LinuxExpo a InternetExpo

Včera jsem se byl na tomto veletrhu podívat, abych vám mohl přiblížit dění a zajímavosti. Hned na úvod však musím říct, že žádné novinky představeny nebyly.

Veletrh bude probíhat ještě dnes a zítra a to vždy od 9:30 do 18:00 hodin a v jeho průběhu se můžete zúčastnit i některé z přednášek. Protože je veletrh oficiálně rozdělen na dvě části, představím prvně produkty, které mě zaujaly v linuxové části. Tady by to mohla být portace 602SQL Serveru na 64bitové jádro RedHat běžící na procesoru Intel Itanium. Na tomto stroji běžely internetové služby eBiz a eDock nabízené společností Software602. O kousek dál jsou k vidění vizuální programovací nástroje od Borlandu JBuilder 6 a Kylix 2 pro vývoj aplikací v Javě a Delphi. Na stánku společnosti ABRA zaujal ekonomický software ABRA G3, vyvinutý právě pomocí Kylixu, jehož serverová část může stejně dobře fungovat na linuxovém nebo microsoftím serveru.

Nedaleko od ABRY je i stánek společnosti Intac, kde je k vidění nejen SuSE Linux 7.3CZ, ale i Win4Lin 3.0.9. Musím říct, že okolo počítače s Win4Lin bylo neustále nejvíc lidí - asi ty Windows mají něco do sebe. :) Poslední vystavovatel, co mě zaujal, byl stánek EIITE nabízející linuxová školení s možností získat certifikaci.

Jednu linuxovou novinku přeci jenom mám, 22. dubna bude v Německu představen SuSE Linux 8.0 a do měsíce by měla být i česká verze. Bohužel tato informace není z veletrhu.

V internetové části byly nejzajímavější různé publikační systémy, které jsou k vidění na stáncích Macron Software, Mironetu nebo CRS Network. Zajímavá je i nabídka společnosti Netroute pro mikrovlné připojení k internetu, ale pokud se nedomluví alespoň tři sousedi nebo kamarádi z jednoho paneláku, nemá to pro domácího uživatele význam.

Ještě stánky, které se nejvíce odlišovaly. Zde by cenu získal pěkný stánek Bohemia Flowers s on-line prodejem květin a drobných dárků, skoro jako by si spletl veletrh :) a stánek Arachne Labs, kde pouštěli zajímavé filmy a člověk za stánkem v ničem obchodníka nepřipomínal.

Celý veletrh mně přišel spíše určený obchodníkům, než pro běžného uživatele, ale pokud víte, co hledáte, jistě vás veletrh potěší. Takže, než vyrazíte dobře si prostudujte katalog, jestli na výstavě najdete to, co potřebujete, ať nejste zklamáni.

Diskuze (11) Další článek: Konec nadvlády nVidii a ATi, přichází SiS Xabre

Témata článku: Software, Linux, Nabízející uživatel, Vita software, Flowers, Nabízený stroj, Drobný stroj, Zajímavý dárek, Lin, Bohemia


Určitě si přečtěte

Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

** Firmy i organizace včetně EU připravují etické kodexy pro A.I. ** Vědci z Madridu zkoumali, jestli je budeme moci aplikovat na A.I. 2.0 ** A je tu háček, superinteligence pro nás totiž bude neuchopitelná

Jakub Čížek | 84

Jakub Čížek
Umělá inteligence
Jak najít hranice území obcí a okresů, abyste věděli, kde se můžete pohybovat
Filip KůželJakub Čížek
KoronavirusMapy
Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

** Tranzistory současných počítačů vyzařují při přepínání teplo ** Na Tokijské univerzitě proto vyvíjejí adiabatické procesory ** Využívají supravodivost a jsou 80× úspornější

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
TranzistoryProcesoryTechnologie
Konec modrých obrazovek smrti? Microsoft vydává mimořádnou aktualizaci pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Microsoft pořád myslí i na odpůrce předplatného. Letos vydá Office 2021
Lukáš Václavík
Microsoft OfficeMicrosoft
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 125

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky