Sdílená ekonomika

Lime řeší bezohledné lidi na sdílených elektrických koloběžkách. Bude je učit lepšímu chování

Je to již déle než měsíc, co do Prahy jako sedmé evropské metropole dorazily elektrické koloběžky Lime. A není Pražák, který by si na ně minimálně jednou nezanadával. Lidé na nich jezdí bezohledně a ničí je. Situace v zahraničí navíc není o moc jiná. Společnost Lime se proto rozhodla, že začne lidi vzdělávat, jak jezdit bezpečněji.

Lime to oznámil na svém blogu. Osvěta bude probíhat v rámci globální kampaně nazvané Respect the Ride a provozní manažer české pobočky společnosti Ondřej Široký pro Denik.cz potvrdil, že kampaň bude probíhat i v Česku.

Mnoho lidí se totiž shoduje, že největší problém s bezohlednými řidiči na koloběžkách je nedostatečná osvěta a jasně daná série pravidel. Koloběžky se na mnoha místech jednoduše objevily a nikdo pořádně nevěděl, co si může dovolit.

Lime tak v rámci kampaně bude upozorňovat, jak bezpečně jezdit, kde je to možné a začne zdarma rozdávat helmy pro větší bezpečnost. Zároveň uspořádá několik seminářů s místními úřady, na kterých se bude hledat nejlepší řešení, jak provoz koloběžek v každém městě uskutečnit. Tématem bude rovněž parkování koloběžek a lepší infrastruktura pro „mikro mobilní řešení“.

Diskuze (17) Další článek: Zásuvka Currant poradí, jak doma šetřit elektřinou. Má být nejbezpečnější ze všech

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,