Bezpečnost | Logitech | Příslušenství

Logitech má nový USB dongle Logi Bolt. Je rychlejší a lépe šifruje komunikaci s periferiemi

Logitech oznámil nové příslušenství zaměřené na podniky a firmy, kde je jedním z klíčových požadavků bezpečnost. Jednou z novinek je USB dongle označený jako Logi Bolt, který má nabídnout nižší latenci a výrazně vyšší úroveň zabezpečení komunikace s připojenými periferiemi.

Na první pohled se nový kolíček nijak neliší od předchozí generace. Je určen pro zapojení do portu USB-A a trochu překvapivě neexistuje ve verzi pro USB-C. Maličké zařízení má rozměry 18,4 × 14,4 × 6,6 milimetrů a váží jen 2 gramy.

USB dongle Logi Bolt

Novinka reaguje na potřeby firemních zákazníků. Pokud uživatelé pracují v kancelářských prostorách, kde většina spolupracovníků používá bezdrátové myši a klávesnice, může docházet ke vzájemnému rušení. Novinka má tento negativní vliv eliminovat, a i v zarušených kancelářích nabídne dosah až 10 metrů.

Přes jeden dongle lze k počítači připojit až šest zařízení. Je kompatibilní s řadou operačních systémů, včetně Windows, macOS, iOS, iPadOS, Linux, Chrome OS a Android. Podstatným faktem je, že stávající periferie neumí s tímto kolíčkem spolupracovat – kompatibilní zařízení poznáte podle loga Bolt na spodní straně.

Logi Bolt komunikuje s připojenými zařízeními přes Bluetooth Low Energy, takže potřebuje ke svému provozu jen minimum energie. Ve srovnání s podobnými produkty je také výrazně bezpečnější. Dle slov výrobce by měl být mnohem méně náchylný k hackerským útokům než tradiční 2,4GHz přijímače, jež jsou součástí většiny bezdrátových produktů.

Ačkoli je USB dongle Bolt založen na technologii Bluetooth, umožní bezpečnější připojení (konkrétně režim zabezpečení 1, úroveň 4). Díky tomu by měl být citelně méně náchylný k hackerským útokům než 2,4GHz přijímač Logitech Unifying, který byl zranitelný skrz bezpečnostní nedostatek „MouseJack“.

Vyšší bezpečnost za 359 korun

Logitech zatím neoznámil, od kdy konkrétně bude Logi Bolt k dispozici. Na oficiálním webu uvádí, že se objeví „již brzy“ a bude stát 359 korun. K dispozici bude příslušenství, které bude s Logi Bolt spolupracovat – například sada Logitech MX Master Series for Business, která zahrnuje myš MX Master 3 a klávesnici MX Keys.

Výrobce jde dokonce tak daleko, že zajistil, aby bezdrátová připojení Bolt byla v souladu s federálními standardy pro zpracování informací (FIPS). Jedná se o standardy vytvořené Národním institutem pro standardy a technologie (NIST) pro použití v amerických federálních informačních systémech.

Nabídka bezpečnějšího USB donglu je s ohledem na kybernetickou bezpečnost rozhodně dobrý nápad. I když většina uživatelů pravděpodobně nepřemýšlí o tom, že by se do jejich myši nebo klávesnice mohl někdo nabourat, může se to stát a může to mít velmi nepříjemné následky.

Diskuze (22) Další článek: Tip: Jak používat stejnou myš a klávesnici pro více počítačů najednou?

Témata článku: Linux, Bezpečnost, Android, iOS, Klávesnice, Bluetooth, Chrome OS, iPadOS, USB, Logitech, Myši, Příslušenství, Bluetooth Low Energy, Logitech Unifying, BOL, FIPS, Periferie, Hackerský útok, MX master, Logi Bolt, NIST, Dong, Kolíček, Počítač, MX Keys, Telefony s Androidem na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Samsung Galaxy Xcover6 Pro je ryze pracovní mobil. Má zvýšenou odolnost, vyměnitelnou baterii a umí režim DeX

Samsung Galaxy Xcover6 Pro je ryze pracovní mobil. Má zvýšenou odolnost, vyměnitelnou baterii a umí režim DeX

** Samsung oznámil novou generaci legendárního Xcoveru ** Zůstala mu vyměnitelná baterie a 3,5mm jack ** U odolného modelu konečně oceníte vcelku slušný výkon

Martin Chroust
Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

** Mnohé webové služby nabízejí API pro vývojáře ** Většina ale nic takového nemá ** Jak strojově vytáhnout prakticky cokoliv z libovolného webu

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle