Myši | Logitech | Příslušenství

Logitech G203 Lightsync je nová herní myš s barevným podsvětlením. Kupodivu nestojí pověstný ranec

Logitech uvedl na trh vylepšenou verzi své herní myši G203, do jejíhož názvu přidal slovo Lightsync. Novinka přichází s klasickým vzhledem, šesti tlačítky, snímačem s rozlišením 8000 DPI a odezvou 1 milisekundy. Myš je vybavena RGB podsvětlením, které lze přizpůsobit prostřednictvím softwaru G Hub. Vypadá to na solidní značkovou herní myš se vším potřebným, vyjde přitom na snesitelných dvanáct stovek. 

Jednou ze silných stránek nové myši mají být široké možnosti nastavení. Pomocí zmíněné aplikace G Hub lze například kalibrovat snímač podle svých preferencí, uložit až pět předvoleb a samozřejmě nakonfigurovat funkce tlačítek.

Černá, nebo bílá hraje všemi barvami

Myš se připojuje 2,1 metrů dlouhým kabelem do portu USB a sama o sobě váží jen 85 gramů. Uživateli nabídne rozlišení 200 až 8000 DPI a jejím srdcem je 32bitový mikroprocesor ARM. S počítačem komunikuje rychlostí až 1000 Hz, tedy osmkrát rychlejší než standardní myši, takže při pohybu nebo kliknutí lze počítat s téměř okamžitou odezvou.

Barevné podsvětlení podporuje paletu až 16,8 milionu barev a různých úrovní jasu. Lze ho měnit například v závislosti na hře, případně můžete využít světelné efekty Color Wave. Označení Lightsync znamená, že je možné synchronizovat světla na této myši s ostatním příslušenstvím Logitech – samozřejmě za předpokladu, že podporuje tuto technologii.

Samotná myš měří 116,6 × 62,15 × 38,2 milimetrů a je k dispozici ve dvou barevných variantách: černé, nebo bílé. G203 Lightsync rozhodně nevypadá tak divoce jako mnohé jiné herní myši této značky. S ohledem na cenovou rovinu a parametry se může stát ideálním příslušenstvím pro konzervativněji orientované hráče, kteří nechtějí investovat příliš mnoho peněz.

S dostupnější cenou

Logitech dělá bezesporu kvalitní herní periferie, ale nechává si za ně nemálo zaplatit. Herní myši série G se šplhají až přes čtyři tisíce korun a třeba levnější drátová optika G502 dnes vyjde na osmnáct set. I to je docela dost. Novinka bude dostupnější. 

Zahájení prodejů myši Logitech G203 Lightsync je plánováno na květen, přičemž doporučená maloobchodní cena je 40 amerických dolarů, tedy v přepočtu a po zdanění asi 1 200 Kč (CZC.cz má již zalistováno za 1 099 Kč) K podporovaným systémům patří Windows 7 a vyšší, macOS 10.10 a novější nebo Chrome OS.

Diskuze (13) Další článek: Facebook a Instagram začnou ukazovat, z jaké země pochází nejpopulárnější příspěvky. Má to zamezit šíření fake news

Témata článku: Myši, Chrome OS, ARM, Logitech, Příslušenství, Ranec, G Hub, Herní, Snímač, Mys

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně