Příslušenství | Sluchátka | Logitech

Logitech se odvázal. Nová bezdrátová sluchátka k počítači mají neobvyklé barvy a navíc i svítí

Logitech představil nová bezdrátová sluchátka G733. Jejich prodej začne v září a k dispozici budou ve čtyřech barvách: šeříkově fialové, modré, bílé a černé. Jedná se o lehká sluchátka mířící především na hráče her, kterým poskytnou široké možnosti přizpůsobení.

Sluchátka kromě neobvyklých barev zaujmou dlouhou výdrží na jedno nabití, která může dle výrobce při nastavení 50% hlasitosti dosahovat až 29 hodin. K doplňování energie je připraven moderní konektor USB-C. Součástí balení je také USB přijímač LightSpeed, provedený v barvě sluchátek.

Logitech G733

Sluchátka Logitech G733 podporují virtuální prostorový zvuk DTS X 2.0 a mají přizpůsobitelné nastavení mikrofonu s hlasovými filtry. Přestože tato stereofonní náhlavní souprava musela udělat jisté kompromisy, aby mohla nabídnout nižší cenu než Logitech Pro X, jsou to ústupky, se kterými se dá žít.

Tělo sluchátek je vyrobené z plastu, díky čemuž je jejich hmotnost jen 278 gramů, což oceníte především při dlouhodobém nošení. Pohodlí zajišťují prodyšné náušníky a závěsné pásky, které lze prát v pračce. Pokud se vám vzhled sluchátek okouká, můžete ho oživit výměnou závěsného pásku za jiný – jejich cena se má pohybovat kolem 10 dolarů, což je asi 220 Kč. Vyměnit půjde také kryt mikrofonu.

Podle zahraničních recenzentů mají tato sluchátka srovnatelné podání zvuku s modelem Logitech Pro X. V přímém porovnání nabídnou vyvážený zvuk s o něco méně výraznými basy a slabší izolací okolního hluku. Bezdrátová technologie LightSpeed zajišťuje spolehlivé připojení na vzdálenost až 20 metrů.

Barevná hudba

Herní příslušenství často doslova hraje všemi barvami a nejinak je tomu v případě sluchátek Logitech G733. Kromě toho, že jsou dostupná ve čtyřech barevných variantách, mají na přední straně každé mušle svislý pruh LED, jehož barvu lze nastavit pomocí aplikace G Hub. K dispozici je 16,8 milionů barev a také několik světelných efektů.

Výrobce novinku prezentuje slovy: „Konečně náhlavní souprava, která dokáže být stejně výrazná jako vy. Souprava G733 je bezdrátová a navržená pro pohodlí. Navíc disponuje prostorovým zvukem, hlasovými filtry a moderním podsvícením, což je zapotřebí, abyste vypadali, zněli a hráli stylověji než kdy předtím.“

Herní bezdrátová sluchátka Logitech G733 je již možné předobjednat na oficiálních stránkách výrobce za cenu 4 129 korun s tím, že termín zahájení dodávek je stanoven na září. Lze předpokládat, že se brzy objeví také v nabídce českých e-shopů s počítačovým příslušenstvím.

Technické parametry sluchátek Logitech G733

  • Název produktu: Logitech G733
  • Typ produktu: bezdrátová sluchátka
  • Hmotnost: 278 gramů
  • Výdrž baterie: až 29 hodin (při 50% hlasitosti)
  • Typ připojení: bezdrátové LIGHTSPEED prostřednictvím USB
  • Dosah: až 20 metrů
  • Měnič: PRO-G 40 mm
  • Frekvenční rozsah: 20 Hz–20 kHz
  • Impedance: 39 ohmů (pasivní), 5 kiloohmů (aktivní)
  • Citlivost: 87,5 dB SPL/mW

Obsah balení: G733 LIGHTSPEED Wireless RGB Gaming Headset, oboustranný měkký hlavový most (nasazený), odnímatelný mikrofon, bezdrátový přijímač LIGHTSPEED (USB-A) a nabíjecí kabel USB-C do USB-A.

Diskuze (3) Další článek: Slevy v mobilu? Využíváme je dva a půl krát častěji než loni

Témata článku: Hardware, Příslušenství, Sluchátka, Zvuk, Logitech, Barva, Prostorový zvuk, Zahájení, Bezdrátové sluchátko, Počítač, G Hub, Lightspeed, Souprava, Sluchátko, Mikrofon

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5