Linux budou podporovat další a další a ............ firmy

Po včerejším dnu kdy firmy Hewlett-Packard (HP) a Silicon Graphics (SGI) oznámily svou podporu operačnímu systému Linux, přispěchaly se stejným prohlášením i další firmy z hardwarové oblasti.
Po včerejším dnu kdy firmy Hewlett-Packard (HP) a Silicon Graphics (SGI) oznámily svou podporu operačnímu systému Linux, přispěchaly se stejným prohlášením i další firmy z „hardwarové“ oblasti. Jedná se především o společnosti IBM, Compaq a DELL.

Compaq by měl Linux aplikovat na své nové servery pod označením DS20. Srdcem těchto serverů jsou procesory typu Alpha. Na počítačích s procesory firmy Intel by se pak měl objevit později. Americký „velkopodnik“ IBM, který vydal pro Linux beta verzi databázového softwaru DB2, se také bude snažit prosadit Linux na svou platformu. Budou používat „mutaci“ Linuxu od firmy RedHat. Naproti tomu firma DELL bude podporovat verze Linuxu od texaské firmy Round Rock. Tento operační systém bude využívat pro své pracovní stanice i servery.

Podpora Linuxu již tedy neleží jen na bedrech nejskalnějších počítačových fandů. Do jeho šíření a podpory se zapojily i velké firmy. Linux je tedy konečně začínán brát vážně. Vždyť co by si mohl přát více, než aby ho začali využívat i takoví giganti počítačového světa jako IBM a spol. Pro obyčejné uživatele pak vyvstává otázka do budoucna. Jaký systém si pořizovat, Linux nebo Windows NT.

Diskuze (1) Další článek: Microsoft jako namazaný stroj, má další čtvrtletí obrovského růstu i zisku

Témata článku: Linux, Americká stanice, Rock, Srdce, Lin, Rocky


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Podívejte se, co se stane, když dron DJI Phantom narazí do křídla letadla

Podívejte se, co se stane, když dron DJI Phantom narazí do křídla letadla

** Co se může stát, když relativně maličký dron narazí do křídla letadla? ** Tuto otázku zodpověděli odborníci laboratorním pokusem ** Kvadrokoptéra způsobila významné poškození křídla

Karel Kilián | 16

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

** Apple dnes představuje nové produkty v čele s novými iPhony ** Nemusí zůstat jen u telefonů, čekají se i další novinky ** Úvodní přednáška začíná v 19:00 našeho času

David Polesný | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku