Listové obálky: Potisky nejen na dopisy

Potřebujete vytisknout reprezentativní poštovní obálku, obal na média, pracovní výkaz či vizitku? Není to nic těžkého. Stačí použít jednoduchý a lehce ovladatelný program ze Slovenska.

Redsystem zásobuje GigaManii pravidelně nejrůznějšími programy, mezi něž patří např. populární NET Rádio Rekordér, Super Online Tuner či Redsystem Jukebox. Další zajímavou aplikací z dílny našich východních sousedů jsou Listové obálky. Tento program slouží ke tvorbě poštovních obálek, obalů a štítků na CD, DVD, diskety, kazety různých formátů, vizitek, pracovních výkazů, telefonního seznamu i seznamu používaných webových účtů.

Hlavní rozcestník

Po spuštění aplikace dojde k zobrazení jednoho malého a prostého okna, které slouží jako základní rozcestník pro vaše další úkony. Máte tu tak kromě základních možností nastavení především výše uvedený seznam možností pro vyplnění, úpravy a následný tisk. Hned na prvním místě tak naleznete úkon vhodný k názvu programu – vytváření poštovních obálek. Po kliknutí na tuto možnost se vám otevře další okno s návrhem obálky.

Klepněte pro větší obrázek 
Základní výběr.

Do návrhu lze samozřejmě vyplňovat údaje o odesilateli, adresátovi a další. Mnohem více ale nabídne nastavení této části programu, v němž si můžete dosyta pohrát s barvami návrhu, případným vloženým logem, podobou písma i způsobem tisku. V rámci posledně jmenovaného se dá nastavit tisk celé obálky, či pouze vložených údajů. S logem si naopak můžete v odlehčené formě pohrát, nebo nechat vložit nějaké vlastní z externího souboru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Návrh obálky a nastavení jejího tisku.

Vizitky i pracovní výkaz

Listové obálky ovšem funkčně nekončí pouze u poštovních záležitostí. Během okamžiku zde můžete vytvořit i obaly či štítky na sbírku CD, DVD, disket, kazet MiniDV a dalších. I zde lze samozřejmě vyplnit několik základních údajů a také do jisté míry nastavit grafickou podobu obálky. Sousloví „do jisté míry“ je zde použito proto, že program nenabízí více šablon pro vyplnění. Všechny obaly tak budou vypadat shodně a rozdíl je pouze ve vepsaných údajích a logu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
DVD obálka a vizitka.

Lepší je to v případě návrhu vizitek, kde kromě vyplnění údajů můžete zvolit jednu ze čtyř přednastavených šablon. Dále aplikace nabízí vytvoření seznamu webových serverů, kam umístíte informace o přístupových údajích, pracovní výkaz, kde lze zaznamenávat čas příchodů a odchodů, a jednoduchý telefonní seznam, kde podle očekávání vepíšete jméno, telefonní číslo, popř. kontaktní adresu či e-mail. Všechny tyto výtvory můžete pochpitelně vytisknout.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pracovní výkaz a telefonní seznam.

Vyplatí se zainvestovat?

Za plné a neomezené používání programu Listové obálky budete muset jeho autorovi zaplatit. Cenní si jej na celých pět eur. Nejedná se tak o nijak vysokou částku za program s líbivým a jednoduchým rozhraním a komunikujícím v nám srozumitelné řeči. Přesto se nelze zbavit dojmu, že si lehce pokročilý uživatel dokáže všechny nabízené návrhy vytvořit sám a přesně podle svých představ v jakémkoli jiném, třeba i neplaceném, programu.

stáhnout program Listové obálky 2.9.8 Little Licence: shareware, 3,1 MB
Autor: GMSM Software - Ladislav Ševčík
Web programu: www.redsystem.sk


Témata článku: Software, GigaMania, Dopis, Jednoduchý telefon, Externí soubor, Základní nastavení, Základní program, Obálky

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 227

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

** I pod hranicí desíti tisíc korun existují dobře použitelné notebooky ** Mohou plnit roli pracovního stroje i zařízení pro zábavu ** Nejlevnější použitelný notebook koupíte za pět a půl tisíce

16.  11.  2017 | Stanislav Janů | 53

Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek

Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek

** Bývalý šéf a expert z několika velkých automobilek se vyjádřil k budoucnosti tohoto průmyslu ** Do 20 let „nikdo“ nebude vlastnit auta ** Veškerá doprava bude řešená pomocí velkých logistických platforem

15.  11.  2017 | Karel Javůrek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje