Klávesnice | Příslušenství | Logitech

Logitech Ergo K860: nová ergonomická klávesnice přináší pohodlnější psaní všemi deseti

Logitech představil novou klávesnici Ergo K860, která netají své ambice konkurovat ergonomickým klávesnicím od Microsoftu. Jedná se o vůbec první prohnutou klávesnici Logitech, jejíž dvě poloviny jsou nakloněny vůči rukám uživatele. Toto provedení by mělo snížit namáhání zápěstí a předloktí a přispět k uvolnění rukou, krku a ramen.

Nová klávesnice je poměrně velká a masivní – její rozměry jsou 233 × 456 × 48 milimetrů a váží 1160 gramů. Součástí balení je také podložka pro odložení zápěstí, která je vyrobena z paměťové pěny a potažená jemnou textilií. Dle výrobce nabízí o 54 % lepší podporu zápěstí a zároveň snižuje jeho ohyb o 25 %.

Zlomená klávesnice od Logitechu

Kromě kompletní sady alfanumerických kláves má klávesnice Logitech Ergo K860 také dostatek prostoru pro klávesové zkratky ovládající přehrávání médií, ovládání hlasitosti, vyhledávání, zamknutí počítače a další funkce a samozřejmě plnohodnotný numerický blok.

Podobně, jako další bezdrátové klávesnice tohoto výrobce, se k počítači připojuje pomocí přiloženého přijímače Unifying Receiver. K instalaci tak stačí jen zapojit přijímač do portu USB-A a zapnout klávesnici.

V případě Ergo K860 nechybí Bluetooth konektivita, díky které lze klávesnici připojit (i bez „kolíčku“) k dalším zařízením – například k tabletu či mobilnímu telefonu. Umožňuje spárování až tří zařízení, mezi kterými lze přepínat pomocí tlačítek Easy-Switch.

Klávesy mají tradiční rozložení, lehký stisk a používají stejný mechanismus jako klávesnice MX Keys a Craft. Díky nastavitelným nožičkám v přední části lze upravovat polohu klaviatury tak, aby vyhovovala práci v sedě i ve stoje. Napájení obstarávají dvě baterie typu AAA, jež by měly vydržet až dva roky provozu.

Logitech Ergo K860

Pojďme se podívat na základní technické specifikace této novinky:

  • Rozměry: 233 × 456 × 48 milimetrů
  • Hmotnost: 1160 gramů
  • Konektivita: USB adaptér a Bluetooth 5.0
  • Napájení: 2× baterie typu AAA
  • Podporované operační systémy: Windows 7, Windows 8, Windows10 a macOS 10.13 nebo novější

Klávesnice Logitech Ergo K860 je již v prodeji na oficiálním webu za 129,99 dolarů, což je v přepočtu asi 3540 Kč vč. DPH. Na českých stránkách Logitechu v tuto chvíli k ještě dispozici není, stejně tak ani v nabídkách místních e-shopů.

Diskuze (33) Další článek: Klimatologové potvrdili, že rok 2019 byl druhý nejteplejší za posledních 140 let. Rekord dál drží rok 2016

Témata článku: Microsoft, Bluetooth, Klávesnice, Příslušenství, Logitech, Nožička, Ergo, Bluetooth konektivita, MX Keys, Psaní, Unifying Receiver, Craft, Zápěstí, Klávesnice na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru