Lidé si stěžují, že iMessage v iOS 12 rozesílá zprávy špatným lidem

Lidé si stěžují, že iMessage v iOS 12 rozesílá zprávy špatným lidem

Nová funkce v mobilním operačním systému iOS 12 od Aplplu synchronizuje konverzace napříč několika čísly a emaily, které s lidmi ze svého zařízení máte. Pokud si tedy například píšete s kamarádem na firemním čísle, odpověď se vám může ukázat i v konverzaci na osobním čísle. V teorii to zní dobře, problémem ale je, že spoustě uživatelů funkce nefunguje a způsobuje problémy.

Mezi ty patří hlavně fakt, že iOS 12 mnoha lidem sloučilo konverzace a účty od různých osob, takže vzniká chaos, kdy iMessage rozesílá zprávy jiným lidem než má a naopak příchozí zprávy řadí k jiným kontaktům. V konverzaci s rodiči se objevují zprávy od sourozence a podobně.

Stránka podpory Applu byla v posledních dnech zaplavena stížnostmi lidí na tento problém, jak první zjistil PiunikaWeb.

Asi není třeba psát, jak velká katastrofa podobné míchání konverzací může být, zejména pak ve spojení s rizikem odeslání zprávy jinému příjemci.

Podle stížností na stránce podpory to zatím vypadá, že nejčastější případy špatného sloučení konverzací se týkají rodiny. A také to vypadá, že problém je nějak spojený se sdílením Apple ID.

Správně by totiž každý člověk měl mít vlastní Apple ID, ale to se v reálu neděje. Rodiny často využívají jedno, buď aby rodiče monitorovali aktivitu svých dětí, nebo kvůli sdílení nákupů v App Storu a dalších obchodech. Dost možná tak nejde o bug, ale o výsledek toho, že Apple nepočítal s tím, že lidé používají služby jinak, než bylo zamýšleno.

Nicméně podle zpráv na fóru rodinám, které problém zažívají a zřídily si pro to několik Apple ID, tato varianta mnohdy nepomohla, i když kterým ano. V současné chvíli iOS 12 neposkytuje způsob, jak sloučené konverzace manuálně zase rozdělit.

Apple se na stránce jen krátce zmínil, že problém skutečně způsobuje sdílení Apple ID a že je to očekávané chování systému. Nevysvětluje to ovšem, proč chybné zprávy chodí i lidem, kteří Apple ID s nikým nesdílejí. Na oficiálním vyjádření prý Apple pracuje. Zatím se tak dá říct jen, že pokud iOS 12 plánujete a Apple ID s někým sdílíte, bude jistější si před stažením systému vlastní účet zařídit. Jinak se možná ocitnete uprostřed komunikačního guláše.

Diskuze (22) Další článek: Google Home Mini má novou barvu. V ní se za týden představí i nové Pixely

Témata článku: Software, Apple, iOS, Mobilní aplikace, App Store, Současná chvíle, Oficiální vyjádření, IME, Odeslání zprávy, Velká katastrofa, Sabrina, iMessage, Sdílení, Apple ID, Nová funkce, Nejčastější případ, Příchozí zpráva, Konverzace


Určitě si přečtěte

Technici nestíhají. Cetin dočasně přerušil zavádění VDSL bondingu
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Finanční správa tento měsíc spustí Moje Daně. Přiznání má být hračka
Lukáš Václavík
eIdentitaČeskoeGovernment
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

** Tranzistory současných počítačů vyzařují při přepínání teplo ** Na Tokijské univerzitě proto vyvíjejí adiabatické procesory ** Využívají supravodivost a jsou 80× úspornější

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
TranzistoryProcesoryTechnologie
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus