Její cena byla 149,99 amerických dolarů, což je v přepočtu cca 4160 Kč včetně DPH.

Proč je předchozí odstavec v minulém čase? Protože i tentokrát se povedlo vyprodat celou limitovanou edici jen několik hodin po zahájení prodejů. Svůj podíl na tom měla jistě i skutečnost, že cena verze Ghost byla stejná, jako v případě běžného modelu. Velice záhy se na webu objevila videa z rozbalování této novinky.

Dalším faktorem úspěchu byla bílá barva, o které se od začátku předpokládalo, že půjde na odbyt o něco lépe než poněkud specifická růžová. Hodit se může například majitelům počítačů Mac, kteří tak mohou sladit myš s klávesnicí od Applu. Originální myš Apple Magic Mouse totiž nemusí svým plochým tvarem vyhovovat každému, kdežto alternativa od Logitechu má tvar více ergonomický a je to kvalitní kus hardwaru. Pochopitelně se nemusí využívat jen ke hraní, přesný a rychlý pohyb kurzoru se hodí i při běžné práci. 

Výtěžek jde na charitu

Myš má tělo vyrobené ze sněhově bílého plastu, které vizuálně oživuje černé kolečko a červené písmeno G. Pro rychlou komunikaci s počítačem využívá technologii LightSpeed, poskytující dobu odezvy jen 1 ms. Myš je vybavena optickým senzorem s rozlišením až 16 000 DPI a její tlačítka by měla přežít 50 milionů stisknutí.

Zisky z prodejů těchto myší budou rozděleny mezi tři charitativní organizace, zabývající se zlepšováním přístupnosti pro postižené. Jmenovitě půjde o The AbleGamers Charity, Abilities Research Center a SpecialEffect. „Tyto organizace byly nápomocné při vývoji Logitech G Adaptive Gaming Kit, který byl spuštěn v listopadu roku 2019,“ uvádí Logitech.

Váš názor Další článek: Výkonné grafické karty řady RTX od Nvidie se dají uchladit i pasivně, ukazuje PNY. Má to ale háček

Témata článku: Apple, Hardware, USA, Velká Británie, Myši, Logitech, Příslušenství, Pixel, Kanada, Charitativní organizace, Mac, Brian, Lightspeed, Kus hardwaru, Nečekaný zájem, Ghost, Edice, Magic Mouse, Limitovaná edice, Rozbalování, DESI, Unikátní design, Mys, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak dobře vybrat domácí NAS. Jeden disk je riziko, vezměte aspoň dva

Jak dobře vybrat domácí NAS. Jeden disk je riziko, vezměte aspoň dva

** Povedený NAS lze pořídit už pod pět tisíc korun. ** I za tuto cenu nabídne solidní hardware, zpracování, a přehledné webové rozhraní v češtině. ** Dostanete k němu i užitečné mobilní aplikace

Stanislav Janů
Jak vybrat
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Jak se vyznat v modelovém značení Samsungů? Podle čísla poznáte i rámcovou výbavu telefonu

Jak se vyznat v modelovém značení Samsungů? Podle čísla poznáte i rámcovou výbavu telefonu

** Podle modelového označení Samsungů můžete zjistit leccos ** Třeba i rámcovou výbavu telefonu ** Ze sériového čísla zase vyčtete, kde a kdy byl telefon vyroben

Martin Chroust
GalaxyZnačení