Lidé.cz | Česko

Stránky Lidé.cz fakt skončily. Devadesátkový Linkedin a později seznamka pro teenagery už není

Stránky Lidé.cz se skutečně odmlčely. Seznam splnil plán, který stanovil skoro přesně před měsícem, a jeden z prehistorických webů českého internetu se po více než dvaceti letech odmlčel.

Na sklonku 90. letech plnil pro mnohé podobnou roli jako dnes Linkedin – byl plný profilů internetových expertů a obecně tehdejší ještě poměrně malé české internetové vesnice. Později jej plně převzal Seznam.cz a proměnil jej v komunitní a diskuzní fórum – předchůdce dnešních sociálních sítích.

Klepněte pro větší obrázek
Adresa Lide.cz vás od dnešního dne přesměruje na Seznam.cz

Na jaře 2014 pak došlo k poslední velké změně a Lidé.cz se proměnily spíše do podoby webové seznamky, byť staré chaty v relativním pozadí zůstaly i nadále. V této podobě web vydržel až do současnosti.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Lidé.cz na přelomu století, v roce 2005 a konečně po kompletní proměně v roce 2014

S nástupem moderních sociálních sítí ale zájem opadl, služba Seznamu nevydělávala a přitahovala sexuální predátory. Pomyslným hřebíčkem do rakve bylo uvedení dokumentu V síti, který službu alespoň z hlediska PR definitivně zabil.

Diskuze (36) Další článek: Herní notebooky do 25 000 Kč: Vyzkoušeli jsme šest modelů a víme, co můžete čekat

Témata článku: Internet, Web, Seznam.cz, Lidé.cz, Linkedin, Česko, Seznamka, Link +, Pro, Teenager, Hřebíček, Seznam, Diskuzní fórum, Sociální síť