Limagito FileMover: Automatické přesuny dat zdarma

Automatické a rychlé mazání, kopírování či přesouvání souborů ze složky do složky na základě mnoha různých filtrů a upravitelných pravidel. To dělá Limagito.

Limagito FileMover je jednoduchá utilita s užitečným zaměřením. Dokáže vám usnadnit doslova hromadu práce s přesouváním, kopírováním či promazávání souborů ve složkách. Celý systém funguje na vytvoření detailně nastavitelných pravidel, které se přidělí jednotlivým složkám a typům souborů, přičemž nejste omezeni ani počtem pravidel, ani počtem složek, které tímto způsobem můžete udržovat.

Jedno okno, mnoho pravidel

Veškeré operace se odehrávají v jednom jednoduchém a propracované grafiky prostém okně, které slouží pro zobrazování seznamu pravidel a seznamu provedených úkonů. Kromě toho zde naleznete řadu tlačítek, které v podstatě vytvářejí průvodce pro přidávání a upravování pravidel jednotlivých úkonů.

Klepněte pro větší obrázek
Seznam pravidel a stále prázdný seznam úkonů.

V celkem osmi krocích nastavíte interval zjišťování změn, určíte zdrojovou složku (pro případ kopírování či přesunu), dále navolíte souborovou a adresářovou filtraci, v případě potřeby si pohrajete s vytvářením a ukládáním logu, aktivujete zálohování, zvolíte konkrétní úkon a pochopitelně určíte také cílovou složku pro jeho vykonání.

Sken a zdroj

Prvním v pořadí nastavení pravidla je skenování. V nově vyskočivším malém okénku je třeba nastavit interval automatického sledování následně vybrané složky, tedy časový interval, po kterém bude program kontrolovat, jestli se něco nezměnilo. Nemusíte se nutně spoléhat jen na interval, sken se dá provádět i ručně nebo v plánovaných obdobích.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Základní možnosti nastavení skenu.

Kromě toho se dají v tomto kroku určit podmínky, za kterých bude uživatel upozorněn na nastalou změnu. Krok číslo dvě představuje výběr zdrojové složky, odkud se můžou data kopírovat nebo přesouvat jinam. Za zdroj lze vybrat jak lokální složku, tak adresář na FTP serveru, nebo přístupný přes http či prostřednictvím e-mailových protokolů POP3 a IMAP4.

Klepněte pro větší obrázek
Volba zdrojové složky s různým umístěním.

Filtrace bez legrace

Mnohem více se dá vyhrát v části pro nastavení filtrace typu souborů, s nimiž má program operovat. Jednoduchým zaškrtnutím lze zamezit manipulaci se soubory používanými Windows, uzamčenými jinými pravidly programu (na jednu složku je možné aplikovat více různých pravidel) či soubory prázdnými.

Klepněte pro větší obrázek
Základy filtrace souborů.

Můžete také v detailnějším nastavení zamezit tomu, aby se manipulovalo s konkrétními typy souborů, jež lze vyjmenovat na základě jejich přípony. Aby toho nebylo málo, tak zahrnout do filtrace, nebo z ní naopak vyjmout, je možné soubory podle jejich stáří či velikosti podle nastavitelné hranice.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Filtrování podle stáří a velikosti.

Například tak můžete ve složce ponechat netknuté soubory, s nimiž se více než pět dnů nemanipulovalo a jejichž velikost přesahuje pět megabajtů apod.

Práce s podsložkami

Program v rámci jednoho pravidla dokáže hromadněji pracovat nejen s jednou vybranou složkou, ale také s celým jejím obsahem včetně složitější adresářové struktury. Odesílat a kopírovat tak lze nejen určité soubory, ale rovnou celé složky a jejich obsah. Nastavit ale jde samozřejmě i přesný opak, tedy nevšímání si podadresářů.

Klepněte pro větší obrázek
Obdobné nastavení pro složky.

V případě skenování a přenášení dat z podsložek můžete určit, do jaké hloubky struktury má Limagito jít. Aplikaci se dá také uložit za úkol, aby promazala prázdné složky, a stejně jako v případě nastavení parametrů pro filtraci souborů, i zde určíte podmínky typu stáří a umístění pro netečnost programu vůči některým složkám.

Sloní paměť

Abyste měli přehled o tom, co se kdy kam a za jakých podmínek zkopírovalo, přesunulo, nebo smazalo, dá se aplikaci přikázat zaznamenání veškerých jejích aktivit, ovšem pouze pro konkrétní pravidlo. Ukládání do logu přitom může platit jen pro konkrétní informace, tedy pouze pro jméno souboru, nebo pro jeho jméno a velikost, či pro jméno, velikost a stáří atd.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Práce s pamětí, resp. logem.

Určit navíc můžete maximální počet záznamů, takže pak ty starší budou promazávány, abyste se nemuseli v případě potřeby probírat logem o několika milionech řádků. Databázi pochopitelně můžete celou ručně vymazat a začít od začátku.

Záloha pro případ nouze

Protože šíře nastavení podmínek a filtrace je vysoká, může se stát, že při počátečním experimentování (ale i kdykoli později) smažete či přesunete něco, co mělo zůstat na svém místě. Z toho důvodu nabízí Limagito možnost vytváření zálohy, takže všechna data, která nějakým způsobem změníte, mohou být pro jistotu uložena v záloze ve vybraném adresáři.

Klepněte pro větší obrázek
Vytváření zálohy.

V předposledním kroku se dostáváme k tomu hlavnímu, co program nabízí, tedy k automatizačním úkonům, pro které jste doposud tvořili parametry. Na výběr máte celkem tři akce, které jsme zde již několikrát zmínili – přesunutí, kopírování a mazání. To vše provedete za určených podmínek. Úplně posledním krokem je označení cílového adresáře pro zkopírovaná a přesunutá data.

Klepněte pro větší obrázek
Základní schopnosti - přesun, kopírování a mazání.

Výčet variací je nekonečný

Po celém tomto nastavovacím maratonu jste vytvořili jedno pravidlo, které pak můžete aktivovat. Výhodou programu je samozřejmě fakt, že v počtu, zaměření ani podobě těchto pravidel nejste jakkoli limitovaní, takže můžete vyrobit mnoho různých pravidel a podmínek třeba jen pro jedinou složku.

Klepněte pro větší obrázek
Aktivní pravidlo a seznam přesouvaných souborů.

Lze tak vytvořit doslova celý komplexní systém automatizačních příkazů, o které se Limagito sám, bezplatně, hravě, rychle a nenáročně postará. Jako pomocník je tak velice účinný a pro mnoho lidí prospěšný.

Diskuze (5) Další článek: Nejnovější Office jsou nejlépe prodávaným kancelářským balíkem historie

Témata článku: Software, Tipy, GigaMania, Časový interval, Lima, Automatické sledování, Automatic, Soubor FIL, Jednoduchý typ, Celý komplex, Jednotlivé úkony, Základní schopnost, Vybraný soubor, Fil, Přesun, Složka, POP3, Předposlední místo, Prázdný seznam


Určitě si přečtěte

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 130

Jakub ČížekVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na užitečné příslušenství k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Některé z věcí mohou být dobrými vánočními dárky

David Polesný, Stanislav Janů | 20

David PolesnýStanislav Janů
Příslušenství
Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme stavebnice pro malé caparty i budoucí experty

Jakub Čížek | 10

Jakub Čížek
Stavebnice
Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

** AMD začalo prodávat nové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** AMD překonává Intel ve všech směrech

Karel Javůrek | 69

Karel Javůrek
ProcesoryTestyAMD
Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle
Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečné „cableporn“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý | 52

Vojtěch Malý
DatacentraServery
10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

** Deset míst, které nesmíte vidět ve webových mapách ** Jsou to letiště, základny i elektrárny ** Nejvíce míst tají Francie

Jakub Čížek | 21

Jakub Čížek
Mapy GoogleMapy

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5