Listové obálky: Potisky nejen na dopisy

Potřebujete vytisknout reprezentativní poštovní obálku, obal na média, pracovní výkaz či vizitku? Není to nic těžkého. Stačí použít jednoduchý a lehce ovladatelný program ze Slovenska.

Redsystem zásobuje GigaManii pravidelně nejrůznějšími programy, mezi něž patří např. populární NET Rádio Rekordér, Super Online Tuner či Redsystem Jukebox. Další zajímavou aplikací z dílny našich východních sousedů jsou Listové obálky. Tento program slouží ke tvorbě poštovních obálek, obalů a štítků na CD, DVD, diskety, kazety různých formátů, vizitek, pracovních výkazů, telefonního seznamu i seznamu používaných webových účtů.

Hlavní rozcestník

Po spuštění aplikace dojde k zobrazení jednoho malého a prostého okna, které slouží jako základní rozcestník pro vaše další úkony. Máte tu tak kromě základních možností nastavení především výše uvedený seznam možností pro vyplnění, úpravy a následný tisk. Hned na prvním místě tak naleznete úkon vhodný k názvu programu – vytváření poštovních obálek. Po kliknutí na tuto možnost se vám otevře další okno s návrhem obálky.

Klepněte pro větší obrázek 
Základní výběr.

Do návrhu lze samozřejmě vyplňovat údaje o odesilateli, adresátovi a další. Mnohem více ale nabídne nastavení této části programu, v němž si můžete dosyta pohrát s barvami návrhu, případným vloženým logem, podobou písma i způsobem tisku. V rámci posledně jmenovaného se dá nastavit tisk celé obálky, či pouze vložených údajů. S logem si naopak můžete v odlehčené formě pohrát, nebo nechat vložit nějaké vlastní z externího souboru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Návrh obálky a nastavení jejího tisku.

Vizitky i pracovní výkaz

Listové obálky ovšem funkčně nekončí pouze u poštovních záležitostí. Během okamžiku zde můžete vytvořit i obaly či štítky na sbírku CD, DVD, disket, kazet MiniDV a dalších. I zde lze samozřejmě vyplnit několik základních údajů a také do jisté míry nastavit grafickou podobu obálky. Sousloví „do jisté míry“ je zde použito proto, že program nenabízí více šablon pro vyplnění. Všechny obaly tak budou vypadat shodně a rozdíl je pouze ve vepsaných údajích a logu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
DVD obálka a vizitka.

Lepší je to v případě návrhu vizitek, kde kromě vyplnění údajů můžete zvolit jednu ze čtyř přednastavených šablon. Dále aplikace nabízí vytvoření seznamu webových serverů, kam umístíte informace o přístupových údajích, pracovní výkaz, kde lze zaznamenávat čas příchodů a odchodů, a jednoduchý telefonní seznam, kde podle očekávání vepíšete jméno, telefonní číslo, popř. kontaktní adresu či e-mail. Všechny tyto výtvory můžete pochpitelně vytisknout.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pracovní výkaz a telefonní seznam.

Vyplatí se zainvestovat?

Za plné a neomezené používání programu Listové obálky budete muset jeho autorovi zaplatit. Cenní si jej na celých pět eur. Nejedná se tak o nijak vysokou částku za program s líbivým a jednoduchým rozhraním a komunikujícím v nám srozumitelné řeči. Přesto se nelze zbavit dojmu, že si lehce pokročilý uživatel dokáže všechny nabízené návrhy vytvořit sám a přesně podle svých představ v jakémkoli jiném, třeba i neplaceném, programu.

stáhnout program Listové obálky 2.9.8 Little Licence: shareware, 3,1 MB
Autor: GMSM Software - Ladislav Ševčík
Web programu: www.redsystem.sk


Diskuze (9) Další článek: Český Office 2010 v kostce: Co přináší nového?

Témata článku: Software, GigaMania, Obálky, Telefonní seznam, Jednoduchý telefon, Základní nastavení, Lis, Potisk, Dopis, Pot, Základní program, Externí soubor, Vložený údaj


Určitě si přečtěte

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 36

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

** Britský Canonical před pár dny vydal novou verzi svého Ubuntu ** 20.04 LTS zapracovalo na grafickém desktopu, rychlosti i bezpečnosti ** V nitru tepe Linux 5.4 a volitelně i nový souborový systém

Jakub Čížek | 121

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 163

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

** Huawei se loni dostal do křížku s USA ** Začal to proto zkoušet s konkurenčním operačním systémem ** Jmenuje se Deepin a před pár dny se dočkal nové verze

Jakub Čížek | 46


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize