Spotify

Lidé si stěžují na nový vzhled Spotify. Tlačí na sdílení, schoval opakování písniček

Odmítavé reakce si vyžádala změna uživatelského rozhraní, kterou před pár dny provedlo Spotify. Služba z nějakého důvodu odstranila z hlavní obrazovky pro přehrávání písniček dvě oblíbená tlačítka, na což si mnoho lidí stěžuje.

Jde o tlačítka pro opakování písniček a přidání do fronty. Obojí velmi využívané funkce, které se dříve nacházely hned vedle tlačítek pro ovládání skladby. Dnes je ale najdete pod extra nabídkou, takže pokud si oblíbíte písničku a chcete si ji pouštět opakovaně, musíte neustále klikat pryč.

Místo toho se na obrazovce objevuje tlačítko pro sdílení skladby, které se pak objevuje ještě ve zmíněném menu. V prioritách Spotify se tak očividně výše nachází sdílení, než opakování písniček.

Mnoha lidem tento fakt vadí a od aktualizace si hojně stěžují po sociálních sítích. „Proč proboha někdo tlačítko pro opakování skryje pod menu? Dejte pryč to srdíčko. Vlastně cokoli jiného. Přehrát, zastavit, opakovat, shuffle, to jsou klíčové funkce hudebního přehrávače,“ komentoval novinku jeden z uživatelů na Redditu.

„Milý Spotify, pokud něco funguje dobře, takže to nedávejte pryč,“ vzkazoval další. Našli se i lidé, kteří vyhrožují, že službu přestanou využívat, protože skrytí tlačítek je jednoduše příliš otravuje. „Dát pryč funkci opakovat je v podstatě to nejhorší, co můžete udělat,“ vysvětlují.

Spotify v reakci jen uvedlo, že neustále pracuje na způsobech, jak aplikaci vylepšit. Zda po kritice tlačítka přemístí zpět, zatím nikdo z firmy neřekl.

Diskuze (19) Další článek: Ohebný displej a nová špička mezi mobily: Samsung představil Galaxy S10 a Fold

Témata článku: Spotify, Srdíčko, Funkce, Tlačítko, Obrazovka, Menu, Sdílení, Opakování, Nový vzhled, Vzhled, Písnička


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu