AMD

Lisa Su šéfuje AMD už 5 let. Firmu zachránila před krachem a teď silně zatápí konkurenci

Je to 5 let, kdy se do vedení AMD dostala Lisa Su. Firmu přebírala v roce 2014 ve stavu, kdy mělo AMD velké dluhy, zastaralé produkty a nepříliš slibné vyhlídky do budoucna. Po třech letech ve funkci však AMD pod vedením Lisy Su uvedlo první generaci procesorů Ryzen, čímž opět dokázalo konkurovat dominantnímu Intelu. 

Také grafická divize začala produkovat daleko více konkurenceschopné produkty. Tam má samozřejmě zásluhy i Raja Koduri, který grafickou divizi vede. Úspěchu ale bezesporu pomohla reorganizace grafické divize, kterou Lisa Su provedla krátce po svém nástupu. Raja Koduri se poté stal viceprezidentem a hlavním architektem nové divize Radeon Technologies. 

Nyní se nachází AMD na svém vrcholu za posledních 10 let a vše nasvědčuje tomu, že úsilí Lisy Su neutuchá. AMD nyní v oblasti procesorů předběhlo konkurenční Intel jak v počtu jader, IPC, tak i výrobním procesem.

Grafická divize už sice není pod vedením Raji Koduriho, který přešel k Intelu, avšak nová architektura RDNA dokázala zaskočit i Nvidii s modelem Radeon RX 5700 XT, který se nyní pyšní titulem nejprodávanější grafické karty. AMD má tedy po letech „chaosu“ stabilní vedení, jasnou vizi a konečně i dost peněz na vývoj nových technologií.

Diskuze (172) Další článek: Moontopia se představuje: Prohlédněte si nový návrh kolonie na Měsíci

Témata článku: Intel, AMD, Nvidia, RDNA, Raja Koduri, Radeon Technologies, Krach, Raja Koduriho, Divize


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 56

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 27


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky