Lidový Flash?

Kupovat si Flash od firmy Macromedia, to je pro někoho, kdo si občas chce udělat zajímavý reklamní banner nebo nějakou legrácku na svoje osobní stránky dost tvrdý oříšek, ale jde to jinak? Ano jde, tento program sice není “zadara“, tedy freeware, ale je určitě levnější než Flash.
Jedná se o program nesoucí název Selteco Flash Designer ze stolu společnosti Selteco. Tento program je primárně určen pro tvorbu jednodušších Flash animací a také pro tvorbu flashových bannerů a je odladěn pro operační systémy MS Windows 95,98,ME,NT,2000 i pro nový výstřelek XP. Za svou plnou cenu 49 USD nabízí více než 100 různých přechodových efektů, mimo to nabízí jednoduché a uživatelsky příjemné ovládání.

Pracovní plocha je typická pro kreslící programy, prakticky totožný je i způsob práce s jednotlivými objekty. Flash Designer umí importovat GIF animace, ze kterých se dají využít všechny snímky, nebo si lze vybrat pouze některé a zbytek dokreslit. Princip práce se snímky můžete využít i u klasických vektorových animací, kdy jsou v každém "snímku" nadefinovány jednotlivé pohyby objektů, kterými může být text nebo vektorová a bitmapová grafika. S textem respektive českými fonty nemá Selteco Flash Designer žádné problémy, používat ale můžete pouze TTF nebo OpenType fonty.

Klepněte pro větší obrázek

S příslušnými odkazy můžete ve Flash Designeru velmi snadno vytvářet interaktivní navigační menu, reklamní bannery, animované informační Flash panely a další podobné typy animované grafiky, u kterých je potřeba zajistit nadefinování odkazů (což samozřejmě provádíte přímo ve Flash Designeru). Pokud si při práci nevystačíte s myší, můžete některé důležité funkce zadávat pomocí číselných parametrů – jedná se třeba o velikosti celé animace, posuny objektů apod.

Klepněte pro větší obrázek

Co by to bylo za animaci bez speciálních animačních efektů? Selteco Flash Designer proto nabízí několik přechodových efektů velmi podobných těm počítaným v různých postprodukčních programech. Všechny efekty jsou předdefinované a jejich parametry většinou nemůžete měnit, stejně jako si nemůžete nadefinovat vlastní trajektorii pro pohyb objektů. Flash Designer nabízí celkem čtyři základní animační efekty, u kterých můžete dále určit jeden z osmi směrů, to vše pro "Intro" a "Outro" stavy objektu - intro značí nový či "příchozí"objekt, outro pak tentýž objekt, který se právě odporoučel ze scény. Dalším typem přechodových efektů jsou pak různé rotace, zoomovací, strech, flip atp. efekty, kterých je sice něco přes sto, většinou se ale jedná pouze o varianty jednoho a téhož efektu.

Tento program se netváří jako nějaký velký konkurent Macromedia Flashe, ale určitě dokáže pomoci s vytvořením objektů, o jakých se zde píše, a za svou cenu si jistě najde svůj okruh uživatelů.

Na stránkách programu naleznete mimo stažitelné verze programu (1,26 MB) také mnoho užitečných informací vč. příkladů použití.

Diskuze (15) Další článek: Porovnání AGP 4x vs. AGP 2x vs. AGP 1x

Témata článku: Download, Flash, Různé typy, Informační panel, Podobný typ, Animovaný GIF, Klasický vektor, Efekt, Designer, Jednotlivý snímek, Český font, Typický příklad, Flip, Podobný objekt, Podobné parametry


Určitě si přečtěte

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 31

David Polesný
Monitory
Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

** Počítač dnes ochrání kdejaký antivirus ** Drobná krabička Omni se postará rovnou o celou domácí síť ** Bude ji odposlouchávat, analyzovat a blokovat útoky

Jakub Čížek | 120

Jakub Čížek
AntivirusIoT
Čekali jsme skoro šest let. Android Auto jede do Česka i na Slovensko
Lukáš Václavík
Android AutoNavigaceGoogle
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Elon Musk už není nejbohatší na světě. Během jediného dne přišel o 324 miliard korun
Karel Kilián
Jeff BezosTesla MotorsElon Musk
Microsoft pořád myslí i na odpůrce předplatného. Letos vydá Office 2021
Lukáš Václavík
Microsoft OfficeMicrosoft
Lépe bylo bez Googlu, přiznal s odstupem bývalý šéf Waze
Markéta Mikešová
WazeGoogle