Listové obálky: Potisky nejen na dopisy

Potřebujete vytisknout reprezentativní poštovní obálku, obal na média, pracovní výkaz či vizitku? Není to nic těžkého. Stačí použít jednoduchý a lehce ovladatelný program ze Slovenska.

Redsystem zásobuje GigaManii pravidelně nejrůznějšími programy, mezi něž patří např. populární NET Rádio Rekordér, Super Online Tuner či Redsystem Jukebox. Další zajímavou aplikací z dílny našich východních sousedů jsou Listové obálky. Tento program slouží ke tvorbě poštovních obálek, obalů a štítků na CD, DVD, diskety, kazety různých formátů, vizitek, pracovních výkazů, telefonního seznamu i seznamu používaných webových účtů.

Hlavní rozcestník

Po spuštění aplikace dojde k zobrazení jednoho malého a prostého okna, které slouží jako základní rozcestník pro vaše další úkony. Máte tu tak kromě základních možností nastavení především výše uvedený seznam možností pro vyplnění, úpravy a následný tisk. Hned na prvním místě tak naleznete úkon vhodný k názvu programu – vytváření poštovních obálek. Po kliknutí na tuto možnost se vám otevře další okno s návrhem obálky.

Klepněte pro větší obrázek 
Základní výběr.

Do návrhu lze samozřejmě vyplňovat údaje o odesilateli, adresátovi a další. Mnohem více ale nabídne nastavení této části programu, v němž si můžete dosyta pohrát s barvami návrhu, případným vloženým logem, podobou písma i způsobem tisku. V rámci posledně jmenovaného se dá nastavit tisk celé obálky, či pouze vložených údajů. S logem si naopak můžete v odlehčené formě pohrát, nebo nechat vložit nějaké vlastní z externího souboru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Návrh obálky a nastavení jejího tisku.

Vizitky i pracovní výkaz

Listové obálky ovšem funkčně nekončí pouze u poštovních záležitostí. Během okamžiku zde můžete vytvořit i obaly či štítky na sbírku CD, DVD, disket, kazet MiniDV a dalších. I zde lze samozřejmě vyplnit několik základních údajů a také do jisté míry nastavit grafickou podobu obálky. Sousloví „do jisté míry“ je zde použito proto, že program nenabízí více šablon pro vyplnění. Všechny obaly tak budou vypadat shodně a rozdíl je pouze ve vepsaných údajích a logu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
DVD obálka a vizitka.

Lepší je to v případě návrhu vizitek, kde kromě vyplnění údajů můžete zvolit jednu ze čtyř přednastavených šablon. Dále aplikace nabízí vytvoření seznamu webových serverů, kam umístíte informace o přístupových údajích, pracovní výkaz, kde lze zaznamenávat čas příchodů a odchodů, a jednoduchý telefonní seznam, kde podle očekávání vepíšete jméno, telefonní číslo, popř. kontaktní adresu či e-mail. Všechny tyto výtvory můžete pochpitelně vytisknout.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pracovní výkaz a telefonní seznam.

Vyplatí se zainvestovat?

Za plné a neomezené používání programu Listové obálky budete muset jeho autorovi zaplatit. Cenní si jej na celých pět eur. Nejedná se tak o nijak vysokou částku za program s líbivým a jednoduchým rozhraním a komunikujícím v nám srozumitelné řeči. Přesto se nelze zbavit dojmu, že si lehce pokročilý uživatel dokáže všechny nabízené návrhy vytvořit sám a přesně podle svých představ v jakémkoli jiném, třeba i neplaceném, programu.

stáhnout program Listové obálky 2.9.8 Little Licence: shareware, 3,1 MB
Autor: GMSM Software - Ladislav Ševčík
Web programu: www.redsystem.sk


Témata článku: Software, GigaMania, Obálky, Základní program

9 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Radek Bálint 21. 7. 2010 1:25:13
    Já to také tak myslel, doufal jsem, že to je z posledního odstavce jasné,...
  • akira.uzai 20. 7. 2010 20:49:56
    pokud chcete profi vizitky, hl. papír atd... především navštivte DTP...
  • Radek Bálint 20. 7. 2010 17:36:51
    Potom by ale možná nestál 5€ :-). Běžný uživatel (alespoň jak si ho...
Určitě si přečtěte

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

** Na jaké parametry se zaměřit a kde vás výrobci chtějí nachytat ** Monitory se stále více specifikují pro konkrétní určení ** Náročný hráč nebo profesionální grafik mají různé požadavky

20.  6.  2017 | Tomáš Holčík | 32

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

** Ani hry se sebelepší grafikou vás nevtáhnou tolik, jako ve virtuální realitě ** Pro sledování filmů není VR ani zdaleka ideální ** I první generace je skvělá, stále však působí jako prototyp

20.  6.  2017 | Stanislav Janů | 22

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme si titěrnou Wi-Fi meteostanici s lepším teploměrem než Netatmo

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme si titěrnou Wi-Fi meteostanici s lepším teploměrem než Netatmo

** Dnes se podíváme na maličkou Wi-Fi destičku Wemos D1 mini ** A připojíme k ní barometrický a teplotní shield ** Poběží na ní web a nabídne i JSON API

18.  6.  2017 | Jakub Čížek | 28

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

** Na černém trhu mohou zaměstnanci továren za kradené součástky inkasovat částku ve výši ročního platu ** Velké množství informací je vyneseno i z centrály Applu ** Díly jsou pašovány v botách, podprsenkách i odpadem

21.  6.  2017 | Stanislav Janů | 24


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky