Seznam.cz | Sociální sítě

Lidé.cz končí. Služba na sebe nevydělá a přitahuje sexuální predátory

Seznam 14. prosince ukončí provoz své služby Lidé.cz. Kdysi populární komunitní služba ztratila svůj význam po nástupu sociálních sítí a neuchytila se ani jako seznamka, ve kterou byla byla před šesti lety přetvořena. Lidé.cz tedy po 23 letech končí. 

„O smyslu služby Lidé.cz uvažujeme už několik posledních let, kdy si stěží vydělá na svůj vlastní provoz a údržbu. Ta je navíc čím dál náročnější, protože někteří uživatelé nahrávají do svých profilů i fotografie či texty se sexuálním podtextem a jejich kontrola či odstraňování vyžaduje zapojení mnohačlenného týmu administrátorů,“ popisuje důvody vedoucí k uzavření služby Pavel Zima, místopředseda představenstva a ředitel pro exekutivu a komunikaci Seznam.cz.

Na blogu Seznamu je upřesněno, že k ukončení služby víceméně přispěl dokument V síti o sexuálních predátorech, kteří se prostřednictvím internetových služeb snaží navázat kontakt s dětmi. K tomuto účelu byla zneužívána i služba Lidé.cz a Seznam proto musel rozšířit tým administrátorů, kteří ručně profily kontrolují. To je přitom velmi nákladné, ale služba není zas natolik veliká a perspektivní, aby se vyplatilo investovat do vývoje automatizovaných systémů kontroly. 

Seznam.cz se snažil službu prodat, ale nenašel se vhodný kupec, který by byl ochoten akceptovat požadované podmínky transakce. Firma se proto rozhodla službu ukončit, přestože návštěvnost služby není zanedbatelná – v říjnu evidovala 181 tisíc reálných uživatelů. Ovšem z ekonomického hlediska je provoz ztrátový. 

Na webu Lide.cz se od dnešního dne začne zobrazovat informační banner o ukončení služby, 14. prosince pak dojde k jejímu vypnutí. Uživatelé mohou požádat o stažení fotografií a osobních dat ze svého profilu. Služba následně bude odstavena a veškerá uživatelská data budou smazána.

Diskuze (40) Další článek: Na Amazonu lze nově nakupovat v korunách. Nebo nelze?

Témata článku: Seznam.cz, Sociální sítě, Administrátor, Uživatelé, Pavel Zima, Predátor, Seznam, Profil, Služba, Sexuální predátor, Ukončení služby


Určitě si přečtěte

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

** Před dvěma lety se Microsoft zasnoubil s Chromem ** Nový Edge není zdaleka jejich jediné dítě ** Ještě důležitější je komponenta WebView2

Jakub Čížek | 50

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 169

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 148


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu