Linux budou podporovat další a další a ............ firmy

Po včerejším dnu kdy firmy Hewlett-Packard (HP) a Silicon Graphics (SGI) oznámily svou podporu operačnímu systému Linux, přispěchaly se stejným prohlášením i další firmy z hardwarové oblasti.
Po včerejším dnu kdy firmy Hewlett-Packard (HP) a Silicon Graphics (SGI) oznámily svou podporu operačnímu systému Linux, přispěchaly se stejným prohlášením i další firmy z „hardwarové“ oblasti. Jedná se především o společnosti IBM, Compaq a DELL.

Compaq by měl Linux aplikovat na své nové servery pod označením DS20. Srdcem těchto serverů jsou procesory typu Alpha. Na počítačích s procesory firmy Intel by se pak měl objevit později. Americký „velkopodnik“ IBM, který vydal pro Linux beta verzi databázového softwaru DB2, se také bude snažit prosadit Linux na svou platformu. Budou používat „mutaci“ Linuxu od firmy RedHat. Naproti tomu firma DELL bude podporovat verze Linuxu od texaské firmy Round Rock. Tento operační systém bude využívat pro své pracovní stanice i servery.

Podpora Linuxu již tedy neleží jen na bedrech nejskalnějších počítačových fandů. Do jeho šíření a podpory se zapojily i velké firmy. Linux je tedy konečně začínán brát vážně. Vždyť co by si mohl přát více, než aby ho začali využívat i takoví giganti počítačového světa jako IBM a spol. Pro obyčejné uživatele pak vyvstává otázka do budoucna. Jaký systém si pořizovat, Linux nebo Windows NT.

Diskuze (1) Další článek: Microsoft jako namazaný stroj, má další čtvrtletí obrovského růstu i zisku

Témata článku: Linux, Lin, Americká stanice, Rocky, Rock, Srdce


Určitě si přečtěte

Na čem běží Seznam.cz: Běžný standard už nestačí, přechází na vlastní cloud i servery

Na čem běží Seznam.cz: Běžný standard už nestačí, přechází na vlastní cloud i servery

** Seznam nám prozradil detaily k jeho nové platformě SCIF ** V rámci jednoho privátního cloudu sjednocuje většinu služeb ** Vedle softwaru vyvíjí i vlastní hardware

Karel Javůrek | 14

Notebook do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Notebook do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 75

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 85

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

** Toto jsou tipy Živě.cz na příslušenství k počítači, se kterým neuděláte chybu ** Klávesnice, myši, tiskárny, sluchátka... ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 26Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí