Logitech: brutální reprobedny a nové optické myši

Na pondělní tiskové konferenci ukázal Logitech zajímavé doplňky pro počítače a notebooky. Zaujaly nás zejména nové optické myši a klávesnice a 450wattové 5+1 bedny.

Potkal potkan potkana

Asi nejvíce mne z celé prezentace zaujaly nové optické myšky řady MX. Zatímco MX 300 a 500 jsou běžné „dráťáky“, MX 700 je bezdrátová (použita nová technologie Fast RF). Všechny nové myši mají rozlišení 800 dpi a vylepšený systém snímání, který by měl zajistit plynulý pohyb kurozoru myši za všech okolností. Měly by tedy pracovat na površích s opakovanými texturami nebo s polotónovým potiskem. Samozřejmě že ani systém MX nebude korektně snímat ohyb na extrémně lesklých či skelných površích.

MX 300 je nejlevnějším modelem z řady, MX 500 představuje zlatý střed a MX 700 pak vrchol nabídky - od toho se odvíjí také cena. Předpokládá se, že MX 700 se bude prodávat za nějakých 2700 Kč. Všechny myši by se měly objevit na českém trhu v průběhu října, přitom starší modely v nabídce samozřejmě zůstávají a předpokládám, že se jejich cena upraví směrem dolů.

Asi největší novinkou MX 700 (na obrázku) je absence baterií ve prospěch nabíjitelného akumulátoru. Dobíjení probíhá v dodávaném stojánku, kam můžete myš po ukončení práce odložit. Podle Logitechu vystačí deset minut dobíjení na zhruba den běžné práce (tedy pracovní směnu). Po plném nabití funguje myš asi deset dnů. Bohužel akumulátor je typu Ni-MH, což s sebou přináší jisté problémy vyplývající z charakteristiky tohoto typu akumulátoru.

Klepněte pro větší obrázek

Klávesky

Mezi dalšími „bezdráťáky“, které byly včera představeny, patří nové klávesnice. Ty jsou celkem tři a mají následující označení a charakteristiky:

  • Cordless Desktop Optical - provedení v břidlicově šedé a černé barvě, je dodávána s myší Cordless MouseMan Optical; součástí klávesnice je konzole iNav, která umožňuje např. rolování, zoom apod.
  • Cordless Desktop Navigator - provedení v zářivé bílé se stříbrnými doplňky, dodává se s myší Cordless Optical
  • Cordless Desktop Deluxe - nejluxusnější a také nejdražší provedení v bílostříbrné barvě se stejně laděnou myší Cordless Wheel Mouse

Všechny klávesnice mají „multimediální centrum“, kterým lze ovládat např. přehrávání hudby či filmů DVD. Kromě toho je možné dodávaným softwarem nastavit funkčním klávesám spuštění různých programů či funkcí jako vytovření e-mailů, spuštění přehrávání hudby, otevření definované složky apod.

I tyto klávesnice se objeví v prodeji během října (na obrázku verze Deluxe).

Klepněte pro větší obrázek

První 5+1 reproduktory

Až dosud neměl Logitech sestavu reproduktorů 5+1; nyní doplňuje nabídku sestavou Z-680, která, jak jsem si měl možnost poslechnout, nehraje vůbec špatně, ba naopak. Lze ji připojit jak počítači, tak k běžnému DVD přehrávači; Z-680 mají digitální optický a analogový koaxiální vstup doplněný šesti analagovými vstupy. Výkon celé sestavy je 450 W, tedy žádná ořezávátka. Samozřejmě nechybí dekodér Dolby Pro Logic II. Pohodlnému používání pomáhá dálkové ovládání.

Druhou sestavou 5+1 je Z-640 s výkonem 50 W, která je určena spíše pro herní konzole a počítače než pro domáci kino. Z-640 nemá integrovaný dekodér Dolby Digital.

Klepněte pro větší obrázek

Špehové

Dalšími novinkami byly drobnosti jako bezdrátová webová kamerka QuickCam Cordless, která snímá video v rozlišení 640 x 480 bodů a můžete ji mít umístěnou až 25 metrů od počítače (záleží samozřejmě na prostorových podmínkách). K jednomu přijímači v počítači lze připojit více kamer, mezi nimiž je možné přepínat - můžete tak pohodlně špehovat svoje zaměstnance. Kamerka je napájena buď síťovým adaptérem nebo 9V baterií. Nechyběly ani klasické webové kamery s „drátky“ QuickCam Zoom a QuickCam Pro 4000, které snímají video ve stejném rozlišení či mohou udělat fotografii s rozlišením 1,3 megapixelu.

Představena byla i malá kamerka pro notebooky QuickCam for Notebooks, o které jsme již na Živě psali.

Diskuze (34) Další článek: Proč nemůžete na Živě najít domek PDA?

Témata článku: Notebooky, Myši, Logitech, Log, Plné nabití, Černá práce, Pohodlná práce, Plynulý pohyb, Běžný den, Zlatá barva, Dobíjení, Bezdrátová klávesnice s myší, Ořezávátka, Potkan, Zlatý důl


Určitě si přečtěte

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

** Nový MacBook Air opravuje nejzásadnější chyby dosavadní verze ** Dostal lepší klávesnici, výkonnější procesor a 256GB SSD ** Apple navíc snížil ceny

Martin Miksa | 53

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 13

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč