Logitech G3 Laser Mouse: laser pro nejnáročnější

Najít mezi velkým množstvím optických myší, které jsou na trhu, opravdu kvalitní výrobek, není vůbec jednoduché. Situace se ještě o poznání zhorší, pokud patříte k diskriminované desetiprocentní menšině. V tom případě, až na pár výjimek, jako jsou myši od společnosti Razer, či Microsoft, většinou pohoříte. Dnes se důkladně podíváme na produkt společnosti Logitech, který nadchne leváky i praváky.
Logitech G3 Laser Mouse: laser pro nejnáročnější

Jednou z mála firem, která je právě k levákům alespoň trochu shovívavá, je Logitech. V sortimentu má kromě ergonomických myší tvarovaných pro pravou ruku i spoustu myší symetrických. A nejen to, Logitech šel dokonce tak daleko, že jeden z luxusnějších modelů s laserovým optickým snímačem, myš MX610 vyrábí i ve variantě pro leváky.

Klepněte pro větší obrázek

V dnešním testu si proklepneme stále ještě žhavou novinku, která se prodává opravdu krátce – Logitech G3 Laser Mouse. Logitech, jako obvykle od dob první řady MX s mírným zpožděním, doplnil svou luxusní řadu herních myší s Laserovým snímačem o nejlevnější model G3. Nová myš tak zapadne mezi G1 s klasickým senzorem z myši MX510 a špičkové herní modely určené výhradně pro praváky – laserovou G5 s drátem a bezdrátovou G7. Ale kvalitu této myši ocení nejen hráči, ale i lidé, kteří prací s myší tráví dlouhé hodiny třeba při práci v grafických programech či při modelování.

 

Klepněte pro větší obrázek

 

Balení myši je poměrně spartánské, dodávaným příslušenstvím neoslní. V krabičce je jen myš do USB portu a instalační leták v několika jazycích včetně češtiny. Nenajdete zde redukci do PS/2 portu a nikde není zmínka o tom, že by toto zapojení myš zvládala, takže jsem raději podobné pokusy vynechal.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

 

Pokud vám nová myš něco připomíná, nepletete se. Výrobce sáhl po letitém designu, se kterým jste se v různých modifikacích již mohli setkat několikrát. Spatřit jste jej mohli, ještě v provedení s pouhými třemi tlačítky, na myši Pilot Wheel Mouse Optical, později na herní MX300, vylepšené G1 s klasickou optikou a na velmi rozšířené, oblíbené a levné OEM myši Logitech M-BT58. Model MX300 dostal do vínku navíc čtvrté tlačítko na „záda“ mezi pravé a levé tlačítko, G3 má navíc ještě na boku nahoře dvě symetricky umístěná tlačítka. Spolu s klikacím kolečkem to tedy dělá dohromady šest tlačítek.

Klepněte pro větší obrázek

Pilot Wheel Mouse Optical, Wheel Mouse Optical, M-BT58, MX300
G1 a G3 Laser Mouse

Využití starší konstrukce má však i nevýhodu, kolečko nelze, stejně jako u jejích předchůdců, naklápět do stran. S jeho pomocí se tedy nedá pohybovat po dokumentu do stran, což je však dnes u dražších myší standardem. Kolečko je hladké a pogumované, při otáčení docela hlasitě cvaká, krokování je zřetelné. Má však kvalitní konstrukci, která u jiných modelů spolehlivě funguje i po čtyřech letech trochu slušného zacházení, ostatně stejně jako celá myš, snad s výjimkou párkrát rovnaných plíšků v mikrospínačích.

Všechna tlačítka jsou dobře dostupná, hůře je na tom jen tlačítko na přepínání rozlišení myši. Lidem s větší rukou může dělat problémy i boční tlačítko na opačné straně naproti palci, které se mačká prsteníčkem, já jsem s ním však problémy neměl. Pokud vás trápí, že konkurenční Razer má o jedno tlačítko víc, vězte, že na dvě ze čtyř bočních tlačítek Razeru lze dosáhnout s mnohem většími obtížemi. Trochu nezvyklé je tvarování pravého a levého tlačítka, která jsou díky výraznému oblouku oproti ostatním myším o něco užší.

Klepněte pro větší obrázek

Chcete-li si vyzkoušet, jak se tato myš drží, je nejsnazší cestou poohlédnout se po svém okolí. Sám mám již čtvrtým rokem Wheel Mouse Optical, ale s větší pravděpodobností spíše narazíte na stejně tvarovanou OEM myš, značenou jako M-BT58. V redakci Computer Pressu se jich po stolech povaluje docela dost, takže jsem jednu z nich ukořistil pro letmé srovnání.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Logitech G3 Laser Mouse a M-BT58. Na posledním obrázku vedle Genius Ergo 525.

Oproti svým předchůdcům má myš velké teflonky a laserový snímač je umístěný asi o půl centimetru blíž k zadní části myši. Spodní polovina skořepiny má speciální povrchovou úpravu, kterou Logitech nazývá DryGrip. Po pravdě mě nenapadá, k čemu přirovnat hmatový vjem, který doprovází styk s tímto povrchem. Strukturou připomíná jemnou textilní podložku, ale jako materiál je použit druh měkčeného plastu, který může někomu na omak připadat nepříjemný. Otázkou také zůstává, co se s povrchem stane, až se ploška pod palcem „oleští“. Nicméně svou funkci, tedy jisté držení myši i při potících se rukou, plní dokonale.

Témata článku: Video, Microsoft, Windows, Logitech, Laser, Pilot, Zebra, Ergonomická klávesnice, Klávesnice genius, Plastové obálky, Pravé tlačítko, Modré světlo, Levný plast, Ovladač, Levá ruka, Herní model, Herní varianta, Herní příslušenství, Přesný tvar, Jasná volba, Nejrůznější tvar, Pravá ruka, Nejrůznější senzory

18 komentářů

Nejnovější komentáře

  • _ef_, _ef_ 26. 8. 2006 14:57:47
    No jo... bodejt by ne, kdyz 525 ma laser stejnej jako G5 a mx518 je...
  • Major Z. 22. 8. 2006 23:55:14
    Mohu zodpovědmě říct, že Genius Ergo 525 má mnohem lepší snímač než nějaký...
  • Major Z. 22. 8. 2006 23:53:03
    Dodnes jsem neprisel na to, jak to udelat, aby tlacitka pod palcem mela...
Určitě si přečtěte

Jak se dostat do Windows, když neznáte heslo nebo nejste administrátor

Jak se dostat do Windows, když neznáte heslo nebo nejste administrátor

** S instalačním diskem Windows a znalostí pár příkazů odemknete téměř každý počítač s Windows. ** Poradíme i jak se tomu bránit

24.  7.  2017 | Tomáš Holčík | 35

Nový solární článek dokáže zachytit téměř veškerou energii světelného spektra ze Slunce

Nový solární článek dokáže zachytit téměř veškerou energii světelného spektra ze Slunce

** Vědci vytvořili nový typ solárního článku, který se pyšní neuvěřitelnou efektivitou ** Speciální trojrozměrná struktura dokáže zachytit téměř všechny vlnové délky světla ze Slunce ** Systém solárního článku využívá koncentrátorových čoček pro světlo

22.  7.  2017 | Karel Javůrek | 19

Další důkaz o existenci Planety 9

Další důkaz o existenci Planety 9

21.  7.  2017 | Jiří Černý | 5

10 robotických startupů, které brzy připraví spoustu lidí o práci

10 robotických startupů, které brzy připraví spoustu lidí o práci

** Roboty se v mnoha oblastech používají už dlouho, ale nyní přichází nová éra ** Roboty jsou chytřejší a poradí si s komplexními úkoly ** Náhrada lidí přijde rychleji a ve velkém

20.  7.  2017 | Karel Javůrek | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?