Linux budou podporovat další a další a ............ firmy

Po včerejším dnu kdy firmy Hewlett-Packard (HP) a Silicon Graphics (SGI) oznámily svou podporu operačnímu systému Linux, přispěchaly se stejným prohlášením i další firmy z hardwarové oblasti.
Po včerejším dnu kdy firmy Hewlett-Packard (HP) a Silicon Graphics (SGI) oznámily svou podporu operačnímu systému Linux, přispěchaly se stejným prohlášením i další firmy z „hardwarové“ oblasti. Jedná se především o společnosti IBM, Compaq a DELL.

Compaq by měl Linux aplikovat na své nové servery pod označením DS20. Srdcem těchto serverů jsou procesory typu Alpha. Na počítačích s procesory firmy Intel by se pak měl objevit později. Americký „velkopodnik“ IBM, který vydal pro Linux beta verzi databázového softwaru DB2, se také bude snažit prosadit Linux na svou platformu. Budou používat „mutaci“ Linuxu od firmy RedHat. Naproti tomu firma DELL bude podporovat verze Linuxu od texaské firmy Round Rock. Tento operační systém bude využívat pro své pracovní stanice i servery.

Podpora Linuxu již tedy neleží jen na bedrech nejskalnějších počítačových fandů. Do jeho šíření a podpory se zapojily i velké firmy. Linux je tedy konečně začínán brát vážně. Vždyť co by si mohl přát více, než aby ho začali využívat i takoví giganti počítačového světa jako IBM a spol. Pro obyčejné uživatele pak vyvstává otázka do budoucna. Jaký systém si pořizovat, Linux nebo Windows NT.

Diskuze (1) Další článek: Microsoft jako namazaný stroj, má další čtvrtletí obrovského růstu i zisku

Témata článku: Linux, Rocky, Lin, Srdce, Rock, Americká stanice

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů