Apple | Mobilní aplikace | iOS

Lidé si stěžují, že iMessage v iOS 12 rozesílá zprávy špatným lidem

Lidé si stěžují, že iMessage v iOS 12 rozesílá zprávy špatným lidem

Nová funkce v mobilním operačním systému iOS 12 od Aplplu synchronizuje konverzace napříč několika čísly a emaily, které s lidmi ze svého zařízení máte. Pokud si tedy například píšete s kamarádem na firemním čísle, odpověď se vám může ukázat i v konverzaci na osobním čísle. V teorii to zní dobře, problémem ale je, že spoustě uživatelů funkce nefunguje a způsobuje problémy.

Mezi ty patří hlavně fakt, že iOS 12 mnoha lidem sloučilo konverzace a účty od různých osob, takže vzniká chaos, kdy iMessage rozesílá zprávy jiným lidem než má a naopak příchozí zprávy řadí k jiným kontaktům. V konverzaci s rodiči se objevují zprávy od sourozence a podobně.

Stránka podpory Applu byla v posledních dnech zaplavena stížnostmi lidí na tento problém, jak první zjistil PiunikaWeb.

Asi není třeba psát, jak velká katastrofa podobné míchání konverzací může být, zejména pak ve spojení s rizikem odeslání zprávy jinému příjemci.

Podle stížností na stránce podpory to zatím vypadá, že nejčastější případy špatného sloučení konverzací se týkají rodiny. A také to vypadá, že problém je nějak spojený se sdílením Apple ID.

Správně by totiž každý člověk měl mít vlastní Apple ID, ale to se v reálu neděje. Rodiny často využívají jedno, buď aby rodiče monitorovali aktivitu svých dětí, nebo kvůli sdílení nákupů v App Storu a dalších obchodech. Dost možná tak nejde o bug, ale o výsledek toho, že Apple nepočítal s tím, že lidé používají služby jinak, než bylo zamýšleno.

Nicméně podle zpráv na fóru rodinám, které problém zažívají a zřídily si pro to několik Apple ID, tato varianta mnohdy nepomohla, i když kterým ano. V současné chvíli iOS 12 neposkytuje způsob, jak sloučené konverzace manuálně zase rozdělit.

Apple se na stránce jen krátce zmínil, že problém skutečně způsobuje sdílení Apple ID a že je to očekávané chování systému. Nevysvětluje to ovšem, proč chybné zprávy chodí i lidem, kteří Apple ID s nikým nesdílejí. Na oficiálním vyjádření prý Apple pracuje. Zatím se tak dá říct jen, že pokud iOS 12 plánujete a Apple ID s někým sdílíte, bude jistější si před stažením systému vlastní účet zařídit. Jinak se možná ocitnete uprostřed komunikačního guláše.

Diskuze (22) Další článek: Google Home Mini má novou barvu. V ní se za týden představí i nové Pixely

Témata článku: Software, Apple, Mobilní aplikace, iOS, App Store, Sdílení, Nejčastější případ, Velká katastrofa, Nová funkce, Apple ID, Oficiální vyjádření, Příchozí zpráva, Současná chvíle, Konverzace, iMessage


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek | 73Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu