Sdílená ekonomika

Lime řeší bezohledné lidi na sdílených elektrických koloběžkách. Bude je učit lepšímu chování

Je to již déle než měsíc, co do Prahy jako sedmé evropské metropole dorazily elektrické koloběžky Lime. A není Pražák, který by si na ně minimálně jednou nezanadával. Lidé na nich jezdí bezohledně a ničí je. Situace v zahraničí navíc není o moc jiná. Společnost Lime se proto rozhodla, že začne lidi vzdělávat, jak jezdit bezpečněji.

Lime to oznámil na svém blogu. Osvěta bude probíhat v rámci globální kampaně nazvané Respect the Ride a provozní manažer české pobočky společnosti Ondřej Široký pro Denik.cz potvrdil, že kampaň bude probíhat i v Česku.

Mnoho lidí se totiž shoduje, že největší problém s bezohlednými řidiči na koloběžkách je nedostatečná osvěta a jasně daná série pravidel. Koloběžky se na mnoha místech jednoduše objevily a nikdo pořádně nevěděl, co si může dovolit.

Lime tak v rámci kampaně bude upozorňovat, jak bezpečně jezdit, kde je to možné a začne zdarma rozdávat helmy pro větší bezpečnost. Zároveň uspořádá několik seminářů s místními úřady, na kterých se bude hledat nejlepší řešení, jak provoz koloběžek v každém městě uskutečnit. Tématem bude rovněž parkování koloběžek a lepší infrastruktura pro „mikro mobilní řešení“.

Diskuze (17) Další článek: Zásuvka Currant poradí, jak doma šetřit elektřinou. Má být nejbezpečnější ze všech

Témata článku: Praha, Cestování, Sdílená ekonomika, Osvěta, Velká bezpečnost, Chování, Dobré chování, Česká pobočka, Dobrá infrastruktura, Největší problém, Elektrická koloběžka, Koloběžka, Lime, Mobilní řešení, Česká republika, Nejlepší řešení, Pražák, Kampaň, Provozní manažer, Místní úřad


Určitě si přečtěte

Nejděravější firmy a produkty roku 2018: Debian, Google, Android a Ubuntu

Nejděravější firmy a produkty roku 2018: Debian, Google, Android a Ubuntu

** Když expert objeví novou zranitelnost, zaregistruje ji v databázi CVE ** Web CVE Details z ní zpracovává skvělé statistiky ** Nejvíce hlášení se loni dočkal Debian, Google a Microsoft

Jakub Čížek | 90

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37